Як відомо, однією з найбільших українських діаспор у світі є багатомільйонна українська діаспора Росії. Незважаючи на це, Росія, всупереч її міжнародним зобов'язанням щодо захисту і задоволенн я людських і національних прав своїх меншин, свідомо й послідовно придушує національний розвиток української меншини: протидіє становленню на своєму терені української церкви, гальмує розвиток української освіти, здійснює цензуру культурницьких заходів, чинить тиск на українські організації та провідних українських активістів, чиї дії не відповідають офіційній ідеології Росії.

Одним із найсвіжіших прикладів цьому є звинувачення, які винесло Міністерство юстиції Російської Федерації на адресу Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКАУР), закидаючи, що її співголова взяв участь у публічному виступі на радіо "Свобода", був співорганізатором проведеної в Москві Міжнародної науково-практичної конференції "Україністика Росії: історія, стан, тенденції розвитку" та керував заходами, присвяченими пам'яті жертв Голодомору з метою підтримки "Незгасимої свічки" та документально-художньої виставки "Голодомор 1932-33 рр. - геноцид українського народу". Ці звинувачення Міністерства юстиції, які за своєю суттю порушують людські та національні права української меншини було використано як офіційну підставу для винесення письмового попередження ФНКАУР та подачі до Верховного Суду Російської Федерації позовної заяви про ліквідацію ФНКАУР.

12 травня 2010 р. Тверський районний суд м. Москви відмовив ФНКАУР у задоволенні позову про скасування попередження Міністерства юстиції.

Світовий Конґрес Українців засуджує порушення людських та національних прав українців Росії, а також закликає Росію негайно припинити такі дії та дотримуватись своїх міжнародних зобов'язань відносно основних свобод людини.

"Світовий Конґрес Українців закликає владні структури України стати на захист української меншини в Росії та оскаржити порушення її людських та національних прав," - заявив президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій. 

31 травня 2010 р.

Світовий Конґрес Українців

145 Evans Ave., Suite 207
Toronto, ON 
M8
Z 5X8 Canada

Tel. (416) 323-3020
Fax (416) 323-3250
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

website: www.ukrainianworldcongress.org

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка