Часопис “Над Бугом і Нарвою” запрошує українські організації Росії до співпраці з цим пресовим виданням Об’єднання українців у Польщі

Шановні земляки зі всіх країн планети Україна! Щиро ще раз вас вітаємо з новим 2006 роком та святом Різдва Христового та запрошуємо Вас ознайомитися з нашим часописом “Над Бугом і Нарвою” www.nadbuhom.free.ngo.pl , який від 1991 року видається на Підляшші (Польща), у місті Більську.

Північне Підляшшя це один з тих історичних регіонів, який після 1944 року опинився поза межами України. У відрізненні від Холмщини, Надсяння та Лемківщини, він не був підданий ні акції насильної “репатріації” до СССР у 1944-1946 роках, ані виселенню під час акції “Вісла” у 1947 році. Випливало це з цього, що тодішня державна влада, як польська, так і радянська , вважала місцеве населення білорусами (у 1939-1941 роках Північне Підляшшя – зараз це Більський, Гайнівський та Сім’ятицький повіти – було в складі Білоруської ССР). І фактично – українського національного руху тут у першій половині ХХ сторіччя майже й не було.

Ситуація змінилася у 1980-1990-х роках, коли й тут відбувся процес національного пробудження місцевого українськомовного народу. Одним з видимих проявів стала поява й нашого часопису, якого завданням є нести в народ знання про рідну мову, історію та снувати думи про майбутнє.

Як кожній Редакції хотілося б нам пізнати також Ваші думки про обговорювані на наших сторінках питання та оцінку нашої праці. Дуже цікаві нам та нашим читачам будуть також висказування з України про бачення Підляшшя та інших історичних регіонів які зараз у межах Польщі, Білорусі, Росії чи Словаччини та їхнього майбутнього місця в українському національному і інтелектуальному просторі. Отже – знайомтеся зі статтями та іншими матеріалами нашого сайту та пишіть до нас.

На світлині: на різдвяні свята колядує дівочий український ансамбль “Гілочка” з Підляшшя.

Юрій ГАВРИЛЮК,

головний редактор часопису “Над Бугом і Нарвою”.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

P.S. Передайте, будь ласка, цього листа своїм знайомим та іншим потенційним читачам

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка