Українці москви вшанували пам’ять Великого Кобзаря, поклавши квіти до його пам’ятника

9 березня, в 208-річницю з дня народження Великого Кобзаря, «Українці Москви» прийшли до пам’ятника Тарасові Шевченку на однойменній набережній російської столиці, щоб вшанувати пам’ять українського генія, творчість якого сьогодні надзвичайно актуальна. Російська влада теж не обійшла увагою шевченківську річницю ― надіслала своїх представників. Щоправда, без квітів, але з повною поліцейською амуніцією...

Проходячи повз групу поліцейських, учасники заходу привітались: «Слава Україні!» Очевидно таке вітання для них було неочікуваним, бо деякий час вони спантеличено роздумували. У Москві кидають людей в автозаки за транспаранти і гасла «Нет войне», а щодо такого привітання мабуть не було вказівок. Зі смартфона по RadioPlayer лунали Єдині новини про події в Україні. Тут поліцейські зміркували і змусили вимкнути радіо.

Посольських не було ― їх немає у Москві. В Посольстві повісили на всі двері замки і  виїхали до Латвії. Немає зараз там жодної живої душі, будинок оточений залізними загородками і посиленими нарядами поліції. До Посольства приходять люди, кладуть квіти.

Не прийшли до Кобзаря і співробітники Національного культурного центру України в Москві (НКЦУ). Пізніше дізнаємося, чому так. А сьогодні по гарячих слідах Державне управління справами, якому підпорядкований НКЦУ, в особі начальника управління І. Іванущака відмовилось розмовляти на цю тему. Що ж, нинішні буремні події відділять полову від зерен, яку потім треба буде всю вичистити...

До Кобзаря приходили люди, клали квіти, сміливіші під пильними наглядами поліції і людей у цивільному робили фото ― з Україною в серці, з вірою в її перемогу!

Втілюється у життя заповіт Тараса, за яким українці «кайдани порвуть і вражою, злою кров’ю волю окроплять».

І постане Україна велика, вольна, нова!

Наш кор.

На світлині: Пам’ятник Кобзареві у Москві.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка