Сьогодні відомому громадському активістові українського руху в Росії Руслану Брагару (Кадірову) виповнюється 50 років

Руслан Генрієвич Брагар (Кадіров) – оперний, камерний, естрадний співак, громадський діяч, заслужений артист України, лауреат багатьох премій і музичних конкурсів, нагороджений почесним знаком «Всесвітня зірка України».

Народився Руслан у Києві 5 січня 1971 року. З дитинства у нього проявився співочий талант. Він закінчив Полтавське музичне училище ім. М.В. Лисенка та Московську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського.

Після закінчення консерваторії Р. Брагар у 1997-1999 рр.. працював у Музичному театрі «Гелікон-опера» (виконував партії в операх «Іоланта», «Кармен», «Паяци»). У 1999 р. співака зараховано до Московської державної академічної філармонії. У 2002 році Р. Брагар стає членом творчої комісії з вокального мистецтва Всеросійського музичного товариства під керівництвом солістки Большого театра, народної артистки Росії Валентини Левко.

Р. Брагар брав участь у масштабних культурно-просвітніх проєктах, соціально значимих акціях, таких як День Росії, День Перемоги, в програмах уряду Москви, Асамблеї народів Росії, багатьох ювілейних концертах, був учасником фестивалів «Москва-город мира», «Русская зима», оперного мистецтва ім. М. Максакової, міжнаціонального фестивалю «Созвездие дружбы», міжнародних фестивалів українського мистецтва в Молдові, Туреччині, Казахстані та ін. Співак неодноразово виступав на концертах під час проведення Світових Конгресів Українців.

В різні роки партнерами співака на сцені були Олександра Стрельченко, Анна Литвиненко, Галина Писаренко, Лариса Курдюмова, Людмила Сафонова, Василь Лановий, Зураб Соткілава, Ренат Ібрагімов, Олександр Гурець та багато інших відомих митців.

Р. Брагара високо цінив земляк з Полтавщини видатний співак І.С. Козловський. Він допомагав Русланові у визначенні творчого шляху, був добрим порадником під час навчання в консерваторії. Глибоку вдячність своєму вчителеві Руслан вкладає у збереження пам’яті про знаменитого тенора ХХ ст. Р. Брагар є одним із засновників Фонду ім. І.С. Козловського, в якому нині обіймає посаду віце-президента, Московського конкурсу ліричних тенорів ім. І. Козловського, Міжнародного конкурсу української пісні ім. І. Козловського.

Сьогодні співак здійснює концертну діяльність в Росії, Україні, Молдові, Казахстані, Білорусі, Вірменії, Туреччині, Китаї. В репертуарі артиста арії з опер, російських, українських, європейських композиторів, неаполітанські пісні, українські, італійські, російські, казахські народні пісні, романси, хіти композиторів ХХ ст.

Р. Брагар завжди пам’ятав звідки він, вважав себе українцем (щоправда у ближньому колі його жартома інколи називали афроукраїнцем).

Любов до України, української пісні вивела Руслана в українські громадські активісти. Він є заступником голови громадської організації «Українці Москви», організаторам культурно-просвітніх заходів української громади Москви, Росії, незмінним учасником конгресів українців Росії. Своєю діяльністю Руслан  завоював повагу і високий авторитет серед українського громадського активу Росії.

Руслан Брагар, як і відомі українці в Москві − космонавт П. Попович, співак І. Козловський, режисер Р. Віктюк, здійснює вагмий внесок у поліпшення іміджу України. На всіх майданчиках, де виступає Руслан, він  знаходить можливість наголосити на своїй українськості.

Р. Брагар бере активну участь у світовому українському русі. Він неодноразово був учасником Всесвітніх форумів українців, зібрань Світового Конгресу Українців.

Знають Руслана на батьківщині його батька в африканській країні Гані. Принаймні королю Гани дуже сподобались українські пісні у його виконанні. До речі африканський монарх живе недалеко, в Твері (знати більше:  https://www.krsk.kp.ru/daily/23723.3/54070/).

Українські організації Росії сердечно вітають ювіляра, бажають йому всіляких гараздів, злагоди в родині, українського духу і доброго українського голосу.

Прес-служба Об’єднання українців Росії

На світлинах:

  1. Ювіляр Руслан Брагар (Кадіров).
  2. Руслан Брагар – справжній українець.
  3. Концертна афіша.
  4. У рідному Києві: Руслан Брагар (Кадіров) і Віктор Гіржов.
  5. Дует у складі Руслана Брагара і Крістіни Горгадзе на сцені Московського будинку вчених .
  6. Із королем Гани Сергієм Котовим-Дарті.
  7. Прощання з першим космонавтом-українцем Павлом Поповичем, Москва, 3.10.2009 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка