Від імені української держави Фестиваль привітав Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Олег ДьомінВ Москві відбувся IV Всеросійський фестиваль-конкурс імені Олександра Кошиця українських хорових колективів і вокальних ансамблів

Протягом кількох днів у концертних залах Москви та Підмосков'я  відбувалося масштабне, яскраве свято української пісні – IV Всеросійський фестиваль-конкурс імені Олександра Кошиця українських хорових колективів і вокальних ансамблів. У Росії практично немає реґіону, де б не було українського хору або ансамблю, - таких загалом є понад 200 самодіяльних колективів.

Цей фестиваль вже четвертий - попередні пройшли у 1995, 2000 та 2002 році. Він носить ім'я видатного українського хормейстера та композитора Олександра Кошиця, який вперше у ХХ столітті широко представив українську пісню та музичну культуру світові.

У фестивалі, який став значною подією культурного життя Росії, її української діаспори взяли участь понад 300 учасників - члени українських самодіяльних художніх колективів та окремі виконавці з 30 реґіонів Російської Федерації - від Санкт-Петербурґу до Далекого Сходу, колективи з України, зокрема, вчительський ансамбль "Вирлиця" середньої школи № 296 Києва, в якій створено музей О. Кошиця. Окрасою свята стала участь у ньому Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки.

Організатори Фестивалю - Об'єднання українців Росії та Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, реґіональна громадська організація  "Українці Москви". Він пройшов за підтримки Федерального агентства з культури та кінематографії Росії (в рамках федеральної програми "Культура Росії"), Посольства  України в Російській Федерації, Комітету міжреґіональних зв'язків та національної політики Москви, Товариства "Україна - Світ", сприяння члена Ради Федерації Федеральних Зборів (верхньої палати парламенту) РФ, голови Рад ОУР і ФНКА УР Василя Думи. Участь у підготовки та проведенні Фестивалю взяли Бібліотека української літератури в Москві, Культурний центр України в Москві, Центр міжнародних культурних програм "Москва - місто миру", Всеросійський виставковий центр, Дім народів Росії, Московський дім національностей.

Вимогливе журі конкурсу очолював народний артист України професор Анатолій Авдієвський, оргкомітет - заслужений працівник культури Російської Федерації та України, заступник голови ОУР, художній керівник Української народної хорової капели Москви Вікторія Скопенко.

Програма Фестивалю включала концерт "Москва зустрічає друзів" в Концертному залі Російської академії музики імені Гнєсіних, урочистий концерт-відкриття, круглий стіл "Українська співоча культура на межі століть", конкурсне прослуховування, вечір дружби "Єднання в музиці", виступи гостей в залах Москви та Підмосков'я, майстер-класи з академічного та народного співу і заключний гала-концерт у Концертному залі імені П.І. Чайковського - найкращому майданчику столиці Росії. До свята було підготовлено та експоновано виставку української музичної літератури та компакт-дисків із записами українських народних пісень. На відкритті фестивалю виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Олег Дьомін.

За підсумками конкурсу гран-прі фестивалю отримала народна хорова капела "Днiпро" Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (художній керівник - заслужений працівник культури України професор Іван Павленко). Дипломами І ступеню нагороджено: народний колектив хор "Українська пiсня" (Петрозаводськ, Республіка Карелія), український хор "Днiпро" (Тольятті, Самарська область), вокальна група "Водограй" (Омськ), ансамбль етнічного співу "Край" (Москва), вокальний дует солістів Хабаровського муніципального українського хору "Криниця", народний ансамбль української музики "Роксоланiя" Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, народний колектив української пісні "Покуть" (Лазаревське, Сочі, Краснодарський край) та інші колективи.

Під час круглого столу керівники українських колективів говорили не лише про успіхи, а й проблеми: нестачу методичних матеріалів з України, нот, костюмів. Серйозно обговорювалися питання культури співу, необхідності збереження чистоти української мови. Прийнято рішення створити творче об'єднання українських хорів Росії.

Виступає хор імені Григорія Верьовки

Під час нагородження на сцені Анатолій Авдієвський, Василь Дума, Іван Павленко

Вікторія Скопенко з об’єднаним хором

На світлинах: Від імені української держави Фестиваль привітав Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Олег Дьомін. Виступає Хор імені Григорія Верьовки. Під час нагородження, на сцені Анатолій Авдієвський, Василь Дума, Іван Павленко. Диригент Вікторія Скопенко з об’єднаним хором.

Юрій КОНОНЕНКО, 

керівник Об'єднаної прес-служби ФНКА УР, ОУР та БУЛМ.

libukr@online.ru 

24 жовтня 2006 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка