СКУ20 – 21 серпня 2009 року у Львові відбулися Річні загальні збори Світового Конґресу Українців

Участь у зборах взяли представник складових організацій СКУ, що на сьогодні діють більше ніж у 30 країнах світу. Під час дводенних нарад було заслухано звіти чільних провідників СКУ, а зокрема президента Евгена Чолія, другого заступника і голови СФУЖО Марії Шкамбари, генерального секретаря Стефана Романіва, а також голів рад і комісій та репрезентантів світових і крайових українських організацій. Учасників зборів привітала прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

СКУ уже 42 роки представляє інтереси усієї української діаспори, що нараховує понад 20 мільйонів українців, та зберігає українську національну ідентичність поза межами України, мобілізує громадську думку для посилення прихильного ставлення до України та її державної і духовної розбудови та охороняє права українців незалежно від місця їхнього проживання.

Співкоординатором підготовки зборів є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК).

Директор МІОК Ірина Ключковська зазначає: «Сам факт проведення Наради СКУ в Україні дає можливість українцям в Україні ознайомитися з діяльністю громадської структури українського зарубіжжя, яка об’єднує одну з найбільших діаспор світу. Нам залежить на тому, аби абревіатура «СКУ» була добре зрозуміла для кожного нашого земляка, аби ми довідалися і пізнали великі справи світового українства для розбудови нашої держави й утвердження її доброго імені у світі і, що найважливіше, привернули увагу суспільства та владних чинників до необхідності залучення великого ресурсу, яким є українська діаспора».

http://www.miok.lviv.ua

Додаток

Ющенко чекає подарунка від ЄС через пару місяців

Вже через декілька місяців Україна підпише з Євросоюзом угоду про асоціацію. Про це заявив президент Віктор Ющенко представникам українського зарубіжжя - учасникам фестивалю мистецтв "Збираємось воєдино" у п'ятницю в Києві. "Ми знаходимося за кілька місяців до підписання цієї угоди", - сказав президент.

Ющенко нагадав, що ця угода є одною з "найсильніших угод", які коли-небудь підписував Європейський Союз.

Він знову зазначив, що ця угода буде включати розділ про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС без вилучень та обмежень.

"Ця угода вперше буде мати розділ безпеки, в якому буде підтверджено визнання українських кордонів, територіальна цілісність і наш суверенітет", - сказав президент.

Ющенко підкреслив, що угода про асоціацію, як і інші угоди, які готуються до підписання з ЄС - "це наша інтеграція". "Ми інтегруємось...ми повертаємося до Європи", - зазначив він.

Президент подякував представникам української діаспори за те, що в яких би країнах вони не знаходилися, вони зберігають українську культуру, українську мову, українські традиції.

"Україна - там, де є хоч одне українське серце, де є хоч одна українська душа", - сказав він.

Ющенко підкреслив, що український дух "поширюється на всі континенти, де є українська присутність". За його словами, Україна зробить все, щоб забезпечити процвітання кожної української діаспори.

"Інтерфакс-Україна"

http://www.pravda.com.ua/news/2009/8/21/100237.htm

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка