Україна - Світ

Після тривалого блокування в Інтернет-мережі відновила свою роботу газета українців Казахстану «Українські новини»

Нарешті, після досить тривалого блокування Інтернет-сторінки Республіканської газети українців Казахстану «Українські новини» з так званих «невідомих причин», ми – о, диво! – знову отримали можливість створювати свої публікації (сподіваємось, відтепер їх можна бачити й читати!), а також можемо здійснювати перепости інших цікавих матеріалів на свою Сторінку!

Нагадаємо: газета «Українські новини» залишалась єдиним на всьому азійському просторі україномовним тижневиком, що виходив друком (паперова версія) у Республіці Казахстан від липня 1994 р. по жовтень 2018 р. (перші шість років – у м. Алмати, наступні 18 років – у м. Астані).

Самодіяльні актори театру «Шум» в одному з кафе влаштували прем’єру української класичної п’єси

У Брюгге цими вихідними самодіяльний театр «Шум», який створений завдяки ентузіазму української діаспори в Бельгії, поставив знамениту п’єсу Івана Котляревського «Наталка Полтавка».

Прем’єра вистави відбулася в одному з кафе у центрі старовинного бельгійського міста.

Останнє слово для преси і радіо

Шановні мої слухачі й читачі, знайомі, друзі й недруги! Як і слід було чекати, мене, нарешті, не стало... Та я не був би Юрком Бачовим з Кечковець, якби не використав навіть свою смерть, щоб звернутися до Вас словом. Я жив з Вами і між Вами понад 88 років. І майже не було дня чи ночі, щоб я не мріяв і не думав... Про інше в дитинстві, про інше в молодості, про інше у дорослому житті – вдома, на роботі, в арешті. Майже не було дня, щоб я не прагнув творити добро і то, переважно, не для себе, а для людей, про яких я думав безперестанку...

Українці Казахстану відзначили день Святого Миколая

Виходячи із санітарно-епідеміологічних умов, пов’язаних із коронавірусом та жорстким карантином з цього приводу, актив Павлодарського Товариства української культури ім. Т.Г. Шевченка та парафыяни місцевої Української Греко Католицької Церкви святих апостолів Петра і Павла, вирішили провести величний празник Святого Миколая в онлайн та дистанційному форматі. Тому, було оголошено про проведення святочної церковної служби в онлайн-режимі і фестивалю для дітей, у дистанційному форматі, оприлюднено умови цього заходу.

Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу 24 грудня

Перелічуючи 7 пріоритетів української дипломатії в наступному році, Дмитро Кулеба назвав одним із таких пріоритетів «розробку і створення якісно нової та ефективної політики держави Україна щодо закордонних українців».

«Потреба в такій політиці перезріла. Нам потрібно вивести взаємодію із закордонним українством на якісно новий рівень», − сказав Кулеба.

Досвідом ознайомлення з українськими традиціями  ділиться земляцтво  «Водограй» в Естонії

Українське земляцтво Сілла­мяе «Водограй» розпочало проєкт «Пацьорки» за підтримки Фонду Інтеграції та Міністерства Куль­тури Естонії.  Назва символічна. Пацьорки – це скляне намисто. Як з окремих намистин складається гарна прикраса, так і з яскра­вих вражень, визначних подій та веселих свят складається відчуття щастя та на­повненості життя. Гасло нашого проєк­ту – «Проживи рік яскраво!»

У Лісабоні активісти Спілки українців Португалії провели суботник, під час якого облаштували зрошувальну систему біля монумента Кобзареві

Яка сильна людська риса – небайдужість! Хтось її отримав у спадок, а хтось взяв у приклад. Хтось до неї ставиться з відповідальністю, а хтось із задоволенням. Скажу про наших українських чоловіків... Завдяки їхній небайдужості, до справ вони ставляться з задоволенням і великою відповідальністю.

Досвід україноцентричної мо­делі виховання дітей діаспори

28 лютого 2019 року прем’єрка Нового Південного Уельсу Гледіс Берейікліан (Gladys Berejiklian) вручила Одарці Брецко, яка є директоркою української Братської Рідної школи імені Святого Андрія, одну з семи медалей за її 50-річне віддане й невтомне служіння українській спільноті та вагомий внесок у соціальний і куль­турний розвиток громади. Із цієї нагоди пані Одарку привітали вчителі школи, Сестри Василіянки, учні та батьки. Теплі слова освітянка почула й від Союзу українських жінок Австралії та від дипломатів Посольства України в Австралії. Про життєвий шлях Одарки Брецко та очолювану нею школу на далекому від України континенті розповідає нарис  часопису «Український дім».

Лікарі стоять сьогодні на передовій боротьби з пандемією коронавірусу

В умовах пандемії коронавірусу українці з різних країн світу, активісти всесвітньої мережі «Об’єднані прапором» і Всесвітнього руху патріотів України записали та виклали в YouTube відеоролик зі словами подяки українським медикам, волонтерам і захисникам України.

Про це Укрінформу розповів голова Асоціації українців в Республіці Ірландія (АУРІ) Микола Круцик.

Великоднє вітання від українців Казахстану

Лідер українців Казахстану, щирий друг редакції «Кобза» Михайло Парипса через мережу Facebook вітає усіх православних вірян з Великоднем: «Прийміть щиросердні вітання з Павлодарського Надіртишшя з нагоди древнього, але вічно молодого празника - ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ!...Зичу ВАМ, вашим рідним і ближнім: добра, благополуччя, всіляких успіхів, на всіх напрямах ВАШОЇ життєдіяльності! Нехай Всевишній горнить ВАС до себе, посилає свої ласки і БОЖЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ!

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка