Російсько-українські відносини

Как будет развиваться война в Украине?

Министр обороны России Сергей Шойгу встретился в Кремле с Владимиром Путиным и отчитался об «освобождении» самопровозглашенной «Луганской народной республіки». Это произошло после того, как украинские военные оставили последний крупный город Луганской области, Лисичанск, и отошли на заранее подготовленные оборонительные позиции. Путин приказал Шойгу дать войскам отдохнуть. Мы попытались понять, как будет развиваться ситуация на фронте после этой «передышки».

Прошло уже почти полгода с начала российского вторжения в Украину, и если тогда весь мир с замиранием сердца следил за наступлением армии Путина на Киев, то сейчас наблюдатели неделями обсуждают судьбу небольших районных центров.  Аппетиты вооруженных сил РФ, казалось бы, заметно снизились, но директор национальной разведки США Эврил Хейнс по-прежнему уверена, что Россия хочет захватить большую часть Украины.

Українців закликають шукати інші шляхи втечі з Росії

Російські окупанти облаштували фільтраційний табір в районі пунктів переходу держкордону Росії з Естонією. Про це повідомив у Telegram радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«Окупанти не просто не знижують темп депортації та фільтрації, але вдаються до нових засобів «денаZіфікації», - пише він.   За словами Андрющенка, маріупольці, які потрапили до такого табору вперше два тижні тому,  розповідають, що табір в селі Безіменне  Новоазовського району виглядає дитячою забавкою в порівнянні з прикордонним російським.

І на що можна було б витратити кошти, які через «спецоперацію» щодня втрачає РФ

 «Погуляли, веселились, посчитали  –прослезились», каже відома російська приказка. Схоже, що більшість росіян, які підтримують Путіна у війні з Україною, поки що слабко уявляє економічні та соціальні наслідки авантюри свого президента і те, як вона позначиться на їхніх кишенях.

Чи вдасться Путіну втягнути у свої військові геополітичні плани інші країни?

Організацію договору про колективну безпеку (ОДКБ) - структури, що має протистояти НАТО, може бути розширено.  Так прокоментували експерти промову Володимира Путіна 16 травня у Москві на саміті з нагоди 20-річчя утворення ОДКБ. Днем раніше такий прогноз пролунав і  від міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна: «Я думаю, що Організація буде розширюватися. Ми скоро побачимо, як зміниться світоустрій, але ОДКБ продемонструвала свою боєздатність, свою миролюбність, і я думаю, що за кілька років це буде вже не шість країн. Це будуть десятки держав…»

Нагадаємо, що до ОКДБ зараз входять Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан і Киргизія. В числі країн, яким запропонують приєднатися до цієї структури, називають Узбекистан і Китай, можливо, Індію.

На Харківщині постраждав від ракетного обстрілу музей відомого українського філософа

Варварське знищення Національного музею Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині – свідомий злочин російських загарбників. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ефірі всеукраїнського телемарафону 7 травня. За словами глави Мінкульту, Сковородинівка знаходиться віддалено від інших сіл та об'єктів інфраструктури. Село оточене полями. Ткаченко вважає ракетний обстріл музею, що називається іменем українського філософа та поета, свідомою ідеологічною «акцією».

Жительница Новосибирска Людмила Берлянд вывесила на своем балконе украинский флаг в знак протеста против российской агрессии

Узнав о вторжении российских войск в соседнюю страну, жительница Новосибирска 60-летняя Людмила Берлянд прикрепила на уличную одежду бейджик со словами "Нет войне" и заказала на "Озоне" украинский флаг.

Флаг провисел на ее балконе с 3 марта до 1 апреля, а потом его украли прямо с 9-го этажа не без помощи местной полиции. После этого пенсионерка заказала новый флаг и закрепила его изнутри балкона, хотя ей и было "очень страшно". Корреспондент Сибирь.Реалии поговорил с Людмилой Ефимовной о том, почему она поддерживает в этой войне Украину.

Злочини російських окупантів під Києвом: про це потрібно кричати на весь світ, щоб усі почули й побачили

Буча та Ірпінь – міста-супутники Києва. Відстань між ними та Києвом трохи більше 25 км. Бої на їхніх територіях почалися майже відразу після вторгнення російських військ. Обидва населених пункти були окуповані та захоплені російськими солдатами, внаслідок чого постраждали мирні мешканці.

Ірпінь було звільнено від загарбників 28 березня, а Бучу трохи пізніше – 1 квітня. Після визволення українська армія почала освоювати міста та зафіксувала шокуючі нелюдські військові злочини російської армії. Вулиці буквально всіяні тілами загиблих місцевих мешканців...

Хроника войны в Украине на утро 22 марта 2022 г.

«Комсомольская правда» опубликовала заметку, в которой сообщалось со ссылкой на Министерство обороны РФ о 9861 убитом и 16 153 раненых в Украине российских военных. Позже она была отредактирована и эти цифры из нее пропали. По последним украинским данным, с начала войны погибли почти 15 000 российских солдат и офицеров. Би-би-си подсчитала, что подтверждены имена как минимум 557 погибших в Украине россиян.

Владимир Зеленский заявил, что Россия «посылала сигналы»  о том, что компромиссом для прекращения войны может быть согласие Украины отдать территории, уже де-факто захваченные российскими войсками.

Тисячі людей в окупованих Росією містах виходять на мітинги, закликаючи «визволителів» забиратися геть

Ми невипадково згадали у заголовку назву відомого антиутопічного роману Олдоса Хакслі «О, прекрасний новий світ» (Brave New World). Назва іронічна, так само як і «прекрасний новий світ», який обіцяє українцям після своєї перемоги Кремль, маючи на увазі, звичайно ж, так званий «Русский мир». На сьогоднішній день, це один із ключових напрямків роботи російської пропагандистської «просвіти» як серед громадян РФ, так і західної спільноти. Росія запевняє, що на захоплених її армією територіях України порядок, жителі задоволені і навіть стали жити краще, ніж раніше. Інакше кажучи,  російська армія прокладає їм шлях до майже «райського життя». Однак мешканці окупованих міст і селищ таке життя у російських «райських кущах» не приваблює і, незважаючи на арешти і погрози, вони виходять на мітинги проти присутності російських військ на їхніх територіях. Плакати – українською і російською, але вимога одна: «Окупанти, геть з України!»

Озлоблені катюги бомбують колишню столицю України

«Кобза» отримала три відео із Харкова від нашого кореспондента. Відео зроблені в проміжок 11-13 березня. На них зображені вулиці та будинки Харкова після бомбардувань.

Автори матеріалів роблять авторські коментарі до знятого матеріалу. Іноді вони використовують відповідну лексику, яку ми не «запікували» через брак технічних можливостей, а також тому, що ця лексика цілком доречна в даному контексті. Люди емоційно реагують на війну.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка