Українська мрія (Новосибірськ)

Перестало битися серце багатолітнього активіста національно-культурної автономії українців Новосибірська Генріха Стеценка

Національно-культурна автономія українців м. Новосибірська із сумом повідомляє, що сьогодні, 16 липня 2021 року, на 85-му році не стало Генріха Івановича Стеценка ― нашого всіма любимого активіста, патріота України і пропагандиста української культури й традицій на сибірській землі, неперевершеного знавця життя і творчості Тараса Шевченка та багатьох українських поетів, письменників, художників...

Українці національно-культурної автономії Новосибірська гідно вшанували пам’ять Кобзаря

Вже традиційно, шостий рік поспіль, Шевченківські дні в Новосибірську приурочені до дня народження Кобзаря, починаються з покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. І цього року, 9 березня, о 12-ій годині активісти національно-культурної автономії українців м. Новосибірська прийшли до Тараса з квітами, щоб знову сказати: «Не забули пом’янути добрим і  гучним словом». Тут була промова голови автономії Володимира Павука та виступ активіста Гната Стеценка, який прочитав уривок із вірша поета.

З нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки НКАУ Новосибірська влаштувала читання творів поетеси у форматі онлайн

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки.

Українські громадські організації Росії активно долучаються до вшанування пам’яті вірної доньки українського народу. У зв’язку з пандемією коронавірусу переважна кількість заходів відбувається в онлайн-форматі.

Інтерв’ю голови національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимира Павука сайту «Кобза»

Сьогодні відомий діяч українського руху в Росії, голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимира Павук відзначає своє 70-річчя. На сторінках «Кобзи» про пана Володимира та організацію, яку він очолює, написано доволі чимало. Є також немало публікацій, автором яких є сам очільник української громади Новосибірська. І все ж ми не змогли напередодні ювілею не задати йому кілька питань, які є актуальними для всього українського руху в Росії, що переживає сьогодні не кращі часи.

Сьогодні голова української національно-культурної автономії м. Новосибірська Володимир Павук відзначає своє 70-річчя

Активний учасник українського руху в Росії з 25-річним стажем, очільник української громади Новосибірська Володимир Павук святкує свій визначний особистий ювілей – 70-річчя від дня народження. Але цей день знаковий і для всіх українців РФ та інших країн світу, які знайомі з Володимиром Федоровичем особисто чи обізнані з його багатьма добрими справами. А головною серед них, безперечно, є створення в столиці Сибіру чудового монумента – пам’ятника поету й художнику, українському Пророкові – Тарасові Шевченку.

 

Голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Федорович Павук народився 26 листопада 1950 року в с. Андріївка Буського району Львівської області в сім’ї колгоспниці та будівельника.

Закінчивши на відмінно восьмирічну школу, у 1966 р. поступив до Київського геологорозвідувального технікуму за спеціальністю «розвідувальна геофізика». По закінченню навчання попросився на роботу в Сибір, бо, як сам згадує, «хотів романтики і мандрувати». Із  квітня 1970 року почав працювати в Березівській експедиції в Західному Сибіру  і  20 років займався пошуками уранових покладів. Пройшов посади від техніка-геофізика до заступника начальника експедиції. Паралельно закінчив за фахом інститут  в Москві.

Володимир Павук із Новосибірська ділиться короткими спогадами про своїх рідних, доля яких тісно переплелася з історією України

Коли я вчився у п’ятому класі − розпитував свого дідуся Михайла Пронишина (по маминій лінії) про його біографію, про те як австріяки забрали його у 1914 році на Першу світову війну, як у 1916 році він потрапив у полон до "москалів" і опинився аж у Туркестані… І лише в 1918 році через Червоний Хрест повернувся додому...

НКАУ Новосибірська побувала з концертом і виставкою в селищі Дорогіно Черепанівського району

14 березня ц.р. ми провели виїзний День української культури в селищі Дорогіно Черепанівського району Новосибірської області. Захід був присвячений 206-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

У програмі була велика виставка української вишивки із моєї колекції, два відеоролики про Кобзаря, в тім числі – про відкриття пам'ятника в Новосибірську, а також велика концертна програма за участі наших  художніх колективів: вокального ансамблю "Мрія" та ансамблю бандуристів "Дивоструни. У виступах також брали участь місцеві гурти.

 

У день народження Кобзаря активісти місцевої НКАУ поклали квіти до його пам’ятника та зібралися на урочистий вечір у своїй українській хаті

9 березня 2020 року, в День народження Тараса Шевченка, українці Новосибірська знову прийшли з квітами до пам’ятника Кобзареві. Вони вклонилися Тарасові, читали його безсмертні твори.

Про те, як відбувалося становлення Національно-культурної автономії українців Сибіру і як вдається існувати нині, розповів у інтерв’ю газеті «Голос України» голова НКАУ Новосибірська Володимир Павук

Виповнюється 30 років Національно-культурній автономії українців Сибіру. Про те, як відбувалося становлення цієї організації в регіоні, де кожен третій його житель має в тій чи іншій мірі українське коріння, і як вдається існувати нині, в часи жорстокого протистояння, розповідає голова УНКА Новосибірська Володимир Павук.

— У 80-х роках у СРСР існувала така теза: «... национальные признаки у людей стираются и появляется общность советский народ...». І ніби на противагу цьому під кінець Радянського Союзу відбулося ейфорійне підняття національної самосвідомості у всіх народів багатонаціональної країни: кожен представник національних меншин почав пишатися своєю етнічною приналежністю, своєю культурою і традиціями, історією свого народу. Історією, яку часто держава замовчувала або спотворювала. Саме в той час у Новосибірську зародилося перше у місті громадське українське об’єднання, — розпочав свою розповідь пан Володимир.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка