СКУ  ПОЧИНАЄ  ВІДЗНАЧЕННЯ  РЕПРЕСІЙ

СКУ видав заяву про відзначення 75-ої річниці Харківського процесу 1930 року та декаду суворих репресій проти української нації, яка включала ліквідацію Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ),  Голодомор 1932-33 та різні чистки, особливо стосовно інтелігенції. Річні Загальні Збори Ради Директорів, які заплановані на 17-18 серпня  2005 року в Харкові, включатимуть поминальну панахиду – реквієм, які спільно будуть проведені ієрархами УАПЦ та  Української Католицької Церков на місці судового процесу в Харкові.

ЛИСТ  ДО  УКРАЇНСЬКОГО  ПАРЛАМЕНТУ  ВІДНОСНО  ВИБОРІВ

СКУ направив листа до спікера Верховної Ради Володимира Литвина відносно законопроекту виборів 2006 року. Копії листа були послані і до Міністра закордонних справ України та Голові Центральної виборчої комісії. У своєму офіційному посланні СКУ вказав про зміни, які потрібно внести у закон про вибори 2006 року, що був прийнятий у березні 2004 року, особливо стосовно українських громадян за кордоном. Український парламент назначив перегляд  законопроекту про вибори до 1 жовтня 2005 року. Позиція СКУ залишається на тому, що потрібно включити географічні та демографічні аспекти в складанні персональної реєстрації громадян для включення у список виборців та самого голосування з врахуванням відстані у декілька тисяч кілометрів між скупченими українськими громадами та найближчими  виборчими дільницями. Підчас гарячих президентських виборів 2004 року брало участь десь сто тисяч українських громадян за кордоном, що втричі більше, ніж у будь-яких попередніх виборах України, хоч це було лише три відсотки з тих, хто мав право голосу за кордоном. По суті СКУ піддає сумніву правомірність процедури голосування підчас минулого та сучасного закону про вибори. Генеральний Секретар СКУ брав участь у спеціальній конференції        “Вибори Президента України – 2004: проблеми теорії і практики“, яку скликала Центральна Виборча Комісія України в Києві, 9-10 червня 2005 року, на якій розглядалися ці питання. З подібними питаннями на тій самій конференції звернувся і представник від Українського Конґресового Комітету Америки.

 

ЗБОРИ  РАДИ  ДИРЕКТОРІВ  ВІДВІДАЮТЬ  ПРЕДСТАВНИКИ  БІЛЬШЕ  НІЖ  З  ДВАДЦЯТИ КРАЇН

На сьогоднішній день заявки на участь у Річних Загальних Зборах Ради Директорів, які відбудуться 17-18 серпня 2005 року у Харкові подали представники з Австралії, Бельгії, Канади, Чеської Республіки, Греції, Угорщини, Польщі, Російської Федерації, Іспанії та Сполучених Штатів Америки. Предбачається, що представники українських громад більше ніж з двадцяти країн візьмуть участь у зборах в Харкові. Оскільки представники від СКУ у Харкові стараються організувати житло для всіх учасників, всім, хто планують взяти участь у зборах, рекомендуємо зв’язатися з канцелярією СКУ в Торонто якнайшвидше.

 

ФОРУМ  УКРАЇНЦІВ   НЕ  ВІДБУДЕТЬСЯ  В  СЕРПНІ  2005  РОКУ

Українська Всесвітня Координаційна Рада інформувала нас, що Форум українців, який було назначено на 20-22 серпня 2005 року, не відбудеться, як було заплановано. УВКР планує провести Форум в листопаді цього року. СКУ звертався до УВКР та настоює на тому, щоб Форум перенесли на серпень 2006 року, який співпаде з відзначенням 15-ої річниці Незалежності України.

 

ПРЕЗИДЕНТ  СКУ  ВІДВІДАЄ  ГРОМАДУ  В  СЛОВАЦЬКІЙ  РЕСПУБЛІЦІ

На запрошення Союзу Русинів та Українців у Словацькій Республіці (СРУСР), Президент СКУ запланував відвідати громади в Словацькій Республіці 11-13 серпня 2005 року. Візит до Словаччини відбудеться якраз напередодні Річних Загальних Зборів Ради Директорів у Харкові, на яких буде вирішуватися заява СРУСР про членство в СКУ. Екзекутива СКУ рекомендуватиме своє рішення від 4 червня 2005 року, щоб СРУСР стала членом СКУ.

 

ВІДКРИТТЯ  МЕМОРІАЛЬНОГО  ХРЕСТА  УКРАЇНСЬКИМ  ЖЕРТВАМ  У  САНДАРМОХУ

У 1997 році майже 60 років після масового знищення більше тисячі політичних в’язнів (з них 500 українців) з Соловецьких островів  у болотах і лісах Сандармоху впродовж чотирьох днів, ця трагедія була викрита російською організацією “Меморіал“. Жертвам трагедії на місці поховань було споруджено кілька меморіальних пам’ятників. Оскільки українці представляють найбільший відсоток жертв, українська громада в Карелії вирішила, що буде доречним встановити окремий меморіальний Хрест жертвам-українцям. Діючи разом з колишніми політичними в’язнями Василем Овсієнком та Надією Світличною, СКУ зібрав значну суму грошей на покриття коштів меморіального пам’ятника. Меморіальний хрест уже завершений та буде відкритий 6 серпня 2005 року.  Всіх зацікавлених в участі у церемонії відкриття просимо зв’язатися з Ларисою Скрипниковою за її особистою е-поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка