Логотип СКУПовідомлення до преси 

20-22 серпня 2008 року в Українському Домі в Києві відбувся IX Світовий Конґрес Українців. У цьогорічному зібранні світового українства взяло участь 209 делегатів із 23 країн світу, які представили інтереси 20-мільйонного українства, що проживає за межами України.

Окрім делегатів, на конґресі були присутні почесні гості з України - Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, святійший Патріарх  УПЦ КП Філарет, віце-прем’єр-міністр Іван Васюник, міністр закордонних справ Володимир Огризко, міністр культури і туризму Василь Вовкун, міністр у справах сім’ї, молоді і спорту Юрій Павленко, заступник міністра закордонних справ з питань закордонного українства Василь Боєчко, голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, представники українських церков різних конфесій, державних інституцій і громадських організацій та багато гостей з різних держав світу.

Під час триденної зустрічі представники світового українства прозвітували про виконану протягом 2003-2008 рр. працю, накреслили план  роботи на наступний термін та обрали нове керівництво СКУ.

Згідно з програмою, у перший день, 20 серпня, пройшло засідання ради директорів, на якій  до складу СКУ було прийнято п’ять нових організацій з Латвії, Узбекистану, Республіки Хорватія, США та Канади, відбулися сесії і комісій СКУ (Світової ради суспільної служби, Світової координаційної виховно-освітньої ради, Комісії людських і громадянських прав, Української світової кооперативної ради, Ради засобів масової інформації та Комісії боротьби проти торгівлі людьми),  прес-конференція з членами екзекутивного комітету та Перша пленарна сесія.

Першу пленарну сесію IX Конґресу СКУ привітав канадський танцювальний колектив “Барвінок” вокально-хореографічною композицією ”Щоб не зів’яли ніжні квіти, щоб не вмирали наші діти”, а затим у виконанні хору Видубицького монастиря прозвучала молитва “Боже великий, єдиний” в пам’ять про жертви українського Голодомору 1932-1933 рр. Урочисте зібрання відкрила голова організаційного комітету Марія Шкамбара, яка запросила до молитви святійшого Патріарха  УПЦ КП Філарета та представників українських церков різних конфесій. Затим виступили Президент СКУ Аскольд Лозинський, Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, директор Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський, голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко, голова Світової федерації українських жіночих організацій Марія Шкамбара та було зачитано письмові вітання Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, міністра освіти і науки Івана Вакарчука та голови Народного руху України Бориса Тарасюка.

На завершення сесії відбулося нагородження найвищою нагородою СКУ, медаллю святого Володимира Великого, таких провідних діячів української діаспори, як: Аскольд Лозинський (США), Іван Буртик (США), Марія Шкамбара (Канада), Божена Іванусів (Канада), Осип Гавалешка (Канада), Надія Луців (Канада), Олег Романишин (Канада), Ярослав Соколик (Канада), Орися Сушко (Канада), Іван Яремко (Канада), Віктор Чернишук (Литва), Наталія Драгоманова (Угорщина), Ярослава Хортяні (Угорщина), Юрій Кравченко (Угорщина), Володимир Мельник (Іспанія), Михайло Петруняк (Іспанія), Іван Пазун (Португалія), Ірена Петрульонєнє (Литва), Наталія Шертвітєнє (Литва), Роман Варивода (Португалія), Віра Жушман (Російська Федерація), Марія Митрович (Франція). Медаллю  святого Володимира Великого було нагороджено і неукраїнців - Луїша Мігеля де Матуш Рубейру (Португалія) за визначну працю у поширенні інформації про український Голодомор 1932-33 рр. у Португалії та Пауля Гаккенеса (Нідерланди) за популяризацію української музики й пісні в світі, а Візантійський хор (Нідерланди), що виконує українські духовні, класичні та народні твори, відзначено почесною грамотою СКУ.

На Другій пленарній сесії СКУ, що відбулась 21 серпня, було заслухано та обговорено звіти екзекутивного комітету та  голів рад і комісій СКУ, після чого пройшла ділова дискусія. Одним з важливих моментів другого дня роботи конґресу стала  сесія “75-ліття Голодомору 1932-1933 рр. в Україні”, на якій було підсумовано співпрацю Міжнародного Координаційного Комітету Голодомору СКУ й України та накреслено плани діяльності на майбутнє. По закінченні сесії відбувся численний жалібний похід, присвячений 75-ій річниці українського Голодомору. Він розпочався від Українського Дому та пройшов по Хрещатику і вул. Михайлівській до пам’ятного знака Голодомору, де святійший Патріарх УПЦ КП Філарет у супроводі владик Української православної церкви КП і Української греко-католицької церкви відправив панахиду в пам’ять про жертви українського народу.

Під час Третьої пленарної сесії, що відбулась 22 серпня, пройшли засідання конґресових комісій та було заслухано інформацію про діяльність організацій – членів СКУ. У другій половині цього ж дня, на Четвертій, заключній пленарній сесії, прозвучали звіти контрольної,  верифікаційної, статутної, фінансової та номінаційної комісій та було обрано такий склад керівних органів СКУ:

президент - Евген Чолій (Канада)

перший заступник президента – Ярослава Хортяні (Угорщина)

другий заступник президента – Марія Шкамбара (Канада)

генеральний секретар – Стефан Романів (Австралія)

фінансовий референт – Тамара Денисенко (США)

скарбник - Богдан Пагута (Канада).

На завершення триденного зібрання новообраний президент Евген Чолій, подякувавши за довір’я та обрання Президентом СКУ, підсумував працю IX Конґресу, відзначив багатогранну десятирічну  діяльність Аскольда Лозинського та подякував усім членам попереднього екзекутивного комітету. Він наголосив на започаткуванні нового етапу партнерства між українськими громадами світу і Україною й діаспорою та закликав всіх до активної співпраці для загального добра. Увечері 22 серпня 2008 року відбулась прес-конференція з новообраним екзекутивним комітетом.

Світовий Конґрес Українців

29 серпня 2008 року

http://ukrainianworldcongress.org/press_releases/2008-2013/2008/IX_Congress_ua.html

На прес-конференції перед ІХ Конгресом

Концерт

На світлинах: Логотип СКУ. На прес-конференції перед ІХ Конгресом зліва направо Стефан Романів, Аскольд Лозинський та Евген Чолій. Концерт.

Наша попередня довідка про невідому героїню українського громадського руху в Росії:

Оскільки в редакції сайту «Кобза-Українці Росії» про діяльність «провідної діячки української діаспори» пані Віри Жушман, нагородженої найвищою нагородою СКУ - медаллю святого Володимира Великого, нічого за останні 15 років не було відомо, то звернулися у Москву до керівництва Об’єднання українців Росії.

Як повідомив на запит редакції сайту співголова ОУР і ФНКА УР п. Валерій Фокович Семененко, у нього теж такої інформації нема. За словами пана Валерія, треба звернутись до Саратова (до товариства, яке очолює п. Аркадій Юрійович Шелест).

Налагодити зв'язок з головою правління Саратовського регіонального об’єднання «Саратовське земляцтво українців Поволжя» Аркадієм Юрієм Шелестом так і не вдалося. Заступник голови правління Саратовського регіонального об’єднання «Саратовське земляцтво українців Поволжя» з питань освіти Олексій Григорович Настенко також нічого про діяльність провідної діячки української діаспори пані Віри Жушман в Саратові і Саратовській області сказати не зміг. Але обіцяв навести довідки про неї і повідомити редакцію сайту.

Будемо чекати. Бо в Інтернеті її знайти не можливо: в засобах масової інформації Саратова і Саратовської області ім’я цієї невідомої не тільки широкому загалу подвижниці українського громадського руху, але навіть одному з провідних керівників Саратовського земляцтва українців Поволжя теж ніде не згадується.

Редакція сайту «Кобза-Українці Росії» з радістю опублікує і фотопортрет, і ще щось конкретне про цю абсолютно невідому чи засекречену паном Шелестом героїню – «провідну діячку української діаспори» Росії та усього світового українства. Як ніяк, а від найбільшої у світі 3-х мільйонної української діаспори найвищою нагородою Світового Конгресу Українців - медаллю святого Володимира Великого було визнано найдостойнішою і відзначено лише її одну єдину. Українська громадськість Росії і все світове українство повинні знати свою невідому навіть в Саратові видатну подвижницю українського громадського руху.

Андрій Бондаренко,

головний редактор сайту «Кобза-Українці Росії».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка