Після тривалого блокування в Інтернет-мережі відновила свою роботу газета українців Казахстану «Українські новини»

Нарешті, після досить тривалого блокування Інтернет-сторінки Республіканської газети українців Казахстану «Українські новини» з так званих «невідомих причин», ми – о, диво! – знову отримали можливість створювати свої публікації (сподіваємось, відтепер їх можна бачити й читати!), а також можемо здійснювати перепости інших цікавих матеріалів на свою Сторінку!

Нагадаємо: газета «Українські новини» залишалась єдиним на всьому азійському просторі україномовним тижневиком, що виходив друком (паперова версія) у Республіці Казахстан від липня 1994 р. по жовтень 2018 р. (перші шість років – у м. Алмати, наступні 18 років – у м. Астані).

За цей час з-під друкарського верстату вийшло понад 1100 (одна тисяча сто!) номерів газети.

До 2017 року кошти на «Українські новини» приділялися з казахстанського республіканського бюджету, як, власне, й для деяких інших тижневиків національних меншин, зокрема – газет: корейської, німецької, турецької, татарської, уйгурської тощо.

У 2014-2016 рр. фінансування української газети «з невідомих причин» поступово й суттєво зменшувалося, а від 2017 р. припинилося взагалі.

Проте редакція аж до початку 2020 р. намагалася брати участь у так званих «тендерах» профільного міністерства з інформаційної політики, яке уповноважене фінансувати газети національних меншин Казахстану.

Та марно.

Відповіді тендерної комісії за останні чотири роки щораз були одні й ті самі: «Ізвєнітє, в єтом году ваша газета снова нє прошла по конкурсу».

Дивно, але наші колеги з редакцій інших етнічних тижневиків цей тендерний конкурс щороку успішно проходять. При цьому слід наголосити, що прерогатива й компетенція остаточного вердикту у так званому «тендерному конкурсі» належить виключно міністерській комісії.

На нашу «невпевнену» думку (бо прямих доказів немає), «Українські новини» від 2017 року стали вже остаточно «небажаним» учасником суворого міністерського «конкурсу» саме через проукраїнську позицію.

Бо МИ НЕ БОЯЛИСЯ – ані під час Майдану, ані з початком російсько-української війни – подавати інформацію такою, якою вона була насправді, включно з картою бойових дій із позначенням захоплених українських територій.

Припускаємо, що наша газета залишалася тоді чи не єдиним друкованим ЗМІ в РК (та й не лише друкованим…), з якого можна було довідатися правду про Україну, про події в цій державі та навколо неї. Бо цю правду часто й густо було викривлено й спотворено інтерпретаціями російських ЗМІ. А ще – гірко було бачити, як наші казахстанські ЗМІ – теж не менш часто й густо –«нічтоже сумняшеся» ретранслювали оті прокремлівські бредні, не вдаючись при цьому ані до найменшого їх аналізу, ані до бодай звичайнісінького факт-чекінгу.

Впродовж 2017-2018 рр. – вже без державного фінансування й лише за скромної підтримки з боку Посольства України – редакція ще намагалася хоч інколи приходити до читача. Було створено й Інтернет-сторінку газети. Проте постійних передплатників (а більшість із них – це люди старшого віку), ми поступово втратили.

У 2019-2020 рр. «Українські новини» друком вже не виходили. Найбільш цікаву інформацію ми розміщували на своїй Сторінці. Допоки її не було заблоковано. Звісно ж – «з невідомих причин»…

І ось – будемо вірити – нарешті сталося нове відродження! Сподіваємось нам ще вдасться прислужитися усім тим добродіям, хто цікавиться новинами з широкого Українського світу і, зокрема, – життям українців на древній казахській землі.

Тарас Чернега, головний редактор газети «Українські новини»

Джерело

На світлинах:

  1. Багаторічний головний редактор газети «Українські новини» (Казахстан) Тарас Чернега.
  2. Сторінка видання у мережі Facebook.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка