Співає Тетяна Ваганова.Про дипломантку Першого фестивалю української культури «Сорочинський ярмарок у Москві» солістку клубу «Червона Калина» міста Златоусту Тетяну Ваганову

Вперше Таню Ваганову ми почули на IУ-му міському фестивалі національних культур, де вона сама під мінусовку заспівала дві українські пісні - «Червона рута» та «Одна калина». Зал був просто у захваті. А після виступу Таня підійшла до нас і запитала, чи приймуть її до нашого українського клубу «Червона калина», бо ж вона не українка, народилася в Златоусті, в Україні ніколи не бувала, і навіть мама її з татар, отих, що русяві та з сірими очима. Батька майже не пам'ятає, у неї є лише його фото - кароокий бравий моряк з кучерявим чубом з-під безкозирки.

Таня українські пісні чомусь любить співати чи не більше від усіх інших. В дитинстві трохи вчилася співати, музичної освіти не вдалося здобути, хоч дуже хотілося, але в сім'ї не мала підтримки. Розучує їх самотужки, співає вдома щодня, вона просто фанатично залюблена в пісні.

Часто Тетяну Ваганову запрошують співати на різних святах та заходах в Палаці культури «Булат» (тепер вже муніципальному). В її репертуарі більше двох десятків пісень - російських та українських, серед них улюблені з репертуару Таїсії Повалій та Софії Ротару. Особливо зворушує глядачів «Пара голубів» в її акапельному (без музичного супроводу) виконанні. А такі, як «Водограй», «Черемшина», «Зелений гай», «Де ти тепер», «Червона рута», «Одна калина» - співає під музику на СД-диску.

Виявилося, що живемо ми з нею в одному домі, що вона співає з дитячого садочка, що для неї творчість, пісня - то найголовніше у житті. Я віддала їй один із своїх сценічних костюмів, який замовляла в Києві через Інтернет в магазині «Рідна мода». Ми з нею удвох записуємо мелодії на диски та розшукуємо в Інтернеті слова, Таня швидко їх навчається правильно вимовляти, без будь-якого акценту. На наші свята в «Союзі жінок» Юрій Філонов для неї і для себе привозить з дому свій музичний центр. А нещодавно нам пообіцяли з Києва надіслати справжні костюми та музичний центр із звукопідсилюючим комплектом. Він дуже знадобиться й іншим нашим співакам: незрівнянному, відомому баритону Чорнобабенку Віктору Михайловичу та регенту церковного хору Резепіній (Рибак) Тамарі Петрівні з її донькою Уляною, вони вже й малу Ніночку іноді беруть на наші свята.

Тепер Таня Ваганова - наша окраса. На всіх заходах її супроводжує 11-річний син Женя, який також має талант до музики та співу. Він вже навчається в музичній школі і завжди намагається порадувати нас своїми піснями: «Козаки», «Ой у вишневому садочку»... А в день народження Тані заспівав пісню про маму з репертуару українського ансамблю «Фрістайл», і надзвичайно розчулив наших жінок своїм артистизмом та ніжністю, з якою під час виконання пісні торкався маминого локону та плеча...

Цієї весни на Великдень ми в ЦГБ - Центральній міській бібліотеці - зробили сольний концерт Тетяни Ваганової із оголошеннями та запрошеннями, зі слайдами... Глядачі були просто у захваті: такі концерти треба влаштовувати в Палаці культури! И не безкоштовно, а з квитками! Та й сам керівник Управління культури міської адміністрації Златоусту Сафьян Сергій Борисович на концерті в ПК «Булат» теж вигукнув: «Де ви взяли таку солістку?! Справжня тобі Софія Ротару!..»

А коли в середині серпня Семененко Валерій Фокович запросив нас на фестиваль в Москву, то як же загорілися ми всі, прочитавши програму! Але через два тижні зрозуміли, що через різні проблеми, а особливо фінансові, майже ніхто не їде. Бо на дорогу по три тис. ще могли витратитися, а на проживання в готелі по дві тис за добу - вже ніяк! Бо у нас майже всі - пенсіонери або ж - безробітні, Таня Ваганова - також безробітна, живе з 11-річним сином та зовсім старенькою, хворою мамою.

Але мені дуже хотілося відправити хоч би одного-двох представників українців Уралу. Була я на зустрічі з представником губернатора, ходила на прийом до Голови депутатів міста, написала п'ять листів до спонсорів. Змогла відгукнутися лише Вирупаєва Надія Геннадіївна, наш давній друг, директор магазину «Художні промисли», яка не вперше підтримує культурні проекти в місті. Звернулася я до керівника Управління з культури, а він: «Ну ніяк немає грошей в адміністрації, хіба тільки з своєї кишені... - А що? - кажу йому. - Давайте купимо їй квитки удвох! Я - до Москви, а Ви - назад!» - Так і зробили, він дав грошей, я з своєї пенсії взяла, поїхали ми з Танею на вокзал, купили квитки для неї і для мого заступника, нашої найбільш шанованої в клубі Галини Дмитрівни Кремльової (Парубок - в дівоцтві, родом з Житомирщини). Там у неї в Підмосков'ї живе дочка Ольга, яка їх зустріла, в неї і жили вони всі дні фестивалю.

Щовечора ми тут вдома переглядали українські сайти з матеріалами про фестиваль. В день нагородження учасників наші зателефонували, що Таня стала лауреатом 1-го ступеня. Моя донька Оленка тут же: «Мамо, давай купимо торт та шампанське!..»

І ось 23 вересня вранці наш Юрій Філонов поїхав на вокзал зустрічати Таню з Москви (Галина Дмитрівна трохи ще затрималася у дочки). Син Тетяни Женя умовив взяти і його на вокзал - дуже хотів маму зустріти. А ми тут купили торт і шампанське. В нашому українському клубі зібралися в п'ятницю о 16-й (це тепер нам в розкладі «Союзу жінок» виділили замість суботи цей день), там ще раз послухали розповідь наших учасників про московський Фестиваль. І обговорили участь в міському Фестивалі національних культур - вже ось на початку жовтня. А там - наші традиційні Вечорниці, а потім - Різдво...

Лідія КОБЗАР.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З дипломом лауреата Фестивалю поруч з «Миколою Гоголем» з Полтави.

Спільне фестивальне фото з Народним артистом України Анатолієм Авдієвським.

Наш український Клуб на міському татарському святі «Сабантуй».

Таня Ваганова з сином Євгеном на її день народження.

Юрій Філонов, Лідія Кобзар, Галина Кремльова-Парубок, Таня Ваганова.

Юрко Філонов  з Тетяною та Світланою.

На світлинах: Співає Тетяна Ваганова. З дипломом лауреата Фестивалю поруч з «Миколою Гоголем» з Полтави. Спільне фестивальне фото з Народним артистом України Анатолієм Авдієвським. Наш український Клуб на міському татарському святі «Сабантуй». Таня Ваганова з сином Євгеном на її день народження. Юрій Філонов, Лідія Кобзар, Галина Кремльова-Парубок, Таня Ваганова. Юрко Філонов з Тетяною та Світланою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка