Російсько-українські відносини

Обмін полоненими на Донбасі викликав суперечливі емоції і оцінки

У неділю, 29 грудня, на Донбасі  пройшов масштабний обмін полоненими між Україною і підконтрольними РФ бойовиками з так званих «ЛНР-ДНР», про який домовилися лідери нормандської четвірки в Парижі на початку цього місяця. Оцінки події різняться не тільки в українських і російських ЗМІ, але й в самому українському суспільстві. «Кобза» відібрала декілька з коментарів, які, на її думку, найточніше  відображають полярність суджень і пов’язаних з обміном проблем у наступному.

Украина загнала «Газпром» в угол. Россия рискует лишиться миллиардов

Во время встречи в «нормандском формате» в Елисейском дворце президент России Владимир Путин и президент Украины Владимир Зеленский предсказуемо обсуждали газовый вопрос. Быстро прийти к финальному решению не удалось и в этот раз. Страны спорят о поставках и транзите газа в Европу с момента развала Советского Союза. Все эти годы «Газпром», справедливо полагая, что деваться Киеву некуда, занимал максимально жесткую позицию. При необходимости он доставлял проблемы и Европе, но всегда добивался хороших условий для себя. Однако уверенность в собственной неуязвимости может сыграть с «Газпромом» дурную шутку. Нынешний конфликт заклятых партнеров отличается тем, что привычная тактика перестала работать. Теперь «Газпром» старается любым способом не потерять лицо, даже если для этого придется потерять деньги. Газовая игра — в материале «Ленты.ру».

За что патриоты ополчились на поэта Орлушу?

«Патриотической общественности [России] постоянно нужен кто-то, кто был бы неправ в интернете. На этой неделе таким человеком стал поэт Орлуша», - сообщает редактор социальных сетей «Радио Свобода» Иван Беляев. «Взбаламутившее патриотов»  его интервью  украинскому изданию «Обозреватель» под заголовком «Поэт Орлуша: Зеленский должен избавиться от ФСБ в СБУ. Это они сдали Донбасс» предваряет анонс «Как на самом деле происходила сдача Донбасса и почему аннексия Крыма российским президентом Владимиром Путиным стала неожиданностью даже для большинства российского истеблишмента…»  

В качестве одного из инструментов гибридной войны Россия продолжает использовать против Украины экономический шантаж

Украина подала новый иск в Стокгольмский арбитраж с требованием пересчитать низкий тариф за транспортировку российского газа, действовавший на протяжении последних лет. Речь идет о претензиях на сумму около 12 миллиардов долларов США. Таким образом Киев планирует хотя бы частично покрыть убытки из-за "ожиданий о приостановке транзита", как называет это исполнительный директор "Нафтогаза" Юрий Витренко. В Киеве не верят, что после 1 января 2020 года, когда закончится нынешний 10-летний контракт на транзит российского газа европейским потребителям через Украину, будет подписан новый контракт – не только потому, что трехсторонние переговоры по газу в конце октября в Брюсселе оказались провальными, но и потому, что Дания выдала разрешение на достройку "Северного потока – 2".

Діяльність пропутінської «Української громади Криму» обурює українців Росії

Від редакції. Протягом жовтня сайт «Кобза» опублікував декілька матеріалів, що викривають бурхливу антиукраїнську діяльність так званої РГО «Українська громада Криму». Її поява та її заяви  викликали обурення не тільки в Україні, а й в українських діаспорах за кордоном, від імені яких нібито приймаються резолюції  до світової спільноти із закликом визнати півострів Крим російським. Нещодавно ми отримала листа з цього приводу і від етнічного українця з Росії, який доповнює вже опубліковане новими деталями:

«На початку 90-х років минулого століття мені довелося слухати лекції професора Віктора Максимовича Іскри. Вже не знаю які  мотиви спонукали колишнього викладача кафедри історії КПРС перетворювати свої лекції в розповідь  очевидця багатьох подій з особистої (вже не партійної!) точки зору, але, скажу вам, кожна  лекція була свого роду відкриттям.

Чим займається російська «Українська громада Криму»

Голова російської громадської організації «Українська громада Криму» Анастасія Гридчина запросила дипломатів Євросоюзу та США відвідати анексований Крим, щоб ті, за її словами, переконалися, що нібито вибори на півострові відбуваються «набагато чесніше й демократичніше, ніж у західних країнах». Гридчина також назвала «дивною» позицію Заходу щодо невизнання російських виборів в анексованому Криму.

В окупованому Криму за допомогою своїх вірнопідданих місцевих чиновників і фейкових українців Кремль влаштував «круглий стіл» «Співпраця українців Криму зі співвітчизниками за кордоном»

Українці, які живуть за кордоном, «засуджують європейські та західні санкції проти півострова й закликають визнати його російським», повідомила підконтрольна Росії кримська влада після приїзду на півострів групи людей, яких називають представниками «української діаспори». Хто насправді приїхав до Криму, з’ясували Крим.Реалії.

Про приїзд до Криму представників «української діаспори» з дев’яти країн повідомили російські ЗМІ. За інформацією голови підконтрольної російській владі кримської організації «Українська громада Криму» Анастасії Гридчиної, на півострів приїжджали українці з Польщі, Казахстану, Молдови, Білорусі, Німеччини, Киргизстану, Грузії, Болгарії, Естонії, а також з непідконтрольних Києву територій Донбасу. Прізвищ усіх учасників «діаспори» організатори не назвали. Однак люди, які увійшли до публічного переліку, як з’ясували Крим.Реалії, або мають стосунок до російських організацій, або є прихильниками проросійських поглядів, які поділяють не всі представники українських діаспор за кордоном.

Які небезпеки приховує в собі видача українцям Донбасу російських паспортів

Сподівання Кремля на те, що тема видачі українським громадянам російських паспортів за спрощеною процедурою  недовго протримається в ЗМІ, як це сталося, зокрема,  із паспортизацією жителів Криму, не справдилися. І в Україні, і в Росії вона залишається темою номер один. Журналісти і політичні оглядачі продовжують не тільки слідкувати за її ходою, а й прогнозувати, які небезпеки ховає в собі путінська ініціатива для громадян  обох країн.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу. 14 червня Російська Федерація розпочала видачу таких паспортів  у двох центрах Ростовській області. За повідомленням провладних російських медіа, цей процес має організований характер: оскільки процедура має відбуватися на території Росії, влада «народних республік» забезпечує тих, хто бажає отримати паспорти сусідньої країни спеціальним транспортом. Тобто процес видачі паспортів від самого початку не повинен виглядати як виконання бажання окремих громадян. З точки зору російської пропаганди, важливо показати, що отримання паспортів – «колективне прагнення населення».

Українське зовнішньополітичне відомство зробило різку заяву щодо підписаного Путіним указу про спрощений порядок видачі українцям російських паспортів

Україна не визнає нормативно-правові акти РФ, спрямовані на надання громадянам України російського громадянства.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, яку оприлюднено ввечері 1 травня у відповідь на підписання президентом РФ Володимиром Путіним указу про спрощений порядок отримання громадянства РФ для окремих категорій громадян України.

Українські активісти Москви відвідали українських полонених моряків у суді

Після появи незалежних держав на території Радянського Союзу питання Криму під нашаруванням різних договорів, паперових декларацій залишалось певним подразником в російсько-українських відносинах. Тоді навіть з’явилась комп’ютерна гра «морський бій». Сьогодні гра матеріалізувалася і перемістилася з віртуального простору в реальну дійсність, яку називають гібридною війною. Черговими заручниками в цій війні стали українські моряки, які знаходяться в московській тюрмі, як особливо важливий козир Кремля у політичних торгах.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка