Голова КЛГП Олександр Басмат, Торонто.
Голова КЛГП Олександр Басмат, Торонто.

Право на свободу слова є фундаментальним правом людини в цивілізованому світі

Президенту України

Віктору Януковичу

19 травня 2013 року

Вельмишановний пане Президенте!

Ми звертаємося до Вас від імені Комісії Людських та Громадянських Прав (КЛГП), що діє в складі Світового Конгресу Українців.

Наша Комісія висловлює велику стурбованість фактом побиття у Києві двох журналістів -Ольги Сніцарчук і фотографа Влада Соделя. Побиття журналісти зазнали під час виконання службових обов'язків у Києві 18 травня. Особливо турбує те, що працівники міліції спокійно спостерігали за нападом і не захищали потерпілих. Нападники не були затримані та без перешкод зникли з місця події.

Ми також звернули увагу на дивно м'яку кваліфікацію слідчими органами кримінального правопорушення за ст.125 КК України, а не за ч.2 ст.296 КК України, як грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинені групою осіб. З нашої точки зору саме так потрібно кваліфікувати дії агресивних нападників.

Як правозахисники, ми хочемо нагадати, що право на свободу слова, право на вільне розповсюдження інформації є фундаментальним правом людини в цивілізованому світі. Право на свободу слова гарантоване Конституцією України. Професійна робота журналістів в України також захищена відповідним законодавством. Тим не менше, з часу Вашого приходу до влади ситуація із свободою слова значно погіршилася (про що ясно свідчать міжнародні рейтинги свободи преси), а напади на журналістів, навпаки, почастішали. Все це ? причина великої стурбованості української діаспори у світі. Такий стан справ не може не викликати почуття протесту в українських серцях.

Ми знаємо з якими проблемами зіштовхуються журналісти, які чесно пишуть про негативні явища в Україні - корупцію, утиски свободи слова, торгівлю людьми, про політв'язнів України, або просто висвітлюють роботу опозиційних партій. Ми слідкуємо за ситуацією навколо популярного телеканалу TВi, який на очах всієї України фактично потрапив під рейдерську атаку. Як правозахисники і члени КЛГП, ми вважаємо що в Україні протягом останніх трьох років масово порушуються права журналістів, держава не забезпечує їх безпеку, а опозиційні видання зазнають політичних утисків.

Останнє побиття п. Сніцарчук і п. Соделя особливо ясно засвідчило згадані проблеми. Від імені української діаспори ми вимагаємо негайного розслідування інциденту побиття Ольги Сніцарчук і Влада Соделя. Ми також чекаємо відповіді, чому міліція не втрутилася і не захистила потерпілих, хоча весь епізод відбувався перед очима правоохоронців. Якщо ясної відповіді не буде, міністр внутрішніх справ має піти у відставку.

Ми сподіваємося на Ваше особисте втручання у цю резонансну справу, яка негативно впливає на імідж України, і сподіваємося, що не лише виконавці, але й замовники злочинного нападу будуть покарані.

З повагою,

Олександр Басмат,

голова КЛГП

професор Юрій Даревич,

колишній голова КЛГП

Василь Коломацький,

голова Комітету у справах української громади у Росії

професор Стефан Паняк,

член КЛГП

Володимир Бандура,

член КЛГП, адвокат

Володимир Богайчук,

член КЛГП

На світлині: Голова КЛГП Олександр Басмат (Торонто).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка