Рушники (Златоуст)

Наші дівчата
Наші дівчата

Як члени українського клубу «Червона калина» працюють з молоддю - своїми дітьми та онуками

Летять лелеки у далекий вирій –

Вертають навесні до України.

Серцями линуть з ними смутком щирим

Ті, хто давно покинув Батьківщину.

Людмила Хорошева

Кожному зрозуміло, що без участі в житті національних об’єднань молоді, дітей у нас немає майбутнього. Тому ми всіма силами намагаємось залучати до наших свят, обрядових дійств своїх дітей та внуків. Це дочка Марії Зайченко – 15-річна красуня Оксана, яка у нас на Великдень декламувала Тараса Шевченка, грала й водила кривого танцю. А Ілля, 9-річний внук Галини Кремльової (в дівоцтві Парубок) веселився в наше свято Купайла: грав чудові мелодії на кларнеті, разом зі своїми друзями стрибали через купальське вогнище, обливалися водою, водили танок навкруг берізки…

Выступление Татьяны Вагановой в гала-концерте Фестиваля
Выступление Татьяны Вагановой в гала-концерте Фестиваля

Татьяна Ваганова стала дипломантом диплом фестиваля-лаборатории в Сочи «Роде наш красный» имени Василия Скуративского

В городском клубе Златоуста «Червона калина» прошел добрый семейный праздник, который собрал всех постоянных участников этого объединения, их настоящих друзей. Присутствовало и местное «Злат-ТВ». Не обошлось без песен, шуток, застолья и обмена новостями. У встречи был хороший повод - с фестиваля украинской песни вернулась Татьяна Ваганова.

Татьяна в прошлом году уже получала диплом лауреата в Москве за исполнение украинских песен, а в этот раз привезла диплом с фестиваля-лаборатории «Роде наш красный» имени Василия Скуративского (известного украинского этнографа и фольклориста), проходившего в Лазаревском районе Сочи.

Просимо в наш Златоуст!
Просимо в наш Златоуст!

Від свого окремого приміщення до клубного варіанта гімну міста Златоусту

Літо в українському клубі «Червона калина» не пройшло марно. Нам нарешті виділили невеличку, окрему кімнату при «Союзі жінок», за що ми безмірно вдячні їх керівникові пані Наталі Княжук. Ми цю кімнатку одразу дружно відремонтували, повісили гуцульський килим, портрет Тараса Шевченка та ікону Божої матері в рушниках, поставили соняшники в глечику, навіть роздобули справжній тиночок! Тепер наші щотижневі зустрічі проходять в обстановці рідного українського духу. А свята проводимо то в залі «Союзу жінок», то в міському краєзнавчому Музеї, в Центральній бібліотеці, або в бібліотеці «Исток», в Палац культури «Булат» чи в гостях у ветеранів.

Лидия Ивановна Кобзарь-Шалдуга
Лидия Ивановна Кобзарь-Шалдуга

Торжества на презентации поэтического сборника «Навстречу жизни»

В конце мая свой творческий вечер в библиотеке № 5 «Исток» проводил литературный клуб «Лира», который семь лет работает при Центре творческой реабилитации инвалидов «Феникс». Вечер был посвящён сразу трём приятным событиям: награждению руководителя двух клубов - «Лира» и «Червона Калина» Лидии Кобзарь-Шалдуги юбилейной медалью А.П.Чехова, дню рождения «Лиры» и выходу в Челябинске сборника стихов «Навстречу жизни», где напечатаны подборки семи их авторов.

Господиня

Про святкування клубом «Червона Калина» Дня слов’янської писемности та культури

Вже кілька років поспіль українців клубу «Червона Калина» на святкування Дня слов’янської писемности та культури запрошують до себе наші давні друзі з міського краєзнавчого музею. То разом влаштовуємо там спільні виставки народного побуту. То слухаємо виступ дитячих фольклорних колективів. То просто збираємось на словянські вечірки.

Саме так це було ось цього 24-го травня. На свято прийшли учасники театру пісні «Славяне» під керівництвом Галини Лаврової та наш український клуб «Червона калина».

Заключна пісня концерту

Як наш український клуб «Червона Калина» відзначав її65-ту річницю

Ювілейну 65-ту річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні над нацизмом наш український клуб «Червона Калина» відзначав у різних заходах та в різних місцях.

Працівники ПК «Булат» та Управління з культури організували концерт  учасників художньої самодіяльності національних громад міста. Виступали представники організацій: Словянський центр, Український клуб «Червона калина», місцеві представники Башкирського курултаю «Башкирські візерунки», татарський центр «Нух», представники діаспор вірменської та німецької.

Оксана Янова читає Шевченка

Як ми відсвяткували восьму Паску в нашому українському клубі «Червона калина»

Цього року  хоч і дуже рано випало весняне свято Великодня, але день видався справді святковим: сонце сяяло, вигравало весело, від церкви лунав святковий благовіст. А до Центральної бібліотеки Златоусту йшли люди у святковому вбранні з великодніми кошиками – зовсім як в Україні! То йшли наші земляки-українці, запросивши й інших своїх друзів, ішли на свято Великодня в нашому українському клубі «Червона калина». Вже восьмий рік ми вшановуємо у себе тут наші стародавні народні звичаї: Різдво, свято Кобзаря, Великдень-Паску, Купайла, День України, а в грудні, у день народження нашого клубу - українські вечорниці.

В залі витав український дух: сонце осявало великодні виставки та столи: ікони в рушниках, свічки, паски, крашанки, писанки, сало та шинка, українські ковбаси, вареники… І  все це прикрашено  квітами, вербовими гілочками, вишивками з бабусиних скринь. Люди заходять з веселими усмішками, христосуються, радісно вітаються, знайомляться, фотографуються…

Україночка Ліза

Про чергове Шевченківське свято в Златоусті

Шевченківське свято у нашому українському клубі «Червона Калина» пройшло уже восьмий раз. Щоразу обираємо окрему тему з невичерпного джерела життя й творчості нашого Кобзаря.

Нехай усім вкраїнцям завжди

Сія Шевченкова зоря,

Схилімо голови в пошані

Перед портретом Кобзаря.

Кіт-щедрувальник Женя Самойлов

Як в нашому українському клубі «Червона калина» відмітили це народне свято

Наша Україна велика. Українці розселені на землях від Карпат до Кубані, і вони мають у своїх звичаях більше спільного, аніж різного. Саме ця близькість i перемагає всі тi сили, які працюють на роз’єднання нашого народу. Спiльнiсть мови та звичаїв завжди була тими вузлами, що зв’язували наш народ, коли він був штучно поділений державними кордонами. Не випадково в Україні існує повір’я, що в Святий Вечір перед Різдвом душі всіх дітей, живих та мертвих, злітаються до своїх матерів на таємну вечерю. Цей звичай символічно об’єднує всіх людей однієї нації, одного народу.

Цього року до Різдвяного свята ми готувались недовго, бо було дуже мало часу через різні новорічні святкові заходи. Сніги вже були великі,так само, як і на Святителя Миколая, день різдвяного тижня випав дуже морозний – мінус 37, і ми навіть не сподівалися, що до нас прийде стільки гостей. Але в місті вже знають, що в нашому клубі народні свята проходять незвичайно, люди, які бувають на наших святах, відчувають суть, глибинний зміст і справжність українських народних звичаїв.

Валерія Романець за вишивкою

Міський український клуб «Червона калина» відмітив своє 7-річчя

Звичаї, а також мова - це тi наймiцнiшi елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну нацiю. Мета нашого українського клубу – збереження й вшанування українських національних звичаїв, знайомство з українською історією, культурою. Ми також прагнемо допомогти росіянам ближче пізнати Україну, її культуру, традиції, щоб більше знати, а отже й поважати одне одного. Бо в сотнях сімей нашого міста переплелись долі українців та росіян. Нам відомо, як свято зберігаються в таких родинах рідне українське слово, книги, родові традиції, чудові українські пісні, народне мистецтво вишивки, розпису, різьби, писанки..

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка