СКУПоставте свічки за спасіння душ тих тисяч українців, що під час неї загинули

Світовий Конґрес Українців повідомляє, що голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Дмитро Павличко та президент СКУ Аскольд Лозинський візьмуть участь у відзначенні 60-ліття акції "Вісла", що відбудеться 28-29 квітня 2007 р. у Перемишлі, Польща.

Акція "Вісла" - це широкомасштабна репресивна акція, яку 28 квітня 1947 року розпочав уряд Польщі, під час якої було насильно переселено 150 тисяч етнічних українців з Лемківщини, Надсяння, Підляшшя, Холмщини. Ця акція призвела до винищення великого числа людей, які споконвіку проживали на цих землях, до значних моральних та матеріяльних втрат, а також до втрати культурних надбань. Ці події по сьогодні не отримали належної політичної та правової оцінки.

Програма відзначень 60- роковин акції "Вісла"

П'ятниця, 27 квітня 2007 р.

- 10.00 - Відкриття виставки видань та публікацій, присвячених депортаціям (Південно-Східний Науковий Інститут, вул.Ґродзка 3);

- 20:00 -  Презентація польських та українських фільмів та телерепортажів на тему післявоєнних депортацій (Народий дім, вул. Косцюшки 5.);

Субота, 28 квітня 2007 р.

- 10:00 - Міжнародний історичний семінар "Операція "Вісла" на фоні воєнних і післявоєнних депортацій" за участю провідних спеціалістів у цій ділянці, науковців з Польщі, України, Словаччини,   Франції, Німеччини. Організатором конференції є ОУП у співпраці з польськими науковими установами.

- 19:00 - Презентація збірника документів "Dokumenty do historii Ukrainskiej Cerkwi Grekokatolickiej w Polsce w latach 1944-1989"; t.1, Dokumenty 1945-1959 r. (зал Греко-католицької семінарії).

Недія, 29 квітня 2007 р.

- 9:00 -  Служби Божі за жертви акції "Вісла". Урочиста літургія в Кафедральному соборі УГКЦ;

- 12:00 - Екуменічна заупокійна панахида за жертви акції "Вісла" (Військовий цвинтар у Пікуличах);  

- 15:00 - Прес-конференція на тему "Українці Польщі - постулати в 60-ті роковини акції "В" " (Народний дім, вул. Косцюшки 5);

- 17:00 - Концерт-реквієм "Кличуть кру, кри". (театральний зал Народного дому, вул Косцюшки 5.)

- 20:00 - Презентація фільму "Акція Вісла" (реж. Ядвіґа Новаковська). Після презентації - зустріч з авторкою. (Народний дім, вул. Косцюшки).

Понеділок, 30 квітня 2007 р.

-19:00 - Презентація польських та українських фільмів і телерепортажів на тему післявоєнних депортацій. (Народний дім, вул. Косцюшки 5).

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Торонто

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка