Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод
Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод

Канада засуджує насильство з боку влади проти мирних демонстрантів

11 грудня 2013 о 22:15 у Палаті Громад завершилася надзвичайна чотиригодинна дискусія щодо ситуації в Україні, в якій усі політичні партії одноголосно засудили застосування сили з боку влади, що намагається розігнати Євромайдан на Майдані Незалежності в Києві.

«На засіданні сесії, у якому взяли участь міністр закордонних справ Канади високоповажний Джон Берд, лідер уряду в Палаті Громад почесний Пітер Ван Лоун, міністр праці і соціального розвитку почесний Джейсон Кенні, парламентський секретар міністра закордонних справ Дейвид Андерсон, голова депутатської групи дружніх відносин Канада?Україна Тед Оупиц, представник офіційної опозиції відповідальний за зовнішні відносини Пол Д'юар, старший депутат від опозиції Пеґґі Неш, і колишній міністр фінансів Раф Ґудейл та багато інших членів парламенту, висновок Канади був озвучений чітко», - заявив президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод. «Канада засуджує насильство з боку влади проти мирних демонстрантів і працюватиме зі своїми союзниками над тим, щоб притягнути до відповідальності осіб, винних у порушенні прав людини щодо громадян України».

«Палата Громад одноголосно висловила занепокоєння у зв'язку з триваючим занепадом демократії в Україні, підтверджуючи свою прихильність до євроатлантичної інтеграції України та захисту народу України в його боротьбі за права та гідність людини», - заявив президент національного Конґресу Українців Канади Павло Ґрод.

«Я хочу подякувати членам парламенту всіх політичних партій, які взяли участь у цій важливій дискусії за те, що вони засвідчили свою глибоку стурбованість у зв'язку з деградацією основних свобод в Україні, таких як свобода зібрань і верховенство права», - заявив виконавчий директор Конґресу Українців Канади Тарас Залуський. «Парламентарі Палати Громад Канади в один голос висловили підтримку подальших зв'язків з Україною та її народом і демократичним розвитком України».

Конґрес Українців Канади висунув перед вчорашньою дискусією такий план з 9 пунктів:

Запропонована стратегія щодо України для Уряду Канади

1. Дії - жодна із дій Канади не повинна призвести до ізоляції України, інакше Україна повернеться назад під сферу впливу Росії і, як результат, втратить суверенітет. Стратегія повинна включати два рівні: І) тиск з боку одного уряду на інший і ІІ) підтримка громадянського суспільства. Канада має законне право захищати Україну на міжнародній арені.

2. Закликати Президента України поважати свободу мирних зібрань громадян України та закликати українську владу поважати це право і проявляти стриманість у взаємодії із мирними протестантами.

3. Вимагати від державної влади України поважати права людини та основні свободи всіх українців і, зокрема, закликати владу:

а) звільнити із в'язниці всіх мирних протестантів Євромайдану;

б) утримуватися від використання сили для розгону мирних демонстрацій;

в) припинити незаконний тиск на громадянське суспільство, студентів та журналістів через їх діяльність на Євромайдані;

г) покарати тих осіб, які відповідальні за грубе порушення прав людини під час мирних протестів на Євромайдані. В іншому випадку, Канада повинна, разом із США та європейськими партнерами, застосувати персональні санкції щодо осіб винуватих у цих порушеннях, подібно до тих, які були вжиті у «Законі Магнітського».

4. Ще раз підтвердити рішучу підтримку Канадою євроінтеграції України та підписання Договору про Асоціацію між ЄС та Україною зважаючи на чіткий, об'єднаний та очевидний заклик народу України, що виявляється через Євромайдани по всій Україні.

5. Розробити чітку політику та план реагування на порушення Росією її міжнародних зобов'язань, зокрема, Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, підписаного в 1994 році в Будапешті, відповідно до якого Росія зобов'язалася відмовитися від економічного тиску на Україну.

6. Спільно із керівництвами США та європейських країн, взяти лідерську роль в рамках «Великої вісімки», «Великої двадцятки», Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних форумів для вивчення усіх можливих шляхів, якими міжнародна спільнота може протистояти відмиванню грошей в і через Україну. Разом із міжнародними партнерами вивчити способи, за яких подорожі за кордон та незаконна «бізнес» - діяльність корумпованих бізнесменів, урядовців та членів їх родин може бути обмежена відповідно до законодавства Канади.

7. У співпраці із європейськими партнерами Канада повинна надати позики або гарантії позик для підтримки України під час перехідного періоду приєднання до ЄС.

8. Відновити переговори щодо Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною, щоб допомогти Україні звільнитися від економічної залежності від Росії.

9. Зменшити вимоги, або відмінити візи до Канади для українських громадян з метою популяризації серед них канадських цінностей.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Тарас ЗАЛУСЬКИЙ, виконавчий директор

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Голова депутатської групи дружніх відносин Канада-Україна Тед Оупиц
Голова депутатської групи дружніх відносин Канада-Україна Тед Оупиц
Міністр праці і соціального розвитку почесний Джейсон Кенні
Міністр праці і соціального розвитку почесний Джейсон Кенні
Парламентський секретар міністра закордонних справ Дейвид Андерсон
Парламентський секретар міністра закордонних справ Дейвид Андерсон

На світлинах: Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод. Голова депутатської групи дружніх відносин Канада?Україна Тед Оупиц. Міністр праці і соціального розвитку почесний Джейсон Кенні. Парламентський секретар міністра закордонних справ Дейвид Андерсон.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s