Комісія Людських та Громадянських ПравCommission on Human and Civil Rights

145 EVANS AVENUE, TORONTO ON M8Z 5X8 CANADA • TEL. (416) 323-3020 • FAX (416) 323-3250

E-MAIL: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. • INTERNET: ukrainianworldcongress.org

                                                                                                            Торонто, 3 квітня 2005 р.

Вельмишановні Пані та Панове – делеґати IV Конгресу українців Росії!

Ми звертаємося до вас від імені Комісії Людських та Громадянських Прав (КЛГП), що діє в складі Світового Конгресу Українців. В нашій Комісії вже 6 років діє Комітет у справах української громади у Росії. Його мета – звертатися із правозахисними листами до урядів Росії та України, до міжнародних організацій у справі оборони прав українців Росії. За цей час Комітет видав більше двох десятків листів, звернень та досліджень, більшість з яких можна знайти в мережі Інтернет.

З нашої точки зору права українців Росії порушуються. Восновному це стосується церковних справ (м. Ногінськ, Москва, Владивосток, Петербург, Челябінськ). Також не виконуються положення Закону «Про національно-культурну автономію» та розділи Великого договору між Україною та Росією (1997 р.).

Захищаючи права українців ми підтримували контакт як з керівництвом ОУР, так і з церковними громадами та регіональними організаціями ОУР. Ми також мали контакт із Групою правової підтримки ОУР (голова Юрій Клименко).

Враховуючи що Конгрес є найвищим органом української діяспори в Росії і приймає рішення та програму дій на наступний 3-х річний термін, ми звертаємося до вас із пропозицією створити в ОУР Комісію, що спеціяльно опікувалася б справами українських церков та прав людини. Створення такої Комісії сприяло б підвищенню ефективності і нашої роботи. У свою чергу КЛГП готова надати методичну та матеріяльну підтримку новоствореній Комісії.

Нагадаємо, що в нинішній момент наступні українці з Росії є членами КЛГП – Митрополит Дніпропетровський та Криворіжський Адріан (Старіна), голова НКА м. Єкатєрінбурґа професор Стефан Паняк та замісник Голови ОУР Юрій Кононенко.

Бажаємо якнайбільших успіхів у праці IV Конгресу українців Росії!

 

Професор Юрій Даревич,

Голова КЛГП

 

Василь Коломацький,

Голова Комітету у справах

української громади у Росії

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка