Російського політичного діяча і бізнесмена Василя Думу Президент Порошенко нагородив орденом «За заслуги» І ступеня: українці Росії сприйняли  цей факт як кричущу несправедливість і образу всієї громади

Нагородження колишнього члена Ради Федерації Федеральних Зборів РФ від Костромської області Василя Думи українським орденом «За заслуги» І ступеня стало для української громади Росії не просто шоком: всі сприйняли цей акт як плювок в обличчя діаспори, яка перебуває у вкрай важких умовах свого існування. Обидві загальноросійські українські громадські організації  — Об’єднання українців Росії (ОУР) і Федеральну національно-культурну автономію українців (ФНКА УР), за нібито «успішне» керівництво якими нагороджено Думу, було безапеляційно ліквідовано Верховим судом РФ за поданням російського Мін'юсту ще сім і дев’ять років тому відповідно.

Василь Дума, справді, досить давно і в доволі короткий термін був дотичний до обох названих організацій. Але все, чим він займався, переважно, зводилось до їх підпорядкування Кремлю. І ось Президент Петро Порошенко, який залишає кабінет на Банковій, вирішив щедро нагородити того, хто майже нічого корисного не зробив для української справи в РФ, обійшовши увагою активістів і керівників багатьох українських організацій, які дійсно заслуговують на відзнаку.

Зрозуміло, що Петро Олексійович міг не знати про «заслуги» багатьох людей із затвердженого ним списку: нагородні справи, що пилились роками на полицях Адміністрації президента, швидше за все, підсунули йому на підпис чиновники, які за цю справу відповідають. Але тоді виходить, що Президента банально підставили його ж підлеглі. І на цьому тлі зовсім неприємним виглядає той факт, що впродовж кількох років залишаються без уваги нагородні справи героїв АТО.

Лідери й активісти української громади Росії надіслали колективного листа Петрові Порошенку. У зверненні вони, зокрема, зазначають, що не розуміють, за що Василь Дума отримав орден «За заслуги» І ступеня. Ще раніше пан Дума був нагороджений орденами «За заслуги» II і III ступенів. Знову-таки, за незрозумілі заслуги (вибачте за тавтологію). Але нинішнє нагородження ще ганебніше. Адже з отриманням ордена «За заслуги» І ступеня Дума став повним кавалером високої державної нагороди.

Діаспора вважає такий крок Президента Порошенка відвертою зневагою до української діаспори в Росії у часи фактичного виживання її там і вимагає вибачення та негайного скасування положення Указу №188/2019 про нагородження Думи В.М орденом.

Наразі Президент не відреагував на звернення українців Росії. Член Ради директорів Світового Конгресу Українців Валерій Семененко в одному з інтерв’ю повідомив, що навіть просив вплинути на ситуацію керівництво СКУ. На жаль, зрушень немає. Тепер громада звертатиметься до новообраного Президента Володимира Зеленського. Прокремлівський діяч має бути позбавлений державних нагород України — так вважають українці  Росії.

Історія, пов’язана з Думою, має ще один неприємний відтінок: його донька Мирослава Дума (в американській інтерпретації Mira Duma) замішана в скандалі, оприлюдненому в доповіді спецпрокурора США Роберта Мюллера про розслідування російського втручання у президентські вибори у США у 2016 р. Мирослава, яка знайома з Іванкою Трамп, передавала їй і Дональду Трампу запрошення на Петербурзький економічний форум. А у 2018 році західна преса звинуватила Мирославу разом з подругою — відомим дизайнером моди Уляною Сергієнко в расизмі. В геополітиці і дипломатії такі факти є дуже символічними і знаковими. Але, на жаль, малозначущими для українського політикуму. Можливо, саме тому і новообраний президент, ще не пройшовши інаугурацію, вже встиг зіпсувати відносини з керівництвом США…

До речі, до «славної» когорти кавалерів орденів і звань разом з паном Думою додалися й інші сумнівні особи: один із них – директор стрілочного заводу з Дніпра, такий собі Сергій Тараненко, якого звинувачують у привласненні 93 мільйонів гривень, що належали Укрзалізниці. Його Порошенко нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Виходить, що загальновідоме правило в усіх бідах звинувачувати «стрілочників», тут не спрацювало — корумпованого виробника залізничних стрілок нагородили, замість того, аби запроторити до в’язниці. Єдине, на що спромоглися в адміністрації Президента, так це повідомити в ЗМІ, що сталася прикра технічна помилка і нагородили, мовляв, «не того», а тому вручення ордена Тараненку скасовується. У випадку ж із Думою, все залишилось без змін — нагороду не відкликали і перед діаспорою не вибачились. Більше того, навіть не відреагували на публічне і досить різке звернення російських українців.

На думку голови Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР) Михайла Ратушного, врученню ордена Думі могла сприяти одна з відомих українських співачок, якій той проплатив випуск компакт-диска. Так це чи ні — судити важко, але те, що у цій справі не обійшлося без корупції — схоже на правду.

Власне, це не єдиний випадок ігнорування ще чинним керівництвом України запитів і звернень російських українців: багаточисленні листи діаспорян з приводу безладу і антиукраїнської політики, що панують у стінах Національного культурного центру в Москві, також залишаються без відповіді і будь-якого реагування вже кілька років поспіль...

Віктор Гіржов, редактор «Кобзи», член Правління УВКР

На світлинах: «Герой» дня Василь Дума. Скандально відома донька Василя Думи – Мирослава (ліворуч) зі своєю подругою Уляною Сергієнко. Орден «За заслуги» І ступеня, яким нагородили Василя Думу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка