Українці в Світі

14 липня 1994 року вийшов із друку перший номер Республіканської газети українців Казахстану «Українські новини»

Від імені сайту «Кобза» та українських громадських організацій Росії щиро вітаємо всіх, хто був причетний до випуску в світ Республіканської газети українців Казахстану «Українські новини», а також читачів і прихильників цього видання з визначним ювілеєм!

Кремль вкотре нагадав, що СКУ є організацією «нон грата» на своїй території

У заяві російської прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії»

Генеральна прокуратура Росії визнала  Світовий Конгрес Українців (СКУ). «небажаною організацією» на своїй території. У заяві прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії».

Як і чим живе  сьогодні українська діаспора  в Португалії

З огляду на сьогоднішній стан української  діаспори в Росії може скластися враження, що розпорошення і поглинання українського етносу етносами інших країн, куди у пошуках кращого життя вимушені переселятися українці, явище поширене і невідворотне. Та чи так це насправді? Про те, як і чим живе сьогодні українська діаспора в Португалії, говоримо із головою Спілки українців в цій країні Павлом Садохою.


Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій запрошує на свій черговий форум

24-29 серпня 2019 р. в Україні, в м. Хмельницький, Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької міської ради проведе черговий щорічний Форум української молоді діаспори.

До участі в ньому  запрошуються лідери та керівники українських молодіжних організацій діаспори, керівництво Світового та Європейського Конгресу Українців, євродепутати, дипломатичні місії в Україні, керівництво центральних органів виконавчої влади України, народні депутати, духовенство, відомі культурні та громадські діячі.

 

Павлодарське товариство імені Т.Шевченка в Казахстані  провело флешмоб на честь свята Української Вишиванки

Вперше за багато років із за суб’єктивно – об’єктивних обставин не вдалося 12 травня вшанувати свято - День Матері, а 16 травня – прохолодна погода, температура +6, північний вітер унеможливили провести флешмоб в честь свята Української Вишиванки.

Але, як говорять, краще пізно, ніж ніколи. А уже 17 травня творчий колектив Павлодарського Товариства української культури ім. Т. Г. Шевченка виїхав до села Розовки (50 км від обласного центру) з літературно-музичною програмою, «Живемо в сім’ї єдиній».

 

Стосовно вишиванок, павлодарці по-доброму заздрять активістам громади за їхні колоритні вишивки і взагалі сценічні українські костюми, якими в широкому асортименті забезпечені діти, молодь, дорослі.
З появою в обласному центрі швейного салону «Просто Марія», який відкрила українка Лариса Видріна, ентузіасти української громади разом з дизайнерами і модельєрами салону, розробили чимало зразків стилістичного одягу.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками Світового Конгресу Українців (СКУ)

Зустріч відбулася 21 травня ц.р, на другий день після інавгурації, в резиденції глави держави на вулиці Банковій. Президент подякував Конгресу та українцям всього світу за їх діяльність.

«Я вдячний вам за те, що ви захищаєте Україну – де б ви не були. Захищаєте територіальну цілісність і суверенітет нашої країни», – сказав Володимир Зеленський.

Ліга Українців Канади закликає свій уряд до посилення санкцій проти країни-агресора

Одна з найпотужніших та дієвих українських організацій Канади, League of Ukrainian Canadians (ЛУК), вимагає від канадського уряду застосувати додаткові санкції щодо Росії. Ці вимоги зумовлені утриманням Росією українських політичних в’язнів. Їхнє негайне звільнення – головна теза заяви.

СКУ закликає визнати депортацію кримськотатарського народу геноцидом та прискорити деокупацію Криму

Світовий Конґрес Українців (СКУ) разом з багатомільйонною українською діаспорою приєднується до кримських татар у всьому світі у відзначенні 75-ої річниці депортації кримськотатарського народу з Криму та у вшануванні численних жертв цього геноциду, який вчинив комуністичний тоталітарний режим Радянського Союзу.

18-20 травня 1944 р. за наказом радянського диктатора Йосифа Сталіна близько 200 тисяч етнічних кримських татар було в грубий спосіб депортовано зі своєї історичної батьківщини у віддалені райони Радянського Союзу. Майже половина з них загинула внаслідок нелюдського переселення та насильницького утримання у місцях вигнання. Крім того, в Криму було знищено матеріальну і духовну спадщину кримських татар, конфісковано їхнє майно, закрито бібліотеки, школи, мечеті та змінено тисячі історичних назв місцевостей.

Заява Світового Конгресу Українців у зв’язку з нападом на українців в Португалії

У неділю, 5 травня, в Лісабоні за підтримки посольства Росії відбулася акція «Безсмертний полк»,  організована росіянами, які живуть у Португалії. Ідея акції — згадати радянських солдатів, які брали участь у Другій світовій війні. Українська спільнота в Португалії вирішила вийти на акцію в той же час, щоб привернути увагу до російської агресії і анексії Криму.

 Між учасниками акцій почалася суперечка яка переросла в напад росіян на українців. Вони виривали плакати, розбили телефон і пустили в хід навіть биту. Відео з місця події виклав Fcebook голова Спілки українців у Лісабоні Павло Садоха:

https://www.facebook.com/vasyl.boren/videos/2655567707821956/

У зв’язку із цим Світовий Конгрес Українців 8 травня опублікував наступну заяву:

«Світовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує насильство, вчинене проти представників української громади 5 травня 2019 р. в Лісабоні, Португалія, учасниками російської акції «Безсмертний полк» під час прорадянської акції. Члени української громади були атаковані за те, що стояли поряд з учасниками цієї акції з плакатами, які інформували населення Португалії про злочини Сталіна та військову агресію Росії в регіоні Донбасу в Україні.

Українська Всесвітня Координаційна Рада привітала переможця президентських виборів в Україні

Шановний Володимире Олександровичу!

Українська Всесвітня Координаційна Рада - міжнародна громадська спілка, що об’єднує організації української діаспори та громадян України за кордоном - вітає Вас з обранням Президентом України та офіційним визнанням переможцем президентських виборів 2019 року Центральною Виборчою Комісією.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s