ОБІЖНИК

СВІТОВОГО КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ

№ 4 (32) – квітень, 2006 рік

НА УКРАЇНІ  ВІДБУЛИСЯ СПРАВЕДЛИВІ ТА ДЕМОКРАТИЧНІ ВИБОРИ

Подаємо нижче витяг із заяви СКУ про вибори, яка була опублікована

·         вибори відбулися згідно з законом та за міжнародними стандартами;

·         вибори були прозорими, демократичними, справедливими і чесними; 

·         великих порушень закону не виявлено. 

Порушення, які були зафіксовані,  - незначного рівня, здебільшого технічного характеру, що значно не позначилося на остаточному результаті виборів. Тому Світовий Конґрес Українців вважає, що вибори 2006 року в Україні пройшли законно і були справедливим показником волі українського народу.

            Світовий Конґрес Українців хоче дати признання і подяку Центральній Виборчій Комісії на чолі з Ярославом Давидовичем і всім урядовим інституціям, які вжили максимальних заходів для того, щоб вибори відбулися в позитивній площині.

УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА ПОСИЛАЄ  П’ЯТСОТ СПОСТЕРІГАЧІВ

                 Згідно з даними Центральної Виборчої Комісії України, українська діаспора направила на березневі вибори в Україну понад п’ятсот міжнародних спостерігачів. Через Світовий Конґрес Українців було зареєстровано 221 спостерігач, в основному з Росії та Польщі.  Через Український Конґресовий Комітет Америки поїхало 208, а від Конґресу Українців Канади -150 спостерігачів.

            Передаємо наші вітання за гарно проведену роботу Об’єднанню українців у Росії, Об’єднанню українців у Польщі, Українському Конґресовому Комітету Америки та Конґресові Українців Канади.

ПРЕЗИДЕНТ СКУ ВІДВІДАВ УКРАЇНСЬКІ ГРОМАДИ В ІТАЛІЇ, ІСПАНІЇ ТА ПОРТУГАЛІЇ

     З 3 до 20 березня 2006 року президент СКУ відвідав українські громади в Італії, Іспанії та Португалії. Близько двох мільйонів українців (стільки, скільки в Сполучених Штатах Америки та Канаді разом узятих), які нещодавно прибули до цих країн та тимчасово проживають там за різних обставин, мають безліч проблем. Підсумок поїздки та аналіз кожної громади додається.

20-та РІЧНИЦЯ ЧОРНОБИЛЯ

     26 квітня 2006 року ми відзначатимемо 20-ту річницю Чорнобильської трагедії. СКУ видав заяву з цього приводу, витяг з якої наводимо нижче:

    Двадцять років тому, в квітні 1986 року, сталася одна з найбільших катастроф - вибух реактора на Чорнобильській атомній електричній станції, що поблизу річки Прип’ять в Україні.  Вибух стався через необачне проведення небезпечного експерименту, в результаті якого в повітря було викинуто велику кількість радіоактивних елементів, серйозно пошкоджено та повністю знищено одну з частин станції та забруднено радіоактивними викидами велику територію, в основному в північній та центральній  Україні і сусідних реґіонах - Білорусі і Росії.   Хоча під час самої аварії загинула 31 особа, наслідки непродуманого експерименту заторкнули сотні тисяч людей в Україні та в різних країнах Европи...

     Україна, як і більшість економічно розвинених країн світу, у великій мірі залежить від ядерної технології для виробництва енерґії.  На сьогодні там діє цілий ряд ядерних станцій, кількість яких навряд чи зменшиться в наступні десятиліття. На жаль, уже два десятиліття Україна живе з наслідками найбільшої в історії людства ядерної катастрофи. Тому український народ і його уряд мусять докласти всіх зусиль, щоб діючі  станції мали якнайкращі засоби безпеки на тепер і на майбутнє.  Україна повинна стати передовою країною в розробці найновіших, досконалих технологій для виробництва різних видів енергії (в т. ч. й ядерної) та для забезпечення майбутнього без таких катастроф, як Чорнобильська.

     Зауважимо, що Чорнобильська спадщина  не є наслідком політики незалежної Української держави. Це лихо совєтського господарювання та в основному політики визискування України як колонії. А тому до розв’язання проблем (у тому числі й  фінансових), що пов’язані з Чорнобильською катастрофою, повинен долучитись увесь світ, і в першу чергу економічно розвинені індустріальні країни. Проте досі, на жаль, світ легковажно ставиться до своїх обов’язків, навіть у питанні закриття четвертого реактора Чорнобиля.

     У переддень 20-ої річниці однієї з найбільших трагедій людства  Світовий Конґрес Українців закликає уряд України та уряди всіх цивілізованих держав вшанувати пам’ять жертв цієї катастрофи та вжити всіх заходів для того, щоб не допустити повторення подібного лиха.  Ми також закликаємо всіх наших земляків-українців, де б вони не знаходилися, бути особливо чуйними і уважними щодо діяльності урядів їхніх країн у цьому питанні.

ВЕЛИКОДНІ ВІТАННЯ

     З приводу наступаючого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, як і в минулому, ми шлемо наші найщиріші вітання всім українцям в Україні та розкиданим по багатьох країнах всього світу. У цей святковий час ми вітаємо наших дорогих первоієрархів, ієрархів, священослужителів всіх наших церков, Президента, Уряд, Верховну Раду і Збройні сили України, всіх провідників і членів наших складових організацій.           

     Нехай Воскресіння нашого Господа служитиме як нагадування про п’ятнадцятирічне воскресіння  нашого народу та нашої прадідівської землі. З найщирішим поклоном та вдячністю до Ісуса Христа за все, що Він зробив для людства та нашого українського народу, ми відновлюємо свою відданість допомагати менш щасливим, а саме тим, хто найближчий до нас,  - нашим братам та сестрам.

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка