Світовий Конгрес Українців

Світовий Конґрес Українців вимушений розірвати офіційні зв’язки з українцями РФ через новий наступ Кремля на українську національну меншину

Світовий Конґрес Українців (СКУ) був вимушений ухвалити рішення призупинити членство усіх своїх складових організацій, а також провідників СКУ у Російській Федерації, щоб захистити українську національну меншину у Росії від репресій. Такий крок став наслідком введення Володимиром Путіним у дію нових драконівських норм, які впроваджують кримінальну відповідальність для російських громадян за зв’язки з так званими “небажаними” організаціями, включно з СКУ.

За антиукраїнську діяльність Світовий Конгрес Українців виключив зі своїх лав проросійське Об’єднання українських товариств Латвії

13 березня 2021 р. Рада директорів Світового Конґресу Українців (СКУ) виключила зі своїх лав Об’єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ), оскільки його діяльність демонструє антиукраїнську позицію, що суперечить основним засадам діяльності та цінностям СКУ. Таке рішення СКУ вперше прийняв за свою понад 50-літню історію. ОУТЛ була однією з трьох складових організацій у Латвії.

Ухвала була зроблена за результатами тривалого моніторингу діяльності ОУТЛ,  офіційного спілкування з його Проводом  із наданням безпосередніх доказів про антиукраїнську діяльність ОУТЛ та зверненням їх опротестувати, консультацій з провідними українцями в Латвії, а також на підставі заслухання на спеціальному засіданні Ради директорів 13 березня 2021 р. уповноваженого Головою ОУТЛ заступника цього Об’єднання.

СКУ закликав український парламент доопрацювати проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства» з урахуванням інтересів і прав закордонного українства

Я народився в Канаді, в українській родині біженців, які були змушені виїхати за океан після Другої світової війни. І так само, як і мільйони українців, які народилися, працюють або мешкають поза межами історичної Батьківщини, я вважаю себе частиною єдиного українського народу, хоча маю громадянство іншої країни.

Щодня я зустрічаю закордонних українців, які – незалежно від країни свого паспорта – за власним переконанням і покликом продовжують підтримувати суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України своєю позицією та своїми діями.

Нова українська влада демонструє відхід від демократичних засад розвитку суспільства, сформованих після Революції Гідності

Cвітовий Конґрес Українців (СКУ) та світова українська діаспора поділяють стурбованість громадянського суспільства у зв’язку з процесами в Україні та кількома запропонованими законопроєктами. Зокрема, занепокоєння викликають:

1. Питання політичного правосуддя

Світовий Конґрес Українців стурбований останніми новинами у розслідуванні справи резонансного вбивства Павла Шеремета, а також ознаками політичного переслідування лідерів окремих політичних сил в Україні, в тому числі, екс-президента України Петра Порошенка.

Інтерв’ю Президента Світового  Конґресу Українців агентству «Укрінформ»

Із 46 мільйонів українців, які проживають у світі, лише близько 35 мільйонів мешкають на території України. Решта називають своїм домом Канаду, США, Бразилію, Австралію, Росію, Казахстан, Туреччину, Німеччину, Францію – та ще десятки країн, формуючи численну українську діаспору. У 1967 році більшість українських організацій погодилися утворити єдину координаційну надбудову, відому нині під назвою Світовий конгрес українців. Із 2018 року СКУ очолює Павло Ґрод, який намагається вдихнути у 52-річну організацію нове життя та зробити її актуальною у нинішніх мінливих умовах. В Інтерв’ю агентству «Укрінформ» напередодні 2020 року він розповів про пріоритети світового українства в новому році, про стан українців в Росії, співпрацю із офіційним Києвом та багато іншого.

СКУ нагадує світу, що Росія є країною-агресором, а отже має нести відповідальність за виконання положень мирних переговорів

Світовий Конгрес Українців (СКУ) за підсумками "нормандського саміту" закликав світ визнати відповідальність Росії за агресію в Україні та змусити РФ нести відповідальність за виконання мирних домовленостей.

Про це йдеться на сайті організації.

У понеділок, 9 грудня, у Парижі пройшли переговори «нормандського формату» за участі лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Увага світового українства була прикута до цієї зустрічі, а суспільство активно долучилося до формування вимог порядку денного. Світовий Конґрес Українців (СКУ) підтримав мирний процес кампанією #ПідтримайУкраїну та #СТОПросійськійагресії, а також провів серію маніфестацій та зустрічей на підтримку України в усьому світі, та, зокрема, в Парижі за участі Президента СКУ, Павла Ґрода. 

В СКУ закликають долучитися до акції в Парижі на підтримку України

Світовий Конґрес Українців (СКУ) та українські громади Європи проведуть сьогодні, 8 грудня, в Парижі спільну акцію на підтримку України.

Захід відбудеться напередодні запланованої на 9 грудня зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у «нормандському форматі», йдеться на сторінці СКУ в Facebook.

Ключові тези позиції Світового Конґресу Українців щодо зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі

Напередодні зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі, ще раз наголошую на ключових тезах позиції Світового Конґресу Українців на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Просимо українські громади в світі дотримуватися та закликати лідерів Ваших держав дотримуватися чіткої та однозначної позиції, що:

Коли ми відзначаємо 28-ту річницю незалежності України від радянсько-російської окупації, народ України знову змушений захищати свою батьківщину від військової агресії Росії.

Захищаючи свою країну, український народ надалі демонстрував свою відданість демократії та верховенству права під час останніх президентських і парламентських виборів.

Економіка України продовжує зростати, і ми маємо запевнення новообраного Президента, що він прискорить темп реформ.

У День незалежності України ми схиляємо голови з вдячністю вшановуючи тих, які полягли, і тих, які продовжують захищати свободу України.

СКУ разом із своєю мережею у понад 60 країнах стійко стоїть поруч українського народу у зміцненні та консолідації суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

Кремль вкотре нагадав, що СКУ є організацією «нон грата» на своїй території

У заяві російської прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії»

Генеральна прокуратура Росії визнала  Світовий Конгрес Українців (СКУ). «небажаною організацією» на своїй території. У заяві прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії».

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка