lessphp error: variable @inputHeight is undefined: failed at ` margin-bottom: 10px;` /home/kobzaua/kobza.com.ua/www/templates/kobza/less/template.less on line 132 Омбудсмен Карпачова розповість Верховній Раді, як захищати українських громадян за кордоном

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова подасть у парламенті спеціальну доповідь, яка стосується захисту прав українських громадян за кордоном.

Про це Н. Карпачова повідомила 9 листопада на зустрічі з журналістами країн Центральної та Західної Європи, які перебувають в Україні в рамках проекту «Польща і Україна: співпраця через новий кордон Європейського Союзу», повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланнями на прес-службу омбудсмена.

У своїй доповіді Н. Карпачова має наміри поставити питання про трудову міграцію українських громадян за кордоном. За її словами, за минулі півроку з України виїхало з різною метою близько 6 млн. громадян, з яких приблизно 5 млн. виїхали на пошуки роботи - як легальної, так і нелегальної.

За даними омбудсмена, трудові мігранти в основному їдуть в Росію, Польщу, Чехію, Угорщину, Португалію, Іспанію, Італію або Німеччину.

Треба дати всебічну оцінку такому явищу, як трудова міграція українців, і привернути увагу суспільства та влади до цієї проблеми, вважає Н. Карпачова.

Вона нагадала журналістам, що зверталася до Кабінету міністрів України з пропозицією ратифікувати Конвенцію ООН про захист прав трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей, але отримала відповідь, що Україна ще не готова до цього, оскільки не має можливості забезпечити права мігрантів всередині країни.

Зараз на розгляді в уряді перебуває подання про ратифікацію Європейській Конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів. Сьогодні сторонами цієї Конвенції є Італія, Португалія, Іспанія, Франція, Нідерланди, Норвегія і Туреччина. Документ також підписали Бельгія, Німеччина, Греція та Люксембург.

Н. Карпачова повідомила, що для захисту прав українських трудящих-мігрантів наполягатиме на прискоренні розробки двосторонніх угод про тимчасове працевлаштування з країнами, де працює найбільше українських громадян. Така угода вже укладена з Португалією.

Європейських журналістів цікавила також проблема запобігання торгівлі людьми, зокрема, жінками. На переконання українського омбудсмена, для розв’язання цієї проблеми необхідна консолідація зусиль усієї світової спільноти, передусім, уніфікація законодавства, що можливо зробити шляхом приєднання до Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності.

«Інтерфакс-Україна» - ForUm

 

http://ua.for-ua.com/news/2002/11/10/172025.html

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка