lessphp error: variable @inputHeight is undefined: failed at ` margin-bottom: 10px;` /home/kobzaua/kobza.com.ua/www/templates/kobza/less/template.less on line 132 Оксана Білозір: Закордонний виборчий округ дає можливість для фальсифікацій (укр.)
"Закордонний виборчий округ - це остання цифра, яка додається до результатів виборів. В цей момент влада може як завгодно оформити її. Тут гра дуже небезпечна

"Закордонний виборчий округ - це остання цифра, яка додається до результатів виборів. В цей момент влада може як завгодно оформити її. Тут гра дуже небезпечна. Тому потрібно забезпечити повний контроль за президентськими виборами за кордоном", - заявила народний депутат, член парламентського комітету у закордонних справах Оксана Білозір.

За її словами, Центральна виборча комісія досі не створила додаткових виборчих дільниць за кордоном, не дивлячись на те, що українські громади вже направили відповідні подання. "Наші громадяни надсилали відповідні звернення, тисячні листи, в той час як для відкриття дільниці достатньо лише двадцяти підписів", - зазначила вона. За її даними, зокрема в Італії всього дві виборчі дільниці на мільйон двісті тисяч українців, які там проживають. "Нехай навіть одна десята захоче проголосувати – це 120 тисяч людей. Тобто на двох виборчих дільницях згідно Закону "Про вибори Президента України" може проголосувати не більше трьох тисяч, можете собі уявити, яку кількість дільниць потрібно?", - зауважила вона.

Крім того, виявилося проблематичним питання присутності спостерігачів на виборах за кордоном. "В недосконалому Законі "Про вибори Президента України" не вказано, що на закордонному виборчому окрузі мають бути як офіційні, так і міжнародні спостерігачі. Я зараз готую зміни і доповнення до закону і, можливо, на наступному тижні парламент їх внесе, щоб поняття "закордонний виборчий округ" наповнити відповідним змістом та законодавчими нормами", - повідомила Оксана Білозір.

На думку народного депутата, недосконалою в українському законодавстві є і вимога про те, що кожен українець особисто має подати заяву про намір проголосувати в посольство чи дипломатичне представництво. "Я готую зміни та доповнення до закону, щоб голова легалізованої української громади мав право як офіційна особа зібрати всі заяви та особисто здати в диппредставництво, зекономивши час та кошти наших громадян", - повідомила Оксана Білозір.

Вона вважає недостатньою увагу до українця за кордоном. "Ми недооцінюємо роль цих людей. Ви врахуйте, що на виборах президента Америки Джордж Буш (молодший) виграв тільки тоді, коли було надано звіт по виборчому закордонному округу. Тому потрібно дійсно працювати в цьому напрямку, забезпечити повний контроль під час виборів та приділити політичну увагу кожному українцю за кордоном", - заявила Оксана Білозір.

"Якщо зараз не розгорнути роботу по співпраці з нашими громадянами за кордоном, вони затамують образу назавжди, що вони викинуті та нікому не потрібні, що держава не приділяє їм уваги. Хоча для України вони є фактично інвестором №1, направляючи щорічно біля 4 млрд. доларів. Ми не маємо жодного інвестора, який би взагалі міг поруч стати з цими громадянами", - зазначила вона.

http://www.razom.org.ua/ua/news/2125/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка