Прес-секретар посольства України в РФ Олег ВолошинГромадяни України можуть в РФ не реєструватися три місяці

Федеральна міграційна служба Російської Федерації підтвердила дію протоколу від 2004 року до українсько-російської угоди про безвізовий режим, відповідно до якого громадяни України можуть без реєстрації перебувати на території РФ протягом 90 діб.

Як повідомив прес-секретар посольства України в РФ Олег Волошин, таке рішення стало наслідком активної роботи посольства України в Москві, зокрема консульського відділу, щодо збереження пільгового режиму перебування українських громадян в Росії. „Справа в тому, що в січні 2007 році в РФ у дію вступило нове міграційне законодавство, відповідно до якого громадяни всіх країн СНД повинні були реєструватися у відповідних органах протягом трьох днів після перетину російського кордону”, – зазначив О.Волошин, додавши, що в жовтні минулого року Москва навіть поставила питання про припинення дії відповідного протоколу, що надавав преференції українцям.

За його словами, зі свого боку, консульські співробітники посольства під час серії переговорів і консультацій послідовно доводили російським колегам, що такий крок змусить Україну так само позбавити російських громадян права перебувати без реєстрації на українській території протягом 90 діб. „Як наслідок, на початку грудня Федеральна міграційна служба РФ дала доручення всім своїм підрозділам утримуватися від вжиття санкцій проти українців, які більше трьох днів не реєструються за місцем тимчасового перебування в Росії”, – наголосив О.Волошин. Він також зауважив, що таким чином Москва підтвердила свою готовність слідувати раніше досягнутим домовленостям про преференційний міграційний режим у двосторонніх відносинах. „Такий крок є дуже важливим для гуманітарного виміру відносин між Україною та Росією, якщо враховувати, що лише протягом 11 місяців цього року близько 20 млн. людей перетнули українсько-російський кордон в обох напрямках!” – застеріг він.

УНІАН 19.12.2008

http://www.unian.net/ukr/news/news-290465.html

Заробітчан удома чекатиме жорстка конкуренція

Фінансова та економічна криза, яка розгортається в європейських країнах, призводить до скорочення робочих місць. Тож багато українських заробітчан змушені повертатися додому. Скільки їх може повернутися? Що чекає на них в Україні? Як краще використати їхні знання й досвід? Над такими питаннями замислюються нині українські дослідники, політики і чиновники.

Тільки за останні три роки за межі держави на заробітки подалося близько двох мільйонів українців. Близько половини з них виїхали в Російську Федерацію, друга половина – працювала в державах Євросоюзу. Більшість заробітчан – міські мешканці. Дві третини трудових мігрантів з України становлять чоловіки. Такі дані наводили учасники круглого столу з питань трудової міграції, який відбувся в Києві за ініціативи Фонду „Відкрий Україну”.

Починаючи з жовтня цього року внаслідок міжнародної економічної кризи попит на іноземних робітників зменшується. Як наслідок, спостерігається зворотний процес: українські заробітчани повертаються додому, зазначає директор Українського центру соціальних реформ та Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, науковий консультант Президента України Елла Лібанова. На її думку, найшвидше повернуться з Росії ті українці, які були зайняті в будівництві. За віком – повернуться насамперед особи молодшого і середнього віку. З яким досвідом вони повернуться? На жаль, вони повернуться з тим самим досвідом, з яким від’їжджали. Бо додаткового досвіду поведінки у ринкових умовах левова частка заробітчан не набуває.

Друге важливе питання, яке обговорювали учасники круглого столу – куди повертаються заробітчани. З цього приводу директор Українського центру соціальних реформ Е. Лібанова зауважила, що левова частка мігрантів походить із Західної України, куди вони й будуть повертатися. Це може створити дуже серйозну напругу на ринку праці цього регіону, тому що додадуться внутрішні трудові мігранти, які сьогодні працюють у Києві, Донецьку, Дніпропетровську та інших містах України.

Директор Інституту економічних досліджень Ігор Бураковський передбачає й інші проблеми, до яких потрібно готуватися і державі, і самим мігрантам. Адже може значно посилитися певна конкуренція з боку тих, хто ще має місце роботи тут, в Україні, і мігрантами, що повертаються. Останні, як наголосив І. Бураковський, можливо, й були готові піти на менш оплачувані робочі місця за кордоном, але враховуючи ситуацію, вони виявляються подвійно неконкурентоспроможними.

Експерти попереджають: прогнози економічного розвитку невтішні. Тож Україна має усі шанси зіткнутися із серйозними конфліктами і на соціальному, і подеколи на етнічному ґрунті за участю трудових мігрантів, яких криза розділила на „своїх” і „чужих”.

Радіо «Свобода».

http://www.uvkr.com.ua/ua/news/konkurenciya_udoma.html

Директор Українського центру соціальних реформ та Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова

Директор Інституту економічних досліджень Ігор Бураковський

На світлинах: Прес-секретар посольства України в РФ Олег Волошин. Директор Українського центру соціальних реформ та Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова. Директор Інституту економічних досліджень Ігор Бураковський. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка