«Згадайте, братія моя...»
Тарас Шевченко

«Згадайте, братія моя...»
Тарас Шевченко

Перший наш приїзд, з дозволу Світлани Михайлівни, дружини Віталія Трохимовича Лисенка — прапраправнука Тараса Шевченка по лінії його брата Йосипа, був надзвичайно цікавим. Зустрітися на Камчатці з людьми, в яких тече кров славного сина України — поета, художника, мислителя Шевченка — це справді диво! Це щастя! Щастя для тих українців, для яких Шевченко — це «більше ніж усе: підніжжя наше і узвишшя, стихія духу і затишшя…», — написала поетеса Ніла Висоцька.

Клуб української культури при Камчатській обласній бібліотеці ім.Крашеніннікова давно шукав адресу праправнука Шевченка. Та раніше вдалося вийти на праправнучку Шевченка, двоюрідну сестру Віталія Трохимовича, тобто доньку його дядька Олександра — Наталю Лисенко, котра проживає в Києві. Фото нам вислала Ніла Висоцька, яка жила на Камчатці багато років, зараз проживає в м.Ірпінь (Україна).

Віталій Трохимович дуже хворий, хоча йому всього 54 роки. Доля дісталась не із легких. Після закінчення Харківського вищого інженерно-командного училища в 1971 році декілька років прослужив у ракетних військах. Та в 1976 році попав в автокатастрофу. Довгі місяці в госпіталі. Після одужання став працювати у військкоматі. В Єлізові (Камчатська область) він був військовим комісаром. В 1994 році Віталій Трохимович тяжко захворів. Весь тягар життя ліг на плечі Світлани Михайлівни, дружини Віталія Трохимовича. Син Андрій (1974 року народження) бажаний гість, але його робота старшого дільничого не дає можливості часто провідувати батьків. Що родовід Віталія Трохимовича бере початок від брата Тараса Шевченка Йосипа, ми знали до приїзду, а він нам уточнив, що батька Віталія Трохимовича Лисенка звали Трохим Єфремович (07.06.1917 р.н.), а маму — Єфросинія Андріївна (14.02.1915 р.н.) і, що його батьки і брати Геннадій (1941 р.н.) та Ігор (1952 р.н.) вже померли.

Та не останній Лисенко — бо в Віталія Трохимовича Лисенка є син Андрій Віталійович Лисенко, який вже чекає прапрапрапраправнучку Тараса Шевченка. Земля поповниться нащадками великого генія, народного поета українського народу. На моє запитання, які твори, чи малюнки найбільше любить Віталій Трохимович у Шевченка, він відповів, зі сльозами на очах: «Люблю самого Шевченка, бо він був дуже добрим». Ми відчували гордість і радість від того, що змогли зустрітися з людьми, в яких тече кров такої знаменитої і дорогої нам людини, як Тарас Шевченко.

Зустрічі з нащадками Шевченка у нас стали традиційними. Щороку клуб української культури при обласній бібліотеці ім. Крашеніннікова святкує день народження народного поета України Т.Шевченка. Цьогорічний урочистий вечір, присвячений 190-річчю з дня народження Тараса Шевченка, який відбувся в обласній бібліотеці ім.Крашеніннікова також відбувся в колі його рідних та шанувальників.

Едіта Познякова,
Петропавловськ-Камчатський

“Вісник УВКР”, №3-2004.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка