Перестало битися серце одного із засновників українського руху в Сибіру та РФ Володимира Мановича

З глибоким сумом сповіщаємо про відхід у вічність Володимира Мановича. Зачинателі українського руху в Росії добре пам’ятають Володимира Миколайовича, очільника української національно-культурної автономії в Новосибірську, одного із засновників Об’єднання українців Росії (ОУР) і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКАУР), члена Ради обох федеральних організацій, незмінного учасника конгресів українців Росії.

 

Після закінчення Української сільськогосподарської академії В. Манович більше 40 років працював в системі управління лісовим господарством Росії, захистив кандидатську дисертацію на тему «Розробка геоінформаційної системи для вирішення питань управління лісовим господарством». Під його керівництвом і при безпосередній участі вперше в Росії була розроблена лісова геоінформаційна система ЛісГІС, призначена для вирішення завдань управління лісами на рівнях лісництво-лісгосп-управління лісами суб’єкта Російської Федерації. У 2014 р. В. Мановичу присвоєно почесне звання «Заслуженный лесовод Российской Федерации».

В. Манович проніс через все життя любов до своєї Батьківщини – України, української мови, української культури. У 1993 році він був учасником І Конгресу українців Росії. Потім довгий час був членом Ради ОУР. Пізніше він став одним із засновників Української національно-культурної автономії Новосибірська, яка виросла з Товариства української мови. В. Манович довгий час очолював автономію після відходу головного натхненника новосибірських українців відомого вченого академіка Йосаафа Ладенка і проявив себе як мудрий керівник, котрому вдалося згуртувати українців Новосибірська і проводити громадську роботу на високому рівні.

Внесок В. Мановича в українське життя Новосибірська став особливо відчутним після його від’їзду з Новосибірська, невдовзі після якого українська громада Новосибірська розкололась на кілька груп, з’явились угодовські організації. Дійшло до утворення маріонеткової регіональної національно-культурної автономії українців Новосибірської області, яка увійшла в число засновників федеральної маріонеткової автономії на чолі із сумнозвісним Безпальком, створеної після ліквідації ОУР і ФНКАУР у 2012 р.

В. Манович підтримував міцний зв’язок із батьківською землею, передав кошти на будівництво церкви в рідному селі.

Українські громадські організації Росії складають свою шану Володимиру Мановичу, який своєю діяльністю заслужив великий авторитет, як патріот України, носій українського духу, що був і залишиться прикладом жертовного служіння Україні.

Прес-служба Обєднання українців Росії

На світлині:

Володимир Манович.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка