Українська громадськість Москви та Підмосков’я вшанувала 204-у річницю від дня народження Тараса Шевченка

9 березня ц.р. біля пам’ятника Тарасові Шевченку на березі Москви-ріки зібралися представники громадських організацій, українці Москви та Підмосков’я. Щоправда, співробітники посольства України, представники Культурного центру України в Москві прибули чомусь раніше оголошеної 11 години, поклали квіти і швидко поїхали. Букет від НКЦУ, напевно, через кризу в цій установі, був досить невиразним…

До програми громадськості входило покладання квітів, читання поезій Тараса, пісні, виступи шанувальників Кобзаря. Красиво оформлена корзина квітів зайняла місце на постаменті.

У своєму виступі заступник голови Регіональної громадської організації «Українці Москви» Валерій Семененко наголосив на об’єднуючому факторі Великого Кобзаря для українців, особливо в час історичних зламів. Підприємець Володимир Любунь прочитав поезії Тараса, які перегукуються із сьогоденням.

Яскраву програму підготувала українська недільна школа. Дорослі й діти читали поезії різних авторів, присвячені Тарасові Шевченку.

Цікавим та емоційним був виступ українського музичного театру «Еней», зокрема, художнього керівника колективу Лариси Білан, яка нагородила Любуня і Семененка «шапками Тараса».

До Шевченка також прийшли представники Громадської палати Російської Федерації. З вітальним словом перед присутніми виступила член палати Олена Суторміна та інші. Громадська палата навіть убезпечила своїх представників дозволом від уряду столиці відвідати Тараса Шевченка. А українці Москви і Підмосков’я прийшли просто так, покладаючись на авторитет і захист Тараса Григоровича.

Активний член української громади митрополит Адріан промовив  теплі слова про Тараса Шевченка, відзначив глибоку людяну мораль його творчості.

Російське телебачення взяло інтерв’ю у представників української громадськості.

Наприкінці всі присутні виконали невмирущу пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова Великого поета.

Наш кор.

ВІДЕО


На світлинах: Пам’ятник Шевченку у Москві. Квіти Кобзареві-1. Квіти Кобзареві-2. Корзина квітів біля підніжжя пам’ятника в кольорах українського прапора. Митрополит Адріан (праворуч) – завжди разом з громадою. Виступають представники Громадської палати РФ. Шевченка читає Володимир Любунь. Тарасові вірші декламує Лариса Білан. Інтерв’ю федеральному телебаченню дає Валерій Семененко.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка