Українська мрія (Новосибірськ)

Святкове вітання від Володимира Павука (м. Новосибірськ)

Шановні друзі!

Щиро вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Миру та злагоди, здоров’я та процвітання вам і вашим близьким!

Нас усіх об’єднує любов до неньки-України, турбота про її стійкість,  розвиток та добробут народу.  

Українцям Росії зичу активно, згуртовано і повсюдно нести українську культуру та народні традиції в цей нелегкий час.

Редакції сайту «Кобза» бажаю особистого щастя та нових творчих успіхів!

Всім дарую наш ювілейний календар на 2019 рік! Користуйтесь.

Етнографічний фестиваль «Лемківська ватра» щороку збирає автохтонних українців, розпорошених по всьому світу

Восьмого листопада ц.р. Верховна Рада України прийняла Постанову "Про вшанування на державному рівні 75-х роковин початку депортації автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 - 1951 рр."

...Протягом багатьох століть автохтонні українці на цих територіях зазнавали постійних утисків та переслідувань за свою віру, мову, землю, численних людських жертв, духовних й матеріальних втрат, неодноразових примусових виселень... Найбільш жахливими серед них були репресії та депортації 1944-1951 років, у тім числі, і горезвісна операція "Вісла"...

Українці Новосибірська вшанували людей поважного віку

На початку вересня новосибірські українці традиційно збираються в своєму культурному центрі щоб відзначити декаду людей похилого віку, або, як кажуть, поважного віку. Але голова  національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Павук ветеранів організації називає не інакше як «золотим» активом. Бо то є найбільш активні члени громади. Причому, багато з них ще й досі несуть в собі ту романтичну ейфорію національного самовизначення та української ідентичності, яка існувала на початку бурхливих 90-х років минуло століття. Той дух вони сьогодні передають молодшим поколінням небайдужим українцям Сибіру.

 

Минуло три роки з дня відкриття пам’ятника Кобзареві в Новосибірську. Спогади про те, як все було

Одна мудра людина сказала: колись і ми помремо, а що ж залишимо після себе?..

На мою долю випало залишити місту Новосибірську, а також нашим дітям і онукам чудовий пам’ятник великому Тарасові Шевченку. Спорудження пам’ятника було присвячено 200-річчю від дня народження поета й художника.

Довгих три роки я йшов до своєї мети. Весь цей час жив цією ідеєю. То був один із дуже важливих проектів у моєму житті! Всупереч опору недоброзичливців і невірству скептиків, долаючи десятки перепон, не рахуючись ні з часом ні з витратами, я крок за кроком просувався вперед. Сказати, що це було нелегко й непросто – значить не сказати нічого...

Фото- і відеозвіт про заходи Національно–культурної автономії українців м. Новосибірська в літній період нинішнього року

Незважаючи на період літніх відпусток, культурна програма літа-2018 для Національно–культурної автономії українців м. Новосибірська була досить активною і насиченою. Бо розуміємо, що на фоні продовження антиукраїнської істерії в місцевому телебаченні все що ми можемо зробити – так це продемонструвати велич і глибину української культури, мелодичність української пісні, та неймовірну красу українського прикладного мистецтва – української вишивки. При цьому ми наголошуємо на своїй національній ідентичності і пишаємося тим, що ми УКРАЇНЦІ! І для цього використовуємо будь-які можливості.

Місцеву українську автономію знову очолив Володимир Павук

20 травня 2018 р. в Національно-культурній автономії українців м. Новосибірська відбулися звітно-виборчі збори − згідно зі Статутом, вони проводяться раз на два роки.

На порядку денному було три питання: звіт голови організації, вибори нового голови та членів Ради на наступний звітно-виборчий період.

2 травня ц.р. в українському культурному центрі місцевої автономії знову лунали українська мова та українські пісні: цього разу зібрання було присвячено Дню Перемоги.

Відкриваючи  зібрання, голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Павук, зокрема, зазначив: «Учора багато хто відзначав свято 1 травня. З політичної точки зору можна по-різному ставитись до цього свята, але сам лозунг цього свята «Мир і Праця» − буде потрібний людству ще довгий час. І можна лише молитись, щоб той мир і праця були завжди.

Про Велику вітчизняну війну і перемогу в ній сказано дуже багато, і чогось особливого нового додати важко. Але, слухаючи російську пропаганду в ЗМІ, складається враження, що тоді ми (СРСР) самі так легко розправились з німецькими загарбниками і самі здобули перемогу. У нас не люблять згадувати про роль союзників (США, Англію, Канаду і ще багато країн) в цій перемозі та про те, яку колосальну допомогу в рамках ленд-лізу надали США Радянському Союзу під час війни».

Володимир Павук зачитав інформацію з Інтернету про те, чого і скільки було відправлено нам (літаків і танків, кораблів і автомобілів, паровозів і вагонів, вибухівки й пороху, різного металу для виготовлення літаків і танків, продуктів тощо). Завдяки тому, що американці оголосили війну японцям, СРСР зміг перекинути сибірські дивізії на захист Москви. А скільки німецьких сил союзники відтягували на інших фронтах − в Європі та Африці! Зрозуміло, що це була колективна перемога над німецьким фашизмом.

Не забули – пом’янули свого Тараса! І як до рідного прийшли

Стало вже доброю традицією на всі Шевченкові та українські дати приходити до нашого Тараса з квітами. І чим далі від дати урочистого відкриття пам’ятника Кобзареві в Новосибірську (29.09.2015р.) − тим більше ми усвідомлюємо значимість того, що ми зробили…

І цього разу, 9 березня 2018 р., незважаючи на морозну погоду, прийшли  активісти української громади Новосибірська з квітами віддати шану українському Пророку… Спілкувалися, згадували як «творили» пам’ятник… 

А вже другого дня (і теж за традицією) зібралися ми в своєму Українському культурному центрі. Прийшли, переважно, ветерани-українці, були й гості.

Вечір відкрив голова місцевої національно-культурної автономії Володимир Павук. У своїй промові він наголосив на значенні постаті Шевченка для всіх українців, на яких би континентах вони не проживали. А його звернення до українців, викарбуване на стелі біля погруддя Кобзаря: «…обніміться ж брати мої, молю вас, благаю...», набуло сьогодні для всіх українців надзвичайно великої ваги. Керівник автономії зазначив, що наш пам’ятник Тарасові став символом України в Сибіру.

Враження Володимира Павука після відвідання місць компактного проживання українців у США й Канаді

Автор цих рядків неодноразово побував у США й Канаді, у великих містах (Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Вашингтон, Клівленд, Детройт, Чикаго, Торонто, Саскатун, Рейджана, Калгарі та інших) і багатьох малих поселеннях, куди в різний час прибули українські переселенці, де вони влаштувалися і пустили нове коріння, і для яких ця земля стала другою батьківщиною...

Ще в п'ятому класі, коли я почав складати своє родовідне дерево, розпитуючи свого дідуся, я дізнався, що багато моїх родичів поїхали в США і Канаду. Хто в роки першої світової війни, хто в 1929-32 роки великого економічної кризи, багатьох закинула туди доля в лихоліття Другої світової війни. Особливими подробицями обросли розповіді про тих, хто в зимову холоднечу 1929-1930 років з малолітніми дітьми, рушили в довгу, нелегку і далеку дорогу, в невідомий край у пошуках кращого життя. Ще тоді дитячим розумом я намагався собі уявити всю картину невідомої дороги, митарства цих людей на чужині, устрій нового життя. Потім, через багато років, продовжуючи роботу над складанням свого родовідного дерева, в пошуках родичів по всьому світу, працюючи в архівах Польщі, Австрії, Нью-Йорка, я знову зіткнувся з темою української імміграції, знову і знову у мене перед очима поставала картина, як мої земляки і родичі, незважаючи на труднощі, зривалися з рідних місць і різними шляхами рушали за океан у пошуках кращого життя.

О языке и культуре народов и народностей России в интервью журналу «СТИЛЬ» № 3 за 2016 год рассуждает председатель местной национально-культурной автономии украинцев Новосибирска Владимир Павук

СТИЛЬ: Владимир Федорович, что это вообще за праздник — День родного языка? Почему он привлек ваше внимание?

ВЛАДИМИР ПАВУК: Да, действительно этот день и тема особые, если ЮНЕСКО признало вопрос сохранения родных языков актуальным для всего мира. Для начала я приведу некоторые цифры. В 1917 году, накануне Октябрьской революции, на территории Российской империи в ходу (в употреблении населением) было 193 языка. К моменту распада Советского Союза в 1991 году остался 161 язык. А спустя 25 лет, в наше с вами время, в употреблении осталось всего 40 языков! Остальные исчезли. И тому, отчасти, есть естественные причины. Во первых, масштабная урбанизация: люди из глухих селений едут в города, формируется моноязык, монокультура. Вторая причина — ассимиляция, смешанные браки. Представители близких культур — например, россияне и украинцы — создают семьи, в которых дети не всегда знают язык одного из родителей, а уж внуки и подавно.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s