Трудові мігранти

Как украинец попал в плен в Псковской области

Движение «Альтернатива», которое борется с современными формами рабства, помогло спастись из трудового плена украинцу Сергею Кравченко, которого, по его словам, пять лет насильно удерживали в Опочке Псковской области. Уже после успешного побега за Кравченко в соседний регион съездили опочецкие полицейские, чтобы вернуть его обратно «хозяину». По данным «Альтернативы», Кравченко против воли жил в Опочке у 50-летнего Артура Козловского, которого местные называют «цыганским бароном», потому что уверены, что он «самый богатый из цыган в округе». Корреспондент Север.Реалии связался с Сергеем Кравченко, чтобы узнать все подробности. Сергей в тот момент находился в Тверской области, куда он сбежал из плена.

Стаття вченого Петра Гаврилишина про українських трудових мігрантів в Італії

Серед представ­ників молодого покоління, небайдужого до долі української діаспори – Петро Гаврилишин – кандидат історичних наук, провідний фахівець Центру дослідження Центрально-Східної Європи Прикар­патського національного університету імені Василя Стефаника, директор На­укової бібліотеки цього ж закладу. Він є автором монографії «Українська трудова імміграція в Італії (1991–2011 рр.)». Пропонуємо читачам статтю Петра Гаврилишина, опубліковану в першому числі науково­популярного часопису для вчителів України та діаспори, що видає Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя.

Законодавство і права, соціальна адаптація, громадсько-культурне виховання

Міжнародна науково-практична конференція «Громадський активізм українських мігрантів Європи: згурто­вані новими викликами», що відбулася у НУ «Львівська політех­ніка», зібрала провідних науковців та во­лонтерів не лише з України, а й з-за кор­дону (Іспанія, Італія, Молдова, Польща, Росія, Франція, Чехія).

Серед представ­ників молодого покоління, небайдужого до долі української діаспори, був і Петро Гаврилишин – кандидат історичних наук, провідний фахівець Центру дослідження Центрально-Східної Європи Прикар­патського національного університету імені Василя Стефаника, директор На­укової бібліотеки цього ж закладу. Він є автором монографії «Українська трудова імміграція в Італії (1991–2011 рр.)». Цю книгу автор люб’язно подарував бібліо­теці нашого університету та залишив сердечні побажання колегам.

Світлана Одинець
Світлана Одинець

Міграційна політика за останні двадцять років стала притчею во язицех

Нещодавно в Києві відбулася широка представницька конференція "Україна та світове українство: розбудова ефективного партнерства заради розвитку", організована Міжнародною організацією з міграції і Міжнародною організацією праці за підтримки Європейського Союзу. Учасниками конференції стали провідні європейські фахівці з української міграції, урядовці і депутати, науковці, представники спільнот українців у країнах ЄС і Росії.

Конференція віддзеркалила більшість суспільних уявлень, пов'язаних з українцями за кордоном, поєднавши щонайменше два складні наративи і змішавши різні часові перспективи, не кажучи вже про замішання понять.

Набув чинності закон про внески до Пенсійного фонду українців що працюють за кордоном
Набув чинності закон про внески до Пенсійного фонду українців що працюють за кордоном

Новим законом, зокрема, передбачена можливість внесків за попередні роки

З 9 травня набуває чинності закон про внески до Пенсійного фонду українців що працюють за кордоном.

Закон "Про внесення змін до деяких законів про добровільну сплату єдиного внеску" опубліковано у газеті "Урядовий кур'єр" № 16 від 8 травня 2013 року і набуває чинності з наступного після публікації дня, пишуть "Коментарі".

Згідно з документом, законодавчим актом внесено зміни до законів "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Емблема УВКР
Емблема УВКР

Парламентські слухання відбудуться 03 липня 2013 року

Конституційною більшістю Верховна Рада України ухвалила рішення про проведення 03 липня 2013 року Парламентських слухань на тему«Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи їх вирішення».

Обговорення даного питання викликало жваву дискусію в залі Верховної Ради України.

Попри виступи деяких депутатів провести відповідні слухання на рівні парламентського комітету, депутати всіх без винятку фракцій підтримали пропозицію доповідача, народного депутата України Богдана Бенюка провести слухання саме на рівні цілого Парламенту із запрошенням чільних членів уряду та самих трудових мігрантів, саме 03 липня 2013 року.

Ініціатива із проведення Парламентських слухань із цієї гострої соціальної й політичної проблематики вийшла від Української Всесвітньої Координаційної Ради під час зустрічі з Головою Верховної Ради В.Рибаком і делегацєю УВКР 03 квітня 2013 року.

У 2012 році з Росії в країни СНД переведено 20,11 мільярда доларів
У 2012 році з Росії в країни СНД переведено 20,11 мільярда доларів

Україна ? друга країна за обсягом особистих переказів з країн СНД

Обсяг особистих переказів з Росії в Україну в 2012 році досяг 3,397 мільярда доларів, що на 11,5% більше, ніж у 2011 році.

Про це повідомили в Центральному банку Росії, передає "УНІАН".

Так, у першому кварталі 2012 року в Україну було переведено 647 мільйонів доларів, у другому - 795 мільйонів доларів, у третьому - 920 мільйонів доларів, у четвертому - 1,035 мільярда доларів.

У 2011 році в Україну з Росії було переведено 3,046 мільярда доларів, в 2010 році - 2,476 мільярда доларів.

Як повідомляється, Україна стала другою країною за обсягом особистих переказів з країн СНД.

Лідером за обсягом переведених з Росії коштів у 2012 році став Узбекистан - 6,241 мільярда доларів (приріст на 30%).

Третє місце займає Таджикистан, куди було переведено 3,125 мільярда доларів (зростання на 15,5%).

Павло Садоха,  Голова Спілки українців у Португалії.
Павло Садоха, Голова Спілки українців у Португалії.

Кому вигідна українська імміграція?

Останнім часом жодні політичні дебати в українських ЗМІ не обходяться без згадування нової статті бюджету України у розділі «Доходи» - українські трудові іммігранти.

Саме так, на погляд трудового українського мігранта, політики і урядовці трактують своїх громадян в реальності розглядаючи євроінтеграцію тільки з позиції вивозу власних капіталів в більш стабільніші економіки країн Європейського союзу (наприклад, купівля нерухомості).

Більше того, трудові мігранти - з економічної точки зору, для уряду, що розглядає національні інтереси держави виключно як економічні інтереси вузького кола олігархів у владі, найвигідніший товар, що не потребує ні сервісного обслуговування (витрат на соціальне забезпечення), ні витрат повязаних з псуванням чи утилізацією (витрат на медицину чи похорони), і, найголовніше, нікому за це не потрібно платити податки. Наприклад, із зовнішніх кредитів.

Будівельники потрібні скрізь
Будівельники потрібні скрізь

Міграція між Україною і Росією: нарешті ми попереду не тільки всієї Європи

За прогнозом експертів, найбільше мігрантів цього року приїде з Мексики в США. Планується, що цим каналом скористається 11,6 млн мексиканців.

А ось коридори міграції „Росія – Україна” і „Україна – Росія” – на другому і третьому місці в світі за масовістю. Через них цього року пройде 3,7 і 3,6 млн. мігрантів відповідно. Окрім Росії, найбільше українці їдуть на заробітки в Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Молдову, Азербайджан, Грузію, Вірменію, Таджикистан, Киргизстан.

Костянтин Ромодановський

Росія в очікуванні трудових мігрантів з України

 

Добре керована міграція може приносити користь країнам. Тому Росія – в очікуванні трудових мігрантів з України.

Як вважає новий глава представництва Міжнародної організації по міграції (МОМ) в Україні, Білорусі і Молдові Манфред Профазі міграція може приносити користь країнам і їх населенню, якщо вона добре керована. Але в Україні з цим не все гаразд: міграційні процеси тут контролюють відразу декілька органів влади. І перше, що потрібно зробити – створити одну головну організацію в цій сфері. Український уряд добре знає про цю проблему, і вже готується новий закон про міграцію, дискутується ідея створення міграційної служби. З свого боку МОМ також надає послуги людям, які хочуть емігрувати, зокрема допомагає перевірити своє здоров’я і підготувати документи.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка