НАК ІстаСпільний проект воронезького ОАО "Рудгормаш" і української компанії Ista по будівництву у Воронезькій  області заводу з виробництва акумуляторів припинений через “нестабільність відносин Росії й України”.

Як повідомив на прес-конференції в п'ятницю президент керуючої гірської машинобудівної компанії "Рудгормаш" (володіє виробничими потужностями АТ "Рудгормаш") Анатолій Чекмєнєв, воронезька сторона виконала свої зобов'язання по проекту, у той час як Ista через напружені російсько-українські відносини свою частину зобовязань не виконали. "У даний час проект заморожений", - відзначив Анатолій Чекмєнєв.

Як повідомлялось раніше, КГМК "Рудгормаш" і український виробник акумуляторів Ista створили у Воронежі СП ЗАТ "Іста", у якому російській компанії належить 30% статутного капіталу, українській - 70%. Як внесок "Рудгормаш" вніс виробничі потужності й інфраструктуру. Вартість проекту складає $20 млн. Запуск виробництва був запланований на кінець 2006 року. Проектна потужність нового підприємства - 3 мільйона акумуляторів різної номенклатури.

Економічні оглядачі газет і телеканалів в Воронежі вважають, що головна причина відмови від проекта лежить все-таки не в політичній площині. Скоріш за все, Чекмєнєв взявся за проект, не врахувавши можливості збуту продукції в Росії. Сьогодні російський ринок акумуляторів перенасичений і знайти в ньому свою нішу вкрай важко. Легше за все особисті прорахунки “скинути” на “помаранчеву” Україну...

Керуюча гірська машинобудівна компанія "Рудгормаш" створена в 2004 році. АТ "Рудгормаш" - одне з найбільших у Росії і СНД підприємств по випуску бурового, гірничо-збагачувального і шахтного устаткування. На частку АТ приходиться 73% російського виробництва бурової техніки, 64% - навантажувальних машин. Продукція АТ "Рудгормаш" використовується на більшості російських гірничих комбінатів, поставляється на експорт у країни СНД і далекого зарубіжжя.

На світлинах: Проходная ОАО “Рудгормаш” (Воронеж).

Дмитро ДЕНИСЕНКО,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Додаткова інформація:

Про корпорацію НАК "ISTA"

НАК "ISTA" є найбільшим на території України та країн СНД і єдиним в Україні виробником із замкнутим циклом виробництва акумуляторних батарей (АКБ). Історія НАК "ISTA" розпочалася в 1995 році від запуску першої черги заводу із виробництва АКБ. Сьогодні корпорація об'єднує 3 заводи - Завод №1 ЗАТ "ІСТА-Центр", Завод №2 ТОВ ДОЗ "Енергоавтоматика", ТОВ "Укрсплав" та маркетингово-збутову структуру ТОВ "Торговий дім "ISTA".

Система управління якістю заводів НАК "ISTA" сертифікована відповідно до стандартів ISO-TS 9001:2000, DIN та ГОСТ. Міжнародною аудиторською фірмою "WS Atkins International LTD" (Великобританія) проведений екологічний аудит підприємств НАК "ISTA". Їм виставлена висока оцінка.

У складі НАК "ISTA" функціонує власний науково-дослідний центр.

Номенклатура: Стартерні акумуляторні батареї, тягові і спеціальні акумуляторні батареї. Торгові марки: ISTA, OBERON.

http://www-us.upi.com.ua/company/nak/

ІSTA планує виробляти в Росії 3 мільйони акумуляторів

Aktex.ru. Українська корпорація створює в Росії спільне виробництво з випуску акумуляторних батарей.

Російська керівна гірничо-машинобудівна компанія "Рудгормаш" і український виробник акумуляторів ІSTA створили у Воронежі СП ЗАТ "Іста" із випуску акумуляторів. Про це повідомили українські ЗМІ з посиланням на Анатолія Чекменева, президента "Рудгормашу", що спеціалізується на випуску бурового, збагачувального і гірничошахтного устаткування.

Відомо, що українській компанії належить 70% статутного капіталу СП, а російській   30%. Причому як внесок у статутний капітал російська компанія внесла наявні виробничі потужності й інфраструктуру. Анонсується, що інвестиції в проект складуть 20 млн. дол., а запуск виробництва заплановано на кінець 2006 р.

Російські гравці акумуляторного ринку сприймають запуск даного проекту подвійно. З одного боку, навіть великі виробники акумуляторних батарей через високу вартість сировини сьогодні мають великі проблеми з рентабельністю виробництва , і тому навряд чи запуск СП "Іста" буде комерційно виправданим. З іншого боку, український гравець має всі шанси закріпитися на російському акумуляторному ринку, ємність якого увесь час росте (у 2005 р. вона збільшилась на 4,55% - до 10 869 000 штук), і потіснити деяких російських конкурентів.

І "Рудгормаш", і ІSTA говорили про запуск свого спільного підприємства неохоче. В.о. технічного директора російської компанії Олександр Поліщук не спростував факт створення СП і повідомив, що переговори про запуск виробництва українських акумуляторів у Воронежі "тривали вже давно", однак дати більш докладний коментар відмовився. А генеральний директор торгового дому ІSTA Валерій Осатюк після деяких роздумів повідомив, що на даний момент він не готовий коментувати співробітництво компанії ІSTA і "Рудгормашу". Однак, відповідно до заяви президента "Рудгормашу" Анатолія Чекменева, зробленої напередодні, проектна потужність СП "Іста" складе 3 млн. акумуляторів різної номенклатури. На першому етапі завод випускатиме 1 млн. акумуляторів на рік. Іншими словами, створюючи виробництво у Воронежі , ІSTA має намір трохи збільшити свою ринкову частку на російському ринку.

"Здається, що посилення як такого не піде, тому що компанія Іsta останніми роками була досить добре представлена на ринку РФ і серед виробників країн СНД (не з Росії) посідала найбільшу частку російського ринку - за наявними даними, близько 3%. Основним інструментом роботи з ринком у компанії завжди залишалася низька ціна, однак торік ситуація змінилася і ціни почали зростати , що, мабуть, негайно привело до істотного падіння обсягів продажів. Є підстави думати, що розміщення виробництва на території РФ дозволить компанії повернути собі цінову нішу, а можливо, і загублену ринкову частку ", - коментує ситуацію Сергій Овчинников, генеральний директор ТОВ "Акумуляторна компанія "Пауер Інтернешнл". 

Джерело: http://www.aktex.ru/rus/news/?id=1120717942

НАК "ISTA" планує з 2010 р. виробляти 5 млн. батарей щорічно

Aktex.ru. Виробник акумуляторних батарей з України, корпорація "ISTA", планує у найближчі чотири роки удосконалити технологію виробництва і збільшити обсяг випуску продукції до 5 млн. АКБ на рік.

Національна акумуляторна корпорація "ISTA" (м. Дніпропетровськ, Україна) планує у 2006-2010 рр. Здійснити модернізацію своїх виробництв згідно з прийнятою "Програмою комплексного розвитку виробництва акумуляторних батарей".

Програмам включає в себе два основних етапи: вдосконалення технологій виробництва і розширення наявних потужностей.

Основним завданням першого етапу Програми є підвищення якості кінцевої продукції із наступним виходом на первинний ринок Західної Європи. Для цього вже зараз здійснюється монтаж і налагодження обладнання для виробництва електродних пластин нової конструкції з великою енерговіддачею. Складальні лінії і фінішну лінію цеху батарейного формування передбачається оснастити новим сучасним вимірювальним устаткуванням для контролю і запису найважливіших параметрів технологічного процесу. Це дозволить звести до нуля можливі дефекти, які іноді трактують як "людський фактор".

У 2006 році після модернізації передбачається ввести в лад цех батарейного формування, продуктивністю 2,5 млн. батарей у рік. Технологія виробництва батарей у новому цеху буде поєднувати в собі переваги формування заряду електродних пластин при низькій щільності електроліту й автоматизації процесу формування акумуляторних батарей. Для проведення процесу двохстадійного формування розроблений, виготовлений і встановлюється спеціальний комплекс устаткування підготовки електроліту. Дана технологія формування заряду акумуляторних батарей дозволяє істотно підвищити якість батарей, автоматизувати процес виробництва, знизити енерговитрати на одиницю продукції.

На другому етапі Програмою передбачене збільшення потужності виробництва до 5 млн. батарей на рік, що потребуватиме установки нового технологічного обладнання.

Джерело: http://www.aktex.ru/rus/news/?id=1143533250

23.10.06

Проходная ОАО Рудгормаш

Продукція НАК Іста

На світлинах: НАК “Іста”. Продукція НАК “Іста”. Проходная ОАО “Рудгормаш”.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка