І на що можна було б витратити кошти, які через «спецоперацію» щодня втрачає РФ

 «Погуляли, веселились, посчитали  –прослезились», каже відома російська приказка. Схоже, що більшість росіян, які підтримують Путіна у війні з Україною, поки що слабко уявляє економічні та соціальні наслідки авантюри свого президента і те, як вона позначиться на їхніх кишенях.

Російсько-українська війна – найдорожча в історії

Тим часом, як стверджує німецький консультант та письменник Томас Ахонен, президент Росії веде найдорожчу війну в історії. Експерт підрахував, що з початку війни Путін уже втратив $34 млрд. При цьому найдорожчою статтею витрат є знищена військова техніка — $230 млн. на день.

У своїх підрахунках (на 5 травня – ред.) фахівець виходив із того, що в Україні перебуває близько 190 тис. російських військових. У зв’язку з цим він припустив, що в Україні може перебувати і до 19 тис. бойових машин. Оскільки, відповідно до військової логіки, машини повинні забезпечувати місце для кожного солдата, то в Україні може бути:

БТР – 7600 шт;

Танки – 5700 шт;

Артилерія – 3800 шт;

Інші машини (зенітні, командирські чи ремонтні) – 1900 шт.

Найдорожчими статтями витрат Росії у війні проти України є артилерійські боєприпаси та ракети. На артилерію РФ витрачає щонайбільше 475 мільйонів доларів на день. 3800 артилерійських установок діляться порівну між самохідно-артилерійськими та самохідно-гранатометними установками. Від артилерії очікується максимум 250 пострілів на добу. За наявності 1900 одиниць виходить максимальна кількість 475 000 пострілів на добу - це близько 24 000 тонн боєприпасів за вагою. Навіть якщо максимум стріляти не кожен день, то численні підрозділи у важких боях діють близько до верхньої межі.

У той же час Ахонен уточнив, що паливо коштує Путіну приблизно 15 млн. доларів на день. «Найбільшу витрату мають танки з їхніми баками під тисячу літрів. Для однієї повної заправки 5700 резервуарів використовують близько 6,3 млн. літрів палива. Це призводить до витрат на приблизно ту саму суму. Також велику витрату мають винищувачі. Там йде до 2,3 млн. літрів. Вся решта бойових машин мають витрату близько 5,9 млн. літрів на добу», — стверджує Ахонен.

Окремо фахівець вказує, що втрата військової техніки РФ коштує Путіну $230 млн. на день. «Путіну доводиться набагато глибше залазити в кишеню, коли йдеться про втрачену техніку. Лише крейсер «Москва» коштував $750 млн. Всього за час війни в Україні Росія втратила військового обладнання та транспортних засобів на $10 млрд. Але реальні витрати ще вищі», — додає Ахонен.

У «сухому залишку», уточнив він, максимальні добові витрати РФ на війну в Україні виглядають так:

Артилерійські боєприпаси: $475 млн;

Боєприпаси для гранатомета: $95 млн;

Додаткові боєприпаси: $30 млн.;

Ракети: $120 млн;

Паливо: $15,5 млн;

Компенсація: $23 млн;

Найманці: $1,2 млн;

Втрачене обладнання: $230 млн.

При цьому експерт додав, що Путін не планував таких колосальних видатків, розраховуючи захопити владу в Києві за три дні. На цю операцію було закладено менший бюджет – 333,6 мільйона доларів щодня.

Однак на початок травня Путін уже витратив 34 мільярди доларів на війну в Україні (за підрахунками інших експертів – 35,5 мільярда доларів – ред.). і кожні два дні до цієї суми додається ще один мільярд.

Військова «спецоперація» в Україні справді потребує величезних фінансових ресурсів. Це визнав ще 30 квітня міністр фінансів Росії Антон Силуанов на лекції у Фінансовому університеті, повідомляє сайт rbc.ru.

За даними Мінфіну, у квітні 2022 року витрати бюджету РФ по розділу «Національна оборона» склали близько 627 млрд. руб. Це майже втричі більше, ніж за аналогічний період на рік раніше: у квітні 2021 року витрати дорівнювали 246 млрд. руб.

Тим часом, за словами Силуанова, тільки на пенсійне забезпечення потрібні цього року 600 млрд. руб.  У наступному році - один трильйон, надалі такі ж обсяги. «Гроші для проведення спецоперації, величезні ресурси також потрібні. Гроші на підтримку економіки також потрібні громадянам», — цитує його слова Іnterfax.ru. Загальний обсяг «бюджетного стимулу» - коштів, витрачених на підтримку економіки і громадян, склав  в РФ вже вісім трильйонів рублів.

На що можна було б витратити спалені у топці війни кошти

А тепер про те, як ці, наведені вище величезні суми, що витрачаються Росією на війну, могли би бути витрачені на розвиток РФ, у тому числі, її депресивних регіонів. Якщо взяти за основу середньо-арифметичну від підрахунків різних експертів, то за 65 днів війни РФ витратила на неї 31 трильйон рублів. Які нагальні проблеми росіян можна вирішити за ці кошти?

Росія витрачає 60 млрд. рублів на рік на ліки для дітей з рідкісними захворюваннями (їх у країні близько 4000 осіб). За збереження динаміки на 31 трильйон підтримувати людей із такими хворобами можна було б протягом 516 років.

Вартість газифікації 82% населення Росії (зараз, за ​​офіційними даними, газифіковано 72%) оцінювалася адміністрацією президента на 1 трлн. рублів. Таким чином, війна вже «спустила в унітаз»  31 програму газифікації регіонів РФ.

Витрати бюджету Москви у 2022 році становитимуть 3,63 трлн. рублів, Санкт-Петербургу - 971,5 млрд. рублів. Витрачених за два місяці війни грошей могло б вистачити на 9 років утримання столиці та на 31 рік життєзабезпечення другого за значимістю міста країни.

31 трильйон рублів – це також:

50 488 кілометрів автошляхів федерального значення рівня «Тавриди» (6 смуг із відбійниками та відеоспостереженням);

22 російські космічні програми;

620 програм розселення громадян з аварійного житла.

Зрештою, навіть якщо просто роздати ці гроші всім 146 171 015 жителям Росії, то на кожного прийдеться  більше 212 тисяч рублів.

Це – лише арифметичні розрахунки фінансових втрат. А скільки тисяч російських солдатів повернулися на батьківщину як «груз 200» і скільки їх залишилося лежати в полях України, так і не похованими?

Наш кор. за матеріалами інтернет-видань

Від Редакції:

Нам було очевидно, що коли росіяни голосували на президентських виборах за бункерного старця, а потім за зміни до Конституції, вони реально обирали для себе злидні, війну, втрату залишків демократії, ізоляцію країни та деградацію суспільства. Нині нам очевидно що Росію чекає поразка у війні, відміна російської культури у світі, репарації і ситуація на грані громадянської війни та розпаду країни. Все це зробила Росії одна особа своєю імперською політикою. А пересічний громадянин Росії сприяв цьому своєю пасивністю і вірою в «царя».

Ми сподіваємося що момент істини для режиму всередині самої Росії вже незабаром, і на питання «а хто тут фашист?» відповідь буде очевидна.

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлині: РФ витратила на війну в Україні вже більше 34 мільярдів доларів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка