ЗАСІДАННЯ ЕКЗЕКУТИВИ СКУ

Наступне засідання Екзекутиви СКУ відбудеться в суботу, 22 жовтня 2005 року, о 9:30 ранку в приміщенні канцелярії СКУ в Торонто. Оскільки засідання Екзекутиви відбуваються раз у півроку, просимо всіх членів Екзекутиви взяти в ньому участь.

ТЕЛЕКОНФЕРЕНЦІЯ ЕКЗЕКУТИВНОГО КОМІТЕТУ

В суботу, 17 вересня 2005 року відбулася телеконференція Екзекутивного Комітету, за участю президента Аскольда С.Лозинського, першого заступника президента Евгена Чолія, генерального секретаря Віктора Педенка, скарбника Ольги Даниляк, фінансового референта Богдана Федорака та екзекутивного директора Лесі Шубеляк. Екзекутивний Комітет дав оцінку зустрічам з представниками уряду та релігійними провідниками в Києві для вироблення стратегії на майбутнє.

На засіданні було також обговорено рішення та рекомендації, прийняті на Річних Загальних Зборах Ради Директорів у Харкові, питання створення бюра СКУ в Україні та переглянуто результати збірки Травневої Акції 2005.

       Для підготовки засідання Екзекутиви прийнято такі рішення:

·           Підготувати заяву відносно діяльности бюро СКУ в Україні та розглянути його необхідність; 

·           розробити стратегію на березневі вибори 2006 року;

·           звернутися до членів Екзекутиви вибрати кандидата, який би представляв СКУ в Україні та мав зв’язок між президентом України та діяспорою;

·           доручити скарбнику та фінансовому референтові переглянути членські внески та їх стан стан сплати;

·           запропоновано призначити фонди для Конференції Українських Молодечих Організацій та Ради для справ Культури.

Уточнити питання щодо IV Всесвітнього Форуму Українців і наступних нарад Европейського Конґресу Українців у зв’зку з відсутністю точних дат їх проведення.

ЛИЦЕМІРНА ЛЮДИНА

20 вересня 2005 року помер горезвісний полювальник за нацистами Сімон Візенталь. Немає ніякого сумніву в справедливості проголошеного ним заклику щодо покарання нацистських колаборантів. Однак власний і ліцемірний пан Візенталь був зовсім не тим добрим чоловіком – „ангелом справедливості”, за якого себе видавав, і чинив більше зла, ніж добра. Будучи безуспішним у пошуках справжніх нацистів, він полював над видуманими ним ворогами. Пан Візенталь став висувати необґрунтовані звинувачення членам українських громад Сполучених Штатів Америки, Канади, Австралії та Великої Британії. Його спадщина  - центр у Лос Анджелесі, який носить його ім’я - ще й досі продовжує обурливо звинувачувати людей. Ми сподіваємося, що ця смерть стане кінцем ери пана Візенталя та кінцем діяльности його центру.

КОМЕНТАРІЙ

Президент Віктор Ющенко та його дружина недавно перебували з офіційним візитом у Сполучених Штатах Америки. Крім міжнародних представників та уряду США президент В. Ющенко мав зустрічі з представниками таких українсько-американських громад: Українського Конґресового Комітету Америки, Українсько-Американської Координаційної Ради, Союзу Українок в Америці, Українського Інституту в Америці а також спеціальними комітетами, які були створені з нових структур, а саме у Філадельфії. Було також спотворення фактів, коли президента України та його дружину зустріла група під назвою “Помаранчеве коло”. СКУ не буде робити коментарів про розповсюдження нових структур будь-де в українських громадах. Фактично, якщо говорити про новоприбулих з України, то ми заохочуємо їх створювати свої організації. Однак у цьому випадку ми помічаємо недавні необґрунтовані доповнення як від Президента Сполучених Штатів Америки, так і від секретної розвідки Сполучених Штатів присвоїти належне Помаранчевій революції та відчутно впливати на події в Україні у майбутньому. В додаток до всього ми усвідомлюємо спроби підірвати існуючу українсько-американську громаду. “Помаранчеве коло” має за мету організувати неукраїнців для підтримки України. Дев’яносто відсотків їхньої аудиторії були американці українського походження.

СКУ НАПОЛЯГАЄ, ЩОБ ГОЛОВА ВР ДОМАГАВСЯ ВИЗНАННЯ ОУН-УПА

6 вересня 2005 року Голова Верховної Ради (ВР) Володимир Литвин поспіхом (оскільки він від’їжджав в той самий день до Нью-Йорку на наради ООН) подав до розгляду на сесії ВР питання про визнання ОУН-УПА, як було узгоджено з комісією (була така  домовленість між В.Литвином та делегацією СКУ 19 серпня 2005 року). Петро Симоненко, лідер Комуністичної партії, виступив з образливою та саркастичною критикою ОУН-УПА, вимагаючи зняти цей пункт з порядку нарад. Без усякої дискусії  на пропозицію пана Симоненка це питання було викинуто і був прийнятий змінений порядок нарад.

У своєму листі від 20 вересня 2005 року, СКУ звернувся до В.Литвина виправити цю грубу й неприємну ситуацію та повторно поставити питання про ОУН-УПА на розгляд у порядок нарад. Чекаємо на ровиток подальших подій.  

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка