На  українському подвір'ї навчають  юних  гончарівВ музеї-заповіднику «Дівнoгiр’я» в Лiскiнському районi Воронезької областi відкрилася нова експозиція - «Подвір'я українських переселенців» 

12 червня 2008 року тут, на березі Дону, пройшло фольклорне свято, яке представило новий музейний об'єкт багаточисельним гостям.

 - Ідея цього етнографічного комплексу народилася давно, і лише зараз вдалося  втілити її в життя, - говорить Вєроніка Бондарєва, заступник директора музею-заповідника «Дівногiр’я». – Наш край багатий українськими традиціями. Тут, на правобережжі Дону, багато що пов'язане з переселенцями з України. А майстри народньої творчості, фольклорні колективи допомогли нам у відкритті експозиції. Зокрема, це учасники Воронезької громадської органiзацiї «Українське товариство «Перевесло», а також давнiй друг i учасник акцiй товариства Галина Христова, викладач Воронезької академiї мистецтв, фолклорист та етнограф.

Вєронiка Вікторівна підкреслила, що вперше на території музею-заповідника було вирішено провести театралiзоване свято – народні ігри та обряди з ремісничими майстернями, де всі бажаючi змогли взяти участь в майстер-класах і самостійно виготовити пам'ятні сувеніри. Раніше тут вже проходили різні свята, але, як правило, у формі ролевих ігор – люди діляться на команди, отримують завдання і, при супроводі провідників, його виконують. Наприклад, в день відкриття туристичного сезону такими групами вирішувалися завдання пошуку частин повітряного змія, якого потім, зібравши воєдино, спільними зусиллями вони запустили в піднебіння. Або ж це були цільові культурні акції – наприклад, спільно з Воронезькою Спiлкою художників Росiї щорічно проходить «АрхiАрт».

«Подвір'я українських переселенців» діятиме як постійна етнографічна експозиція і, звичайно ж, буде поповнюватися новими експонатами. Новий музейний об'єкт, який придбав завершену архітектурну форму, увійшов до єдиного комплексу музею-заповідника, що розкинувся на 1100 гектарах. Тут відвідувачі зможуть побачити типове подвір'я і доторкнутися до минулого, яке стало витоком для нинішнього  розвитку цього краю.

Незабаром, 19-20 липня, в музеї-заповіднику буде вже традиційне свято «Ніч в Дівногiр’ї». Його виникнення пов'язане з легендами Дівногiр’я про аланських хлопця і дівчину (близько IX-XI сторiччя), які полюбили тут один одного. Втім, це вже нова розповідь.

Хата українських переселенців  на  Східній Слобожанщині

В  хаті  українських селян Східної Слобожанщини

На світлинах: На українському подвір'ї навчають юних  гончарів. Хата українських переселенців на Східній Слобожанщині. Дитяча колиска в хаті українських селян Східної Слобожанщини.

Дмитро ДЕНИСЕНКО,

Фото автора.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Наша довідка: Сайт музею-заповiдника «Дивногiр’я»: www.divnogor.ru.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка