Ніна Матвієнко

60-річчя організованої діяльності українців у Польщі. Фестивалі в Польщі і Україні (ФОТО)

У 1956 році, після закінчення епохи сталінізму, українці Польщі почали бурхливо розвивати свою культурну активність у рамках Українського суспільно-культурного товариства у Польщі (УСКТ).

Особливо важливим аспектом цієї діяльності були фестивалі, огляди та концерти.

У 80-ті роки ХХ століття фестивалі українців у Польщі стали особливо важливим аспектом української боротьби за незалежність, сюди приїжджали відомі діячі української культури та дисидентського руху: брати Горині, Василь Жданкін, Ніна Матвієнко та багато інших.

Особливо важливими для суспільних відносин поляків та українців стали Молодіжні ярмарки у Ґданську та Фестиваль української культури 1989 року.

Але, крім цього, відбувалася низка інших заходів, куди з’їжджалися представники різних країн Дні церковної музики, театральні огляди, регіональні фестивалі національних та етнічних меншин Польщі.

Важливою стала також участь українських колективів з Польщі в українських фестивалях «Червона Рута» в Чернівцях і Запоріжжі. 17 вересня 1989 року у Чернівцях відкрився перший фестиваль сучасної української пісні «Червона рута» це був поворотний захід у розвитку як української музики, так і національної свідомості. Фестиваль відбувся у Чернівцях на знак того, що тут жив і творив автор однойменної пісні, популярний виконавець та композитор Володимир Івасюк. У рок-змаганнях брали участь згодом популярні гурти «ВВ», «Брати Гадюкіни». Лауреатами та дипломантами фестивалю стали Т. Курчик, А. Миколайчук, П. Дворський, рок-ансамблі «Сестричка Віка», та український колектив із Польщі «Кому вниз».

У зв’язку з цим пропонуємо Вашій увазі огляд найцікавіших фото із фестивалів 1980 – початку 1990-их років.

Ігор Ісаєв.

Фото є оцифрованою частиною архіву Мирона Кертичака, доступ до якого люб’язно наданий родиною Кертичак.

Джерело:

http://prostir.pl/museum/hall3/

Додаткова інформація:

https://uk.wikipedia.org/wiki/

На світлинах: Ніна Матвієнко, учасниця фестивалів, архівне фото. Фестиваль української культури в польському місті Кошалін, 1977. У вихорі танцю. Фрагмент сценарію. Фрагмент сценарію, частина друга. Виступ українських артистів за сприяння УСКТ. Фестиваль у Гданську, 1985. Афіша, 1985 рік. Ноти з національним колоритом. Ще один фестиваль. Бандуристки. Ніна Матвієнко, душа кожного фестивалю української культури. ХІІ Фестиваль української культури у Сопоті. Фото з фестивалю у Сопоті, 1987. Ще одне фото з ювілейного фестивалю у Сопоті, 1987. Згадка про фестиваль української культури у Сопоті. VIIIОгляд української культури за сприяння УСКТ.  Афіша. Історичні експонати.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка