НЕДОСВІДЧЕНА ДЕМОКРАТІЯ В УКРАЇНІ РОБИТЬ ВЕЛИКИЙ КРОК НАЗАД
Як було широко повідомлено, другий тур президентських виборів в Україні 21 листопада 2004 р. був визнаний недійсним в зв’язку з широко розповсюдженими і скандальними порушеннями. Президент і Генеральний Секретар СКУ, як і багато міжнародних спостерігачів з діяспори, були в Україні під час виборів. Властиво, під час цілого процесу виборів, в Україні перебувало більше 400 міжнародних спостерігачів від Українського Конґресового Комітету Америки (УККА), Конґресу Українців Канади (КУК) і Світового Конресу Українців (СКУ). В понеділок, 22 листопада 2004 р. на пресконференції в Києві, міжнародні спостерігачі від цих діяспорних організацій видали двомовну заяву, в якій відкрито засудили виборчий процес і вирішили, що фальсифікація мала великий вплив на остаточні результати виборів. Коли б не ці шахрайства, Віктор Ющенко виграв би вибори. Цього ж тижня СКУ видав звернення до української діяспори з проханням влаштувати по цілому світу мирні маніфестації перед офіційними представництвами України та організувати акції-демонстрації протесту включно з проявами громадянського обурення перед офіційними представництвами Російської Федерації по світу, вимагаючи припинення її втручання в справи України; в цьому зверненні СКУ проголосив переможцем виборів Віктора Ющенка. СКУ також приготував зразки листів до урядів держав, летючки, виклав свою позицію щодо виборів і видав заклик до дії. Всі ці документи видані двомовно і можна їх отримати з канцелярії СКУ в Торонто. Українські громади Північної і Південної Америки, Европи, Російської Федерації, Австралії і навіть Мозамбіку (в Африці) беруть активну участь в цій світовій акції.

ЗАСІДАННЯ ЕКЗЕКУТИВНОГО КОМІТЕТУ СКУ
В неділю, 5 грудня 2004 р. пройшло засідання Екзекутивного Комітету СКУ, на якому обговорено ряд важливих питань. На засіданні вирішено:
– звернутись з закликом до громадян України взяти якнайчисельнішу участь у переголосуванні другого туру виборів;
– звернутись з закликом до негромадян України та ЗМІ взяти якнайчисельнішу участь в програмі міжнародних спостерігачів на виборах в Україні і на закордонних виборчих дільницях;
– прийняти гасло СКУ на 2005 рік: “Разом нас багато – нас не подолати“;
– звернутись до українських фінансових установ діяспори і крайових центральних репрезентацій з проханням допомогти фінансово у виконанні буджету СКУ на 2004 рік;
– навесні 2005 року відвідати українські громади Піовденної Америки, а саме: Бразилію, Арґентину, Параґвай, Уруґвай і Венесуелу;
– затвердити Мирона Василика представником СКУ в Україні.
В зв’язку з переголосуванням другого туру виборів, який назначений на 26 грудня 2004 р., СКУ видав звернення такого змісту:
“В п’ятницю, 3 грудня 2004 року, Верховний Суд України визнав результати другого туру президентських виборів в Україні недійсними та подав термін повторних виборів до трьох тижнів. Наступного дня Центральна Виборча Комісія проголосила повторні вибори 26 грудня ц.р. Керуючись цією інформацією, незважаючи на остаточний склад Центральної Виборчої Комісії та нагляд над повторними виборами, Світовий Конґрес Українців закликає українців за кордоном негайно готуватись до виборів.
Згідно з Законом про Вибори Президента України, при повторних виборах, списки виборців будуть уточнюватися. Тому звертаємося до громадян України за кордоном, котрі не брали участь у першому чи другому турі виборів 31 жовтня чи 21 листопада, негайно зв’язатися з найближчою виборчою дільницею, щоб упевнитись в тому, що Ви на списку, а якщо ні, то особисто зголоситися не пізніше 18 грудня ц.р. з дійсним закордонним паспортом для включення у списки.
Також закликаємо негромадян України, котрі ще не мають акредитації міжнародних спостерігачів, а мають можливість спостерігати за виборами в Україні, чи у закордонних виборчих дільницях, зголоситися до Світового Конґресу Українців (416) 323-3020, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Українського Конґресового Комітету Америки (212) 228-6841, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або до Конґресу Українців Канади 1-866-942-4627, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. і подати таку інформацію: ім’я, прізвище, по батькові, професія, адреса, номер паспорта держави Вашого проживання (не український) і де виданий, громадянство, дата народження, місце роботи, досвід спостереження за виборами, дата прибуття в Україну і відбуття з України. Просимо зголошуватися до Світового Конґресу Українців, Українського Конґресового Комітету Америки та Конґресу Українців Канади до 13 грудня ц.р. Досі надані акредитації міжнародним спостерігачам є далі чинними.
Ще раз підкреслюємо важливість цих повторних виборів і тому ще раз закликаємо громадян України за кордоном, які вже є у списках виборців і тих, які включаться до списків, обов’язково проголосувати 26 грудня ц.р. Акредитованих міжнародних спостерігачів закликаємо ще раз посвятити свій час і поїхати в Україну, зокрема у дільниці, котрі в минулому позначились найбільшими фальсифікацями, або хоча б взяти участь як спостерігачі на закордонних виборчих дільницях. Звертаємося до наших крайових центральних репрезентацій закликати уряди своїх держав, неурядові організації та засоби масової інформації поза Україною, щоб якнайбільша кількість міжнародних спостерігачів та журналістів взяла участь у виборах незважаючи на те, що вони проходитимуть у Різдвяний час за новим календарем.
Підкреслюємо, що ми далі настоюємо на тому, що повторні вибори повинні відбутися під наглядом міжнародного співтовариства через Центральну Виборчу Комісію нового складу, без відкріпних талонів та з рівним доступом як кандидатів, так і виборців до засобів масової інформації. Також звертаємось до міжнародного співтовариства забезпечити невтручання Російської Федереції у проведення виборів в Україні.“

ПРЕМ’ЄРА НОВОГО ФІЛЬМУ УКРАЇНСЬКОЇ ДІЯСПОРИ ВІДБУДЕТЬСЯ У СХІДНІЙ ЧАСТИНІ США
Заходами СКУ і УККА в Нью-Йорку, в неділю, 12 грудня 2004 р. о 14:30 відбудеться прем’єра нового повнометражного фільму спільної продукції “Олесьфільм“ та “Юкрейн енд Борець реалті“ з Австралії “Залізна сотня“, який зображає боротьбу Української Повстанської Армії. Слідуючі покази фільму відбудуться в:
– Іст Гановер, Нью Джерсі 17 грудня 2004 р. о 19:00
– Філядельфії і Йонкерс: 18 грудня 2004 р., відповідно 13:00 і 18:00
– Нортпорт, Флорида: протягом тижня починаючи з 19 грудня 2004 р.
Показ цього фільму продовжуватимуть і далі в інших українських громадах діяспори, а також і на багатьох міжнародних кінофестивалях.

РІЗДВЯНІ ПОБАЖАННЯ
Екзекутива Світового Конґресу Українців пересилає найкращі різдвяні побажання своїм братам і сестрам в Україні та в діяспорі. Коли напередодні Нового Року робимо підсумки року, який кінчається, можемо сміливо сказати, що був це рік надзвичайний і маємо надію – переломний в демократизації України. Українці в Україні і в діяспорі об’єднались так, як ніколи перед тим. Наші побратими на Площі Незалежності, де більшість – це молоде покоління, заманіфестували свою сміливість і силу – риси характеру, які століттями були і є притаманні нашому народові. Щонебудь станеться в Україні – буде для її добра, тому що буде це виявом волі самого народу. Різдво нашого Господа Ісуса Христа – Спасителя припадає на дуже сприятливий час. Новонароджене Дитя-Ісус буде всміхатись до нас, коли ми вітатимемо один одного традиційним вітанням: Христос Родився! Славімо Його!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка