На північному сході Росії, в Камчатській області, успішно працює український клас. Вчаться в ньому діти різного віку з міст Петропавловська-Камчатського та Вілючинська.

На північному сході Росії, в Камчатській області, успішно працює український клас. Вчаться в ньому діти різного віку з міст Петропавловська-Камчатського та Вілючинська. Заняття проводяться в суботу та в неділю, учні вивчають мову та літературу, а також історію України.

Вчителі Оксана Петрук, Марія Сидорик, Валентина Хворостяна і Валентина Вишньова роблять все від них залежне, щоб учні знали українську мову, звичаї українського народу та його історію. Навчальний рік закінчився підсумковим уроком у школі № 7 міста Петропавловська-Камчатського 25 травня.

Цей відкритий урок був присвячений дням української та слов'янської писемності і культури. Учням і їхнім батькам цікаво було дізнатися про засновників слов'янської азбуки "кирилиці", про першодрукарство та інші цікаві відомості. Учні класу брали активну участь у проведенні уроку, декламували вірші про українську мову і Україну, обговорювали плани на літні канікули. Багато з них виявили бажання побувати в Україні, познайомитися з ровесниками і поспілкуватися з ними для вдосконалення своїх знань української мови та налагодження дружніх стосунків.

Деякі батьки також відвідують уроки в українському класі. Беруть участь в літературних вечорах, допомагають учителям в організації культурних заходів. Нерідко такі свята закінчуються солодким столом і чарівними українськими піснями, які зворушують серце старших та западають в душу молодому поколінню українців.

Звичайно, при організації класу було багато труднощів. Але люди, які взялися за цю справу, труднощів не бояться. Один із засновників українського класу Валентин Макарович Пилипчук - невтомна, безвідмовна людина, яка завжди допомагає співвітчизникам і мудрою порадою, і добрим словом, а коли потрібно - то й конкретним ділом. Підручники та методична література були надані Товариством "Україна-Світ".

Хочеться побажати керівникам Національно-культурної автономії українців Камчатки докласти зусиль для створення в наступному році ще одного українського класу, де б діти могли навчатися рідній мові, адже Українців на Камчатці живе чимало.

Марія СИДОРИК,

вчителька українського класу СШ №7 м. Петропавловська-Камчатського


«УФ» 17-18-2003

http://www.ukrsvit.kiev.ua/

 

Віктор Манжос,

голова Національно-культурної автономії українців Камчатки

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">cobra52@mail.kamchatka.ru

Россия, 683000, Петропавловск-Камчатский, а/я 101

Факс: +7 4152 23-11-94, тел. +7 41522 6-21-51

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка