ОБІЖНИК СВІТОВОГО КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ № 1 (17) – Січень, 2005

145 EVANS AVENUE, SUITE 207 ? TORONTO, ON M8Z 5X8, CANADA ? TEL. (416) 323-3020 ? FAX (416) 323-3250

E-MAIL: congress@look.ca

225 E. 11th STREET, NEW YORK, NY 10003 USA ? TEL. (212) 254-2260 ? FAX (212) 979-1011

 УКРАЇНА ПЕРЕХОДИТЬ ЧЕРЕЗ ДЕМОКРАТИЧНИЙ РУБІКОН, ВИЗНАЧНА УЧАСТЬ ДІЯСПОРИ, ЮЩЕНКО – ПРЕЗИДЕНТ

26 грудня 2004 року на Україні відбулися президентські вибори, які були визнані більшістю міжнародних спостерігачів на рівні основних демократичних стандардів. Дорога до демократії була достатньо покрученою, а вибори були кульмінацією процесу, який почався мабуть найбільш фальсифікованими виборами на Україні 21 листопада. Події, які згодом виникли, починаючи з вуличних протестів, які почалися 22 листопада (“помаранчева революція“), почерез рішення Верховної Ради визнати недійсними результати виборів 21 листопада, і кінчаючи підтвердження цього рішення як Верховним так і Конституційним Судами України, доказали перелом в зрілості України як демократичного суспільства. Визначною частиною в цьому процесі стали зацікавлення та підтримка міжнародної спільноти. Рекордна кількість міжнародних спостерігачів взяла участь в третьому турі 26 грудня. З більше ніж 12 тисяч міжнародних спостерігачів, понад 2,600 були з українських громад в діяспорі. В додаток до цього, треба сказати, що кількість громадян України, проживаючих за її межами,  які проголосували 26 грудня, зросла втричі. Ця кількість могла би бути навіть більшою, якби передвиборчий реєстраційний процес був справедливим.

ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ СКУ ПРО ВИБОРИ

В понеділок, 27 грудня 2004 року о 16:00 представники СКУ разом з представниками наших складових організацій зі США, Канади, Австралії і Росії провели пресову конференцію в Українському Інформаційному Центрів Києві. Під час пресконференції президент СКУ Аскольд Лозинський прочитав заяву такого змісту:

26 грудня ц.р. відбулося повторне голосування другого туру виборів президента України. Для підтримки демократичного процесу на цей повторний етап приїхало понад дві тисячі міжнародних спостерігачів від української діяспори, зареєстрованих Центральною Виборчою Комісією (ЦВК): від Світового Конґресу Українців (СКУ) та найбільша кількість від  Українського Конґресового Комітету Америки (УККА).

На підставі  прелімінарних звідомлень цих спостерігачів як також на базі даних ЦВК,  СКУ констатує, що президентські вибори в Україні 26 грудня відбулися згідно з засадничими демократичними нормами та що воля народу проявилася в обранню Достойного Віктора  Ющенка Президентом України. Питання голосування поза дільницями інвалідами та літніми-немічними, з причини  його пізного вирішення Конституційним Судом і ще пізнішим поданням інформацій з виясненням ЦВК, дещо ускладнило працю дільничних виборчих комісій, які однак намагались полагодити справи справедливо і чесно надаючи транспорт цій категорії виборців.  

СКУ вітає світове співтовариство, а зокрема держави, на територіях яких знаходяться українські громади, котрі значно спричинились до успіху демократії тим, що направили понад дванадцять тисяч міжнародних спостерігачів на вибори. Це мабуть найбільше число міжнародних спостерігачів на виборах в історії будь-якої держави. На нашу думку, Україна своїм геостратегічним значенням, а також прагненням народу до демократії, викликала надзвичайне зацікавлення у світі, а світ відгукнувся більше ніж адекватно. Велика кількість міжнародних спостерігічів проявила не тільки інтерес світу до України, але також значно допомогла у проведенню виборів президента України.

СКУ та його складові організації української діяспори  у тридцяти країнах світу вітають новообраного Президента України Достойного Віктора Ющенка та бажають йому Божих ласк, сили, наснаги, кріпкого здоров’я для довголітнього труду та корисних рішень на добро українського народу в Україні та у діяспорі. Українська діяспора згуртована в СКУ заявляє свою готовність співпрацювати та допомагати своїм братам і сестрам на рідних землях, скріплюючи демократиичні державні структури та розвиваючи економічні можливості вільного ринку.

Новообраному народом Президенту України Достойному Віктору Ющенку надаємо нашу підтримку. Україна та її діяспора: „Разом нас багато – нас не подолати!”

Беручи до уваги те, що заява СКУ була видана дуже рано і, фактично до 100% оброблення протоколів виборчих дільниць, президент СКУ підкреслив на конференції, що офіційні дані ЦВК на той час подавали, що при 98.68% оброблиних протоколів, Віктор Ющенко провадив на 2.5 мільйона голосів. В найгіршому випадку, навіть якби Віктор Янукович отримав всі ще непораховані голоси, йому б і так забракло 2.1 мільйона голосів, щоб виграти. Фактично перевага Віктора Ющенка була на 2.267 мільйонів голосів.

СКУ ВІТАЄ НОВООБРАНОГО ПРЕЗИДЕНТА ВІКТОРА ЮЩЕНКА

28 грудня 2004 р. на Майдані Незалежності в Києві делеґація СКУ в складі: перший заступник президента Евген Чолій, президент УККА Михайло Савків і президент Союзу Українських Організацій Австралії Стефан Романів зустрілася з новообраним президентом України Віктором Ющенком і привітала його з перемогою у виборах і усішною “помаранчевою революцією“, як також запевнила його у подальшій підтримці української діяспори в процесі демократичних реформ в Україні. В заміну Віктор Ющенко подякував українській діяспорі за велику кількість міжнародних спостерігачів під час президентських виборів. 29 грудня 2004 р. подібні привітання новообраному президенту Вікторові Ющенкові переслали президент і генеральний секретар СКУ.

 ПОДЯКА УКРАЇНСЬКОМУ КОНҐРЕСОВОМУ КОМІТЕТОВІ АМЕРИКИ ВІД СКУ

Українська діяспора вислала в Україну понад 2,600 міжнародних спостерігачів. Більшість з них була зареєстрована Центральною Виборчою Комісією від Українського Конґресового Комітету Америки (2,408). СКУ в імені спостерігачів з цілого світу звернувся до УККА з проханням координувати реєстрацію і побут спостерігачів в Україні під час виборів, з огляду на це, що УККА має великий і довголітній досвід в цій ділянці. На списку спостерігачів, крім тих зі США, була також велика їх кількість з Канади, Европи, Росії, Білорусі та Австралії. Ми висловлюємо нашу велику подяку УККА, а саме його Екзекутивному Директорові в Нью-Йорку Тамарі Ґалло і його представнику в Україні Вікторії Губській за їхню віддану працю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка