Коментарі дає Голова секретаріату Товариства зв'язків з українцями за межами України "Україна-Світ" Ігор Васильович ПУСТОВИЙ.

Коментарі дає Голова секретаріату Товариства зв’язків з українцями за межами України Україна-Світ” Ігор Васильович ПУСТОВИЙ.

 

-          Ігорю Васильовичу, прошу Вас від імені керівництва Товариства  “Україна-Світ” розказати про своє бачення нинішньої ситуації в Україні.

 

-           По перше я хочу привітати співвітчизників, українців Самарської області і взагалі Росії. Привітати їх з тим, що в Україні відбулися епохальні події після яких ми можемо сказати, що Україна на кінець вступила на шлях самостійного розвитку. Більше ніж 300 років боролась Україна за те, щоб бути самостійною і вільною. Самостійність вона отримала 13 років назад, а тільки сьогодні стала дійсно вільною. І незалежною від інших країн – наших сусідів, які в той чи інших спосіб впливали на політику в Україні, як нав’язували нам свої стереотипи. Тепер з цим в Україні покінчено. Суть революційних подій була не в тому, хто буде президентом України – суть пролягла в боротьбі двох ідеологій: між українською ментальністю і тим, що нам нав’язували люди з російською ментальністю. Перемога українська ментальність. Наше національне відродження є головним досягненням нашої помаранчевої революції. Ми не хочемо жити під диктовку Заходу чи Сходу. Ми хочемо жити до своєї національної особливості, своєї національної ментальності і жити так, як жили наші пращури, ще починаючи з Київської Русі. І тому, думаю, на кінець титульна нація сказала, що вона є хазяїном на всій території країни., Це, я думаю, основне. А все інше – розмови про статус російської мови, про подвійне громадянство з Росією та інше – це речі, які використовувалися політиками, щоб здобути. прихилити на свою сторону інших людей, боротися за їх голоси, політичні технології такої боротьби. А за підсумками цієї боротьби українці стали хазяєвами в своєму домі. І зробили це мирно, порядно, інтелігентно, по доброму. Не відчуваючи ні до росіян, ні до білорусів, ні до татар, євреїв чи людей інших націй, що проживають на нашій території, якоїсь ворожнечі. І більш того, українці заявляють, що це наш спільний дім. І всі, хто в ньому живуть, мають рівні права. Мають право розвивати свою національну культуру, мову, без усіляких принижень за національним принципом. Головне одне – давайте жити і будувати прекрасну, вільну, демократичну Україну. В якій буде затишно жити всім – і українцям, і росіянам, і іншим національностям.

-          Прошу Вас дати коментар по перспективам подальшого розвитку відносин України з українцями зарубіжжя.

 

-          Ви знаєте, що в 2004 році Верховною Радою України був прийнятий Закон про закордонне українство. Ми вже отримали від Кабінету міністрів Постанову про порядок видання закордонним українцям Посвідчення закордонного українця. Це дуже великий крок і дуже значна подія для української діаспори. Я думаю, що кожен, у кого б’ється серце українця, з радістю отримає це Посвідчення закордонного українця. Воно дає великі пільги по перебуванню в Україні, поверненню бізнесу в Україну. Дуже незначні обмеження для закордонних українців відносно громадян України. Це тільки служба в армії та право голосу на виборах. Всіма іншими правами закордонні українці користуються нарівні з громадянами України. З 1 січня 2005 року цей Закон вже працює і можна подавати заяви до дипломатичних установ України в Росії – до Консульського відділу Посольства України в Російської Федерації чи Генеральних консульств в Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону та Тюмені. І протягом двох місяців згідно до чинного законодавства про закордонне українство, якщо все зроблено, вам буде видано Посвідчення закордонного українця. Я не буду детально коментувати – всі документи вже надані. А там є чіткий порядок, як все робиться.

 

-          Дякую, пане Ігорю. А тепер прошу Вас висловити свої побажання українцям Росії в цьому новому 2005 році, напередодні великих форумів російського українства – IV Конгресу Об’єднання українців Росії та ІІІ Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії”.

 

-          А на закінчення я хочу від імені Товариства “Україна-Світ”, від його Президії і нашого Голови Івана Федоровича Драча поздоровити всіх українців Самарської області і Росії з великими перемінами в матірній Україні і побажати їм щастя і наснаги в їх громадській діяльності на користь нашого українського народу.

 

Андрій БОНДАРЕНКО,

в.о. директора-редактор незалежного сайту

діаспори “Кобза" - українці Росії”,

Заслужений журналіст України.

 

Наша довідка: Пустовий Ігор Васильович - член Президії, голова Секретаріату Товариства “Україна-Світ”, заступник голови Конгресу української інтелігенції, генерал-лейтенант запасу; у МО України був начальником  Головного управління науки, розробок та випробовувань озброєння - заступник начальника озброєння Збройних Сил (з 04.1994). Освіта: Чорноморське. військово-морстке училище ім. П. Нахімова; Військова. академія ім. Ф. Дзержинського, радіотехнічний та командний факультети; Військова академія. Генерального штабу. Служив на Потійській військвово-морскій базі, в Республіці Куба. Під час військової служби в Збройних Силах СРСР послідовно пройшов всі командні та штабні посади до командуючого Оренбурзької ракетної армії Ракетних військ стратегічного призначення. З 1993 року - в ЗС України.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">ukrsvit@prf.org.ua.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка