Фестиваль означив український колорит Донської земліФестиваль Слобідської української культури в Розсошi 9 грудня 2006 року став однією з примітних подій Року культури у Воронезькій області 

У святі, що любиме багатьма, взяли участь артисти художньої самодіяльності, майстри пензля і декоративно-прикладного мистецтва з Кам’янського, Вільховатського, Кантемирівського, Калачеєвського і Розсошанського районів Воронезької області. У залі пролунали вітання від голови Координаційної Ради ОУР і ФНКА «Українці Росії» Василя Думи, голови УВКР Дмитра Павличка, депутатів Державної Думи РФ, голови Верховної Ради України Олександра Мороза, громадських організацій двох країн. Особисто вітав учасників і гостей фестивалю Олександр Задорожний, голова Спілки української молоді (СУМ), який спеціально на фестиваль прибув з Києва.

Нащадки українських слобідських козаків представили багату духовну спадщину, затверджуючи тим самим, що «ми не івани, що не мають пам'яті» .

Кращі з кращих за традицією нагороджені призами газети «Розсош» імені знаменитих земляків, що є гордістю землі воронезької. Серед лауреатів – ансамблі «Добродєя» з Розсоші, «Берегиня» з села Копана Вільховатського району (художній керівник Галина Локотко), «Визерунки» з села Митрофанівка Кантемирівського району (художній керівник Світлана Китаєва), «Джерела Росії» з Калача (художній керівник Роман Дейнекін), Розсошанський хор ветеранів «Слов'янка» (художній керівник Наталя Тарабрина), «Воронцова Русь» з райцентру Кам’янки (художній керівник Василь Панків) і багато хто інші.

Особливо слід відзначити виступи дитячих художніх колективів - «Роздолля» з райцентру Кам’янки (художні керівники Леонід Дерканосов, Ольга Ткачова), «Бондаряночка» з села Бондарєво Кантемирівського району (художній керівник Валентина Гончарова), «Бабусині пісні» з розсошанської середньої школи № 39 (художній керівник Лілія Івасенко).

Цікаві думки і оцінки учасників і глядачів фестивалю.

Григорій Коржов, член оргкомітету:

– Я сам виріс на українських народних піснях, а українська мова стала для мене другою рідною мовою, після російської. І мені б дуже хотілося, щоб і мої земляки любили і знали історію свого краю. Це завдання прекрасно виконує традиційний фестиваль Слобідської української культури. Він дуже полюбився людям, що підтверджується великою кількістю його учасників і глядачів. Спасибі організаторам фестивалю Віталію Миколайовичу Клімову й Олександрові Митрофановичу Бабешку за те, що дарують людям таке свято душі. Спасибі тим, хто допомагає його провести, зокрема, Воронезькій регіональній громадській організації «Українське товариство «Перевесло» . 

Тетяна Литвинова, учасник виставки декоративно-прикладного мистецтва:

– Ідея фестивалю – прекрасна, це доведено вже в шостий раз. Саме тут я відчуваю дух рідної культури.

Надія Семерніна, глядач, село Татарино, Кам’янського району:

- Торік я приїжджала до дочки в Розсош і випадково потрапила на фестиваль. То була феєрія фарб, костюмів, народної творчості. Торік свято тривало до вечора, але утоми зовсім не було. Концертні номери, виставки художників і декоративно-прикладного мистецтва додають почуття гордості за наш народ. На цей раз фестиваль, на мій погляд, виявився щє більш массовим. З програми дізналась, що учасниками його були більш як 40 виконавців, творчих колективів та майстрів мистецтв.

Учасники виставки і концерту стали першими власниками і читачами тільки що виданої книги - літературного, історико-краєзнавчого альманаху «Слобожанський зошит». Збірник – визнання в любові до рідного краю – російсько-українського прикордоння.

Козацька пісня, широка душа

Чарівні дівчата співають пісні рідного Слобожанського краю

На виставці художників Східної Слобожанщини

На світлинах: Фестиваль означив український колорит Донської землі. Козацька пісня, широка душа. Чарівні дівчата співають пісні рідного Слобожанського краю. На виставці художників Східної Слобожанщини.

Дмитро ДЕНИСЕНКО,

Петро ЧАЛИЙ. 

Фото Дмитра ДЕНИСЕНКА.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка