Українці в Світі

У Дніпрі відкрили бібліотеку української діаспори імені американського сенатора, справжнього друга України, Джона МакКейна. Вона діятиме в будівлі Центральної міської бібліотеки

Основою книгозбірні стала, зокрема, колекція книжок Володимира (Мірка) Пилишенкова – українця, який мешкає у США, професора, директора української громадської бібліотеки міста Рочестер. Частину унікальної колекції літератури, яку він збирав все життя, в основному книжок, заборонених в СРСР, 85-річний чоловік наразі передав у дар місту Дніпру.

Як розповів Володимир Пилишенков в інтерв’ю Радіо Свобода, його батьки емігрували за кордон у роки Другої світової війни. Після поневірянь у Європі родина оселилась у США в 1950 році.

У столиці Португалії з’явилося погруддя Тарасові Шевченку

Погруддя видатному українському поетові, художнику, громадському та політичному діячеві, національному символу України Тарасові Шевченку урочисто відкрили 14 вересня у столиці Португалії.

Про це повідомив голова Спілки українців у Португалії (СУП) Павло Садоха телеканалу Прямий.

«Найкращим проявом того, що українці за кордоном здобувають свою гідність, показують її, є відкриття погруддя Шевченка, який відтепер буде місцем, де збиратиметься не лише українська громада у Лісабоні, а й усі українці, які відвідуватимуть Португалію», – сказав Павло Садоха.

Коли ми відзначаємо 28-ту річницю незалежності України від радянсько-російської окупації, народ України знову змушений захищати свою батьківщину від військової агресії Росії.

Захищаючи свою країну, український народ надалі демонстрував свою відданість демократії та верховенству права під час останніх президентських і парламентських виборів.

Економіка України продовжує зростати, і ми маємо запевнення новообраного Президента, що він прискорить темп реформ.

У День незалежності України ми схиляємо голови з вдячністю вшановуючи тих, які полягли, і тих, які продовжують захищати свободу України.

СКУ разом із своєю мережею у понад 60 країнах стійко стоїть поруч українського народу у зміцненні та консолідації суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

Інтерв’ю із засновником і керівником радіо «Отчизна» Іваном Кокуцою

Діаспорних, емігрантських ЗМІ зовсім небагато у світі особливо бракує телеканалів і радіо. Саме тому вони всі на вагу золота.

Цей матеріал – розповідь про емігрантське радіо «Отчизна» (саме так воно називається).  Засновник радіостанції Іван Кокуца розповість про ідею створення цієї радіохвилі, поділиться секретами редакційної кухні і ще багато чого повідає нашим читачам. Пропонуємо матеріал із газети «Наше слово».

«Наше слово» завітало до штаб-квартири першого міграційного радіо, яке знаходиться не в еміграції, а в столиці України, в історичній частині міста, яка відома з давньоруських часів як частина Західних та Жидівських воріт. У будинку дореволюційних часів у просторій квартирі академіка Андрія Ромоданова, де все: від картин до сервізу та нот залишилося до сьогодні, – працює радіостанція «Отчизна». Нас зустрічає засновник радіохвилі Іван Кокуца. У нього щойно закінчився ефір і незабаром почне свою роботу варшавська студія.

 

 


Незабаром у місті Хмельницькому відбудеться черговий форум української молоді

З 24 по 29 серпня 2019 року місто Хмельницький збере представників української молоді діаспори та гостей із різних куточків світу на форум української молоді «Хмельницький 2019».

Під час заходу заплановано насичену та цікаву програму: флешмоби, нічні екскурсії з факелами, майстер-класи, тренінги, тематичні сесії, панельні дискусії, святкування Дня Незалежності, зустрічі й написання проектів. Цінувальники екстремального відпочинку зможуть взяти участь у проекті «Дністер – річка єднання». У рамках програми заплановані відвідини історичних місць, сплав на катамаранах річкою Дністер із Тернопільської області до міста Кам’янець-Подільський.

14 липня 1994 року вийшов із друку перший номер Республіканської газети українців Казахстану «Українські новини»

Від імені сайту «Кобза» та українських громадських організацій Росії щиро вітаємо всіх, хто був причетний до випуску в світ Республіканської газети українців Казахстану «Українські новини», а також читачів і прихильників цього видання з визначним ювілеєм!

Кремль вкотре нагадав, що СКУ є організацією «нон грата» на своїй території

У заяві російської прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії»

Генеральна прокуратура Росії визнала  Світовий Конгрес Українців (СКУ). «небажаною організацією» на своїй території. У заяві прокуратури вказано, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії».

Як і чим живе  сьогодні українська діаспора  в Португалії

З огляду на сьогоднішній стан української  діаспори в Росії може скластися враження, що розпорошення і поглинання українського етносу етносами інших країн, куди у пошуках кращого життя вимушені переселятися українці, явище поширене і невідворотне. Та чи так це насправді? Про те, як і чим живе сьогодні українська діаспора в Португалії, говоримо із головою Спілки українців в цій країні Павлом Садохою.


Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій запрошує на свій черговий форум

24-29 серпня 2019 р. в Україні, в м. Хмельницький, Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької міської ради проведе черговий щорічний Форум української молоді діаспори.

До участі в ньому  запрошуються лідери та керівники українських молодіжних організацій діаспори, керівництво Світового та Європейського Конгресу Українців, євродепутати, дипломатичні місії в Україні, керівництво центральних органів виконавчої влади України, народні депутати, духовенство, відомі культурні та громадські діячі.

 

Павлодарське товариство імені Т.Шевченка в Казахстані  провело флешмоб на честь свята Української Вишиванки

Вперше за багато років із за суб’єктивно – об’єктивних обставин не вдалося 12 травня вшанувати свято - День Матері, а 16 травня – прохолодна погода, температура +6, північний вітер унеможливили провести флешмоб в честь свята Української Вишиванки.

Але, як говорять, краще пізно, ніж ніколи. А уже 17 травня творчий колектив Павлодарського Товариства української культури ім. Т. Г. Шевченка виїхав до села Розовки (50 км від обласного центру) з літературно-музичною програмою, «Живемо в сім’ї єдиній».

 

Стосовно вишиванок, павлодарці по-доброму заздрять активістам громади за їхні колоритні вишивки і взагалі сценічні українські костюми, якими в широкому асортименті забезпечені діти, молодь, дорослі.
З появою в обласному центрі швейного салону «Просто Марія», який відкрила українка Лариса Видріна, ентузіасти української громади разом з дизайнерами і модельєрами салону, розробили чимало зразків стилістичного одягу.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s