Україна - Світ

Життя в Італії з початком карантину суттєво змінилося. Епідемія відчутно вплинула і на українських трудових мігрантів у цій країні

Жорсткі обмеження по всій країні діють вже понад два тижні, тоді ж закрилося чимало закладів обслуговування — від кав’ярень до перукарень. А від середи 25 березня припинили роботу більшість підприємств.

Із запровадженням таких надзвичайних заходів економіка Італії опинилася під загрозою. Втім, хоча зараз усі перебувають у непевній ситуації, не всі постраждають однаково. І однією з важливих груп ризику є українські мігранти в Італії, значна частина з яких працювала саме у сфері обслуговування.

Український культурний центр «Ватра» в Казахстані

На прохання Посольства України в Казахстані Тарас Чернега, голова Українського культурного фонду «Ватра», що діє в Астані, погодився взяти участь у відеопроєкті «Ба­гато справ ще в моєму домі», що реалізується під егідою Мі­ністерства закордонних справ України. У фокусі історії про життєвий шлях, успіх та визнання українців за кордоном. Локацією для інтерв’ю став український куточок, розта­шований в Українській церкві Святого Йосифа Обручника, що була освячена шість років тому. Наші співвітчизники вивчають тут українську мову, говорять про культуру, тра­диції та звичаї України.

Відтепер російські пропагандистські ЗМІ за кордоном отримали додаткові можливості для інформаційної війни проти України

Єдиний український телеканал іномовлення UA|TV з 13 січня припиняє пряме мовлення на всі зарубіжні країни — відтепер передачі транслюватимуться лише в запису. Також більше не буде англомовної, арабськомовної та кримськототарської версій мовлення.

В той же час Росія витрачає 300 мільйонів доларів на своє іномовлення в рік. На всіх континентах та в усіх країнах можна побачити та почути російську версію подій в Україні та світі, — так коментує новину про згортання роботи єдиного українського телеканалу іномовлення в Україні політолог Андрій Смолій на своїй сторінці у Facebook.

Як трудові мігранти пропагують Україну в Італії і хто вставляє їм палиці в колеса

Скажемо відверто: з часів здобуття незалежності Україна, як не дивно,  якось байдуже ставиться до співвітчизників, які в умовах неминучих економічних складнощів молодої держави вимушені шукати роботу поза її межами. Не скористалася вона належним чином і тим, що саме ці люди є її посланцями за кордоном, що саме на них вона може спиратися в промоції країни в світі. Ось чому такою важливою стала нещодавно проведена Харківською міською радою міжнародна конференція, присвячена питанням конкретної  взаємодії місцевих органів влади України  з українськими організаціями за кордоном. Однією з учасниць цього зібрання була президент  Асоціації «Україна-Італія» (Болонія)» Любов Сандулович.

 

На адресу редакції «Кобзи» та всіх українців Росії надійшло вітання з прийдешніми святами від Інституту досліджень української діаспори ім. Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» за підписом директора цього закладу, професора Алли Атаманенко

Вельмишановне Панство!

Щиро вітаємо Вас та Ваші Родини зі Світлим Різдвом Христовим та Новим 2020 роком!

Це усіма нами з дитинства улюблені свята, наповнені світлом народження Господа, спільної радості, веселощів, очікування дива, душевного тепла й надії.

ХІІІ з’їзд ЄКУ обрав новий склад Управи і нового голову

У  Празі 30 листопада-1 грудня відбувся черговий ХІІІ з’їзд Європейського Конґресу Українців (ЄКУ). Головним у порядку денному зібрання, як зазначає прес-служба Конґресу,  було  активізувати координацію українських організацій в  Європі. Також під час з`їзду обрано нового президента ЄКУ (ним став Богдан Райчинець з Чехії) і новий склад Управи, до якої увійшли: Мирослав Гочак – віце-президент (Сербія), Віктор Бандурчин – секретар (Словаччина), Микола-Мирослав Петрецький – член Управи (Румунія), Ярослава Хортяні – член Управи (Угорщина), Галина Маслюк – член Управи (Греція), Петро Ревко – член Управи (Велика Британія).

Про свої враження від роботи XXVI Трирічного конгресу українців Канади, що відбувся на початку цього місяця в Оттаві, розповідає його учасниця Клавдія Татар

Моє зацікавлення українською діаспорою в Канаді триває вже не один рік. У 2012 році я переїхала на навчання до Канади і вже 7-й рік мешкаю в цій чудовій країні — її столиці Оттаві (до того авторка мешкала в Росії і була активісткою української громади Казані, Татарстан. – ред.).

Для українців Канади, які цікавляться громадським життям діаспори, Трирічний конгрес — неабияка, довгоочікувана подія. Більшість його учасників є членами різноманітних українських організацій, які делегували їх для участі в Конгресі.

Лідер українців Казахстану Михайло Парипса про знайомство з Центральним державним архівом зарубіжної україніки

У своїх недавніх нотатках про подорож до України я свідомо не торкнувся знакової події, у якій безпосередньо взяв участь, бо її зміст має окреме надзвичайне значення для подальшої громадської діяльності, гадаю, і для моїх нинішніх та колишніх колег із української діаспори.

У Харкові презентували майданчик для обміну інформацією між представниками української молоді за кордоном

24 жовтня, у Харкові  презентували розроблений в рамках Міжнародного форуму «Місцева демократія: побудова довіри. Молодіжний вимір»
 «Бренд української молоді»,    який має об’єднати молодь України за кордоном,  розвивати і підтримувати її позитивний імідж у світі шляхом спільної комунікації і взаємної мотивації.

За словами одного з організаторів БУМ, голови  Молодіжної ради при Харківському міському голові, керівника «Офісу реформ Харкова» Михайла Лазарєва,  першочергова задача бренду - створення міжнародної комунікаційної платформи задля пошуку моделей інтеграції української молоді, яка отримали освіту та практичний досвід за кордоном,  в українські національні та міжнародні проекти з охопленням понад 10 млн. осіб і з великою кількістю послів бренду - близько 100 тис. осіб. Координуватиме  процес і вестиме  міжнародну комунікацію Dream team  - команда з числа представників різних міст. Серед основних  цінностей платформи Михайло Лазарєв назвав «єдність, творчість, місія бренду і патріотизм».

Відомий діяч українського громадського руху Казахстану Михайло Парипса ділиться враженнями від подорожі на Батьківщину

Саме протягом першого місяця осені вдалося помандрувати рідною Україною, відвідати рідні серцю місця дитинства, юності, доторкнутися до заповітних куточків країни, які до цього часу здебільшого знав на відстані.

Дякуючи авіакомпанії «Аiр Астана» за 4.5 години здолав sз комфортним сервісом повітряну відстань «Павлодар – Астана – Київ».

Надзвичайно був радий черговій зустрічі із Золотоверхим, де пройшла частина років моєї юності. Якщо говорити про красень-Київ, то мимохіть пригадуються слова із відомої і вічно молодої пісні: «Як тебе не любити…».

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка