Голова Спілки українців Португалії Павло Садоха отримав із рук Президента України орден «За заслуги» II cтупеня

18 грудня ц.р. Президент України Петро Порошенко відвідав з коротким офіційним візитом Португалію, де відбулися його зустрічі з президентом Португалії Марселу Роберу ді Созою та представниками місцевої української діаспори.

Під час зустрічі з діаспорянами Порошенко вручив державні нагороди людям, які активно підтримують Україну в її боротьбі за реальну незалежність протии споконвічного ворога українського народу – Росії.

Зокрема, орден України «За заслуги» II ст. було вручено палкому патріотові України, голові Спілки українців Португалії Павлу Садосі.

У своєму зверненні до громади, опублікованому на персональній сторінці у Фейсбук, Павло Садоха зазначив: «Протягом 15-ти років наша організація послідовно відстоює українську справу в Португалії. Це не тільки збереження нашої тотожності закордоном, це, насамперед, велика політична та економічна допомога у державному будівництві України. Завдяки спільним зусиллям і жертовній праці спілчан, нам вдалося унеможливити вплив «русского міра» на українську громаду, подати правдиву інформацію про нашу історію та причини російської агресії, що спонукало Португалію однією з перших підтримати санкції проти Москви. Та найголовніше, що протягом багатьох років послідовної праці нам вдалося переконати португальський парламент визнати Голодомор – геноцидом українського народу. Велика і заслужена подяка всім спілчанам!».

А прес-секретар Президента України Святослав Цеголко процитував слова президента Португалії Марселу Роберу ді Сози щодо оцінки рівня української громади: «Українці дуже розумні, багато працюють і часто говорять португальською ліпше, ніж португальці».

Українці в Португалії – третя за чисельністю меншина після бразильців і кабовердинців (за різними даними – від 50 до 100 тисяч) і найбільша непортугаломовна громада.

Віктор Гіржов, редактор «Кобзи»

На світлинах: Голова Спілки українців Португалії Павло Садоха. Президент України Петро Порошенко і Президент Португалії Марселу Роберу ді Соза. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і голова Спілки українців Португалії Павло Садоха серед учасників зустрічі з Президентом України. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка