Українці Казахстану відзначили день Святого Миколая

Виходячи із санітарно-епідеміологічних умов, пов’язаних із коронавірусом та жорстким карантином з цього приводу, актив Павлодарського Товариства української культури ім. Т.Г. Шевченка та парафыяни місцевої Української Греко Католицької Церкви святих апостолів Петра і Павла, вирішили провести величний празник Святого Миколая в онлайн та дистанційному форматі. Тому, було оголошено про проведення святочної церковної служби в онлайн-режимі і фестивалю для дітей, у дистанційному форматі, оприлюднено умови цього заходу.

Але за три дні до величавого свята, напевно, «дякуючи дистанційному впливу дідуся Миколи», Павлодарська область перейшла із «червоної» в «жовту» зону із захворюваності коронавірусною інфекцією. Тому було знято деякі обмеження, у т.ч. і в проведенні заходів у релігійних храмах.

Ранком у день свята задзвонили дзвони української церковки, сповіщаючи про проведення Божої Служби на честь Миколая Чудотворця, яку провів протоієрей, настоятель храму о. Ярослав Головчук у супроводі церковного хору, щоправда, з обмеженою кількістю присутніх парафіян та з дотриманням санітарних норм.

А вже по обіді, українська церковка наповнилася дитячими голосами та піснями дітей, у яких вони славили Миколая і закликали його до свята.

Святий Миколай не змусив себе довго чекати і з’явився перед дітьми зі словами:

Через гори, степ широкий,

Через ріку Іртиш і темний ліс,

Я мерщій спішив до вас,

Подарунки всім приніс!..

На запитання Миколая: – У мене є надія, що вам у навчанні не завадила пандемія…

– Гадаю, осилили ви ту мудру штуку – дистанційну науку?

Діти дружньо відповідали: Т-а-а-к!

Забігаючи наперед, зазначу, що подарунки від Святого Миколая отримали усі присутні дітлахи. Але більш вагомі були для учасників дистанційного фестивалю, котрі прислали свої відеоматеріали і журі фестивалю дало їм гідну оцінку, в чому переконалися усі присутні, переглянувши ці відео сюжети.

Домінували тут діти із сімейства Головчуків, котрі на чолі з мамою – пані Тетяною, котра була автором сценарію, режисером, постановником і оператором, створили чудовий, на зразковому рівні, відеоматеріал, де відмінно зіграли свої ролі усі шестеро дітей сімейства! А особливо – роль Святого Миколая на професійному рівні, зіграв семирічний Тарас Головчук.

На хорошому аматорському рівні декламації, зі знанням української мови, показали себе брат та сестра – Ярослав і Аріна Парипси.

Відзначено творчу майстерність Мілани Давиденко, Уляни Сергіної з м. Павлодару, Настуні Полякової з м. Екібастуза.

І цього разу, до павлодарців на захід завітав справжній українець із сусіднього м. Омська, що в РФ, щоправда в дистанційному форматі, Грицько Кука. Журі дало високу оцінку його відеоматеріалу. Йому буде направлено Диплом фестивалю і подарунок від Святого Миколая.

По завершенню відеопоказу, було чимало охочих розказати вірші та висловити звернення до дідуся Миколи. Всі вони були вдячні Миколаю за добрі подарунки, як і усі присутні діти, котрі цього разу не зуміли виступити зі своїм святковим доробком.

По завершенню свята відбулася колективна фотосеія та фотографування окремих дітей разом із дідусем Миколаєм, роль якого натхненно зіграв один із активістів місцевої української громади.

Михайло Парипса, голова Павлодарського обласного товариства української культури ім. Т. Г. Шевченка, голова асоціації «Українці Казахстану»

На світлинах:

  1. Улюбленець дітвори – Святий Миколай.
  2. Вірш про Святого Миколая виконує Настя Полякова з Екібастузу.
  3. До дітей Казахстану звертається Грицько Кука з російського Омська.
  4. Святий Миколай роздає подарунки дітям.
  5. Спільне фото на згадку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка