Віктор Гуменюк, Москва
Віктор Гуменюк, Москва

З коментарем Василя Коломацького про події 1994 року

Росія давала гарантії Україні утримуватися від економічного тиску, коли у 1994 році Україна відмовилась від ядерної зброї.

Про це у своєму Facebook нагадав Правовий радник у "Майдан Моніторинг" Олександр Северин.

У Меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який був підписаний у 1994 році зазначалося:

"Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їх зобов'язання згідно з принципами Заключного акта НБСЄ( 994_055 ) утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги".

Як відомо, Федерація роботодавців України (ФРУ) заявила, що Митна служба РФ із 14 серпня включила в перелік "ризикових" усіх без винятку українських імпортерів, що, за оцінками ФРУ, означає повну зупинку українського експорту на невизначений час.

Водночас в Росії заявляють, що такі дії не є "тиском" або шантажем, водночас визнають, що такі складності викликані тим, що Україна не є членом Митного Союзу, в який Росія закликає вступити Україну.

http://www.pravda.com.ua/news/2013/08/15/6996118/

Коментар головного редактора:

Колись у 1994 році чотири патріота України, москвичі: Віктор Гуменюк, Мирослав Чмелик, Василь Коломацький, (ім'я четвертого на жаль вже стерлося із моєї пам'яті) вийшли з протестом до американського посольства у Москві, де в цей день мала бути підписана Чотирьохстороння угода про ядерне роззброєння України.

Ми не вірили в обіцянки Москви і щиро вважали що ядерна зброя здатна захистити суверенітет України.

Сьогодні, коли Москва незаконно блокує український експорт, добре зрозуміло що обіцянки Москви це обман. Ніякі договори не зупинять Росію від тиску на Україну, яку вона в реальності не визнає незалежною державою. Москва історично не здатна виконувати свої забов'язання щодо без'ядерних партнерів. Сьогодні це зрозуміло.

Тому в цей день я можу з повною переконливістю сказати - історична віра українців у Москву, як партнера України, вичерпалася. Сьогодні історичні і стратегічні партнери України лежать на Захід від її кордонів. Це стало результатом цілеспрямованої антиукраїнської політики Росії починаючи з 1994 року, коли Росія фактично відмовилася виконувати т. зв. Великий договір між Україною і Росією.

Чотири московські патріоти у 1994 році були праві у своїй дії. І то не біда що довелося пройти через затримання і адміністративний суд. На який Василя Коломацького прийшов захищати не хто інший як Секретар ОУР Валерій Семененко. Були ж такі славетні часи!

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Крайній ліворуч - Голова ОУН Руху Віктор Гуменюк (Москва). Крайній праворуч - Заступник голови Товариства 'Славутич' професор Василь Антонів (Москва)
Крайній ліворуч - Голова ОУН Руху Віктор Гуменюк (Москва). Крайній праворуч - Заступник голови Товариства 'Славутич' професор Василь Антонів (Москва)

На світлинах: Віктор Гуменюк, Москва. Крайній ліворуч - Голова ОУН Руху Віктор Гуменюк (Москва). Крайній праворуч - Заступник голови Товариства 'Славутич' професор Василь Антонів (Москва).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка