СКУ ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ  ЗА КОРДОНОМ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВИБОРАХ

Світовий Конґрес Українців звертається до громадян України за кордоном, зголошуватися до дипломатичних  представництв  України до 1 липня 2004 року для того, щоб працівники консульств могли скласти списки голосуючих, а також закликаємо до участі у виборах. СКУ звернеться до Міністерства Закордонних Справ України та Центральної Виборчої Комісії в справі необхідності створення додаткових виборчих дільниць для голосування в тих районах, де є велике скупчення українських громадян. Однак ми повинні усвідомити, що створення додаткових виборчих дільниць стане недоречним, якщо українські громадяни за кордоном не прикладуть зусиль, щоб проголосувати. Подальші звернення та директиви з СКУ будуть після нашої зустрічі з Міністром Закордонних Справ та Головою Центральної Виборчої Комісії.

ПРЕЗИДЕНТ СКУ ТА ГОЛОВА ОУР ВІДВІДАЛИ УКРАЇНСЬКІ ГРОМАДИ В ПІВНІЧНО-ЗАХІДНІЙ РОСІЇ

21-24 червня Президент СКУ А.Лозинський та Голова Об’єднання українців Росії Олександр Руденко-Десняк відвідали українські громади в північно-західній  частині Російської Федерації, а саме: Ст. Петербург, Петрозаводськ, Мєдвежегорськ та Сандермох. Крім зустрічей з громадами, були зустрічі з офіційними особами в Ст. Петербурзі із заступником губернатора, та  Головою уряду Республіки Карелія. Відбулася спеціальна поїздка до місць вбивства в’язнів Соловецьких островів у Сандермоху. В 1937-38 роках близько дев’яти тисяч політичних в’язнів було розстріляно в лісах Сандермоху. Між 27 жовтня та 4 листопада 1937 року було розстріляно1111 в’язнів, серед них п’ятсот представників української інтелігенції, до яких належали такі відомі діячі, як режисер Лесь Курбас та поет Микола Зеров. До 1997 року місця вбивства у Сандермоху не були розкопані. Звідомлення з поїздки додається українською мовою.

ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ГОЛОДОМОР  В ПАРЛАМЕНТІ ЕСТОНІЇ

Конґрес Українців Естонії повідомив нас про подання до Естонського Парламенту законопроєкту про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні.  В законопроєкті  сказано, що Голодомор  - це штучно створений ґеноцид проти українського народу, в ньому висловлюються співчуття українському народові та є звернення до Європейського парламенту з пропозицією засудити комуністичний режим і заподіяні ним злочини  проти людства. Законопроєкт був формально поданий до розгляду 16 червня 2004 року трьома правлячими партіями в Естонії - Реформістською, Народною та Республіканською.  Слухання з цього приводу назначені на липень. Про дальші події будемо вас інформувати.

ПАМ’ЯТНИК ШЕВЧЕНКОВІ ПОТЕРПІВ ФІАСКО В БУДАПЕШТІ

Товариство Української Культури в Угорщині, яке є Українською Крайовою Центральною Репрезентацією в Угорщині, поінформувало нас про те, що з ініціативи міста Будапешта та українського посольства в Будапешті, були зроблені всі зусилля, щоб відкрити пам’ятник українському поетові Тарасові Шевченку на початку червня. На жаль, місце для пам’ятника є абсолютно невідповідне та скульптура зовсім не є подібною до Щевченка. Таким чином українська громада Угорщини тимчасово затримала відкриття.. Однак український посол в Будапешті наполягає на відкритті цього пам’ятника. СКУ направив листи до мера міста Будапешта та Міністра Закордонних Справ України з проханням відкласти це відкриття. Президент СКУ А.Лозинський сподівається підняти це питання персонально підчас найближчої зустрічі з Міністром Закордонних Справ України Константином Грищенком. Про подальші події будемо вас інформувати.

ВІДЗНАЧЕННЯ 40-ЛІТТЯ ПАМ’ЯТНИКА ШЕВЧЕНКОВІ У ВАШІНҐТОНІ

У суботу, 26-го червня 2004 року, українська громада США відзначила 40-ліття відкриття пам’ятника Тарасові Шевченкові у Вашінґтоні.  Відзначення, зорганізоване Комітетом Відзначення 40-ліття Пам’ятника Шевченкові в якому взяло участь близько 500 осіб, щоб вшанувати пам’ять великого Кобзаря та доказати єдність нашої громади.  Генеральний Секретар Світового Конґресу Українців (СКУ) брав участь у святкуванні, поклав вінок та зложив привіт від СКУ.

-----------   ----------------   ---------------

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНА РОСІЯ

     Від 21-24 червня Президент СКУ y товаристві Голови Об’єднання Українців Росії, Олександра Руденка-Десняка перебував у північно-західній частині Російської Федерації, а саме у Санкт Петербурзі, Петрозаводську, Медвежегорському та Сандермох.

     В Санкт Петербурзі проживає около триста тисяч українців, двісті по останньому перепису та сто новоприбулих заробітчан. Одначе спеціялісти як українські так і російські вказують, що це число багато більше. До речі навіть сьогоднішній губернатор Сант Петербурга, Валентина Матвієнко, українського походження хоч відома з часів коли вона була віцепрем’єром Російської Федерації за свої сильні виступи в обороні культурних прав російської нацменшини в Україні. Українці знаходяться на надзвичайно впливових позиціях, директори заводів, ректори академій, тощо. Українську громаду очолює Михайло Субота як Голова Української Національно-Культурної Автономії Санкт Петербурга. У цій же громаді працює кілька культурних колєктивів, а приміщення для заходів видділюється державою для окремих імпрез в будинку зустрічей.  Крім зустрічі з ширшою громадою відбулися зустрічі з Правительством Санкт Петербурга Пресідником Комітету по внешним звязкам Александром Прохоренком, Ректором Державної Художньо-Промислової Академії Алексеєм Талащуком, Генеральним Директором Петрвого Дворця Вадимом Знаменовим та Генеральним Консулем України Миколою Рудьком. В час візиту в художньо-промислові академії відбувалась виставка українських художників. В зустрічі з Правительством ставилось питання постійного приміщення для громади та радієвого ефіру. З Генеральним Консулем йшлось зокрема про влаштування додаткових виборчих дільниць десятьох областях північного заходу в час жовтневих виборів.

     В Петрозаводську проживає близько двадцять тисяч українців. Очолює їх Лариса Скрипникова, Голова Товариства „Калина.” Працюють надзвичайно справі культурні колєктиви дорослих і молоді. Плянується в короткому часі відкрити недільну українську школу. Громада посідає власним приміщенням виділеним респукліканською владою.  Крім зустрічі з ширшою громадою, відбулась зустріч на найвищому рівні з Головою уряду Республіки Карелія Сергієм Катанандовим. Слід ствердити, що відносини між громадою та урядом Карелії надзвичайно добрі.

     Около двісті п’ядесят кілометрів від Петрозаводска біля міста Медвежегорска є селище  Сандермох. До недавна це селище не візначалось. Щойно в 1996-97 роках почались пошуки у архівах КГБ та розкопи у лісах Сандермох. Встановлено, що в 1937-38 роках у лісах та мочарах Сандермох розстріляно дев’ять тисяч вязнів соловецьких островів, від 27 жовтня до 3 листопада 1937 розстріляно 1,111 осіб, між ними 500 представників української інтелегенції, включно з такими визначними особами як режисер Лесь Курбас та поет Микола Зеров. Пошуками та розкопами займається росіянин Юрій Дмитрів, а йому сприяє Медвежегорська влада та  українська громада Петрозаводська. (також маленька громада Медвежегорська) Стоять символічно пам’ятники-хрести православних, католиків та таблиця мусулманів.  Плянується поставити окремий хрест-пам’ятник для українських жертв на що СКУ передав п’ятсот американських долярів.

Аскольд Лозинський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка