Перший голова української громади Новосибірська академік Іосаф Ладенко Національно-культурній автономії українців міста Новосибірська сповнилося 20 років

7 листопада 2009 року в актовому залі Сибірського університету споживчої кооперації було людно. Саме тут відмічали своє двадцятиріччя громадська організація «Національно-культурна автономія українців м. Новосибірська» (УНКА).

В вестибюлі організували виставку українських вишивок – рушники, серветки, сорочки, портрети і пейзажі, українські сувеніри та атрибутика. Особливу увагу привертали сімейні експозиції родин Миколи Породька, Володимира Павука, Миколи Шаповаленка. Великий фотомонтаж відображав культурне життя української діаспори. З моніторів у фойє і в залі лилась українська музика, на відеороликах показували життя УНКА.

Більше 300 членів УНКА і гостей заповнили залу. Після доповіді голови автономії Володимира Шевченка і співдоповіді заступника – Володимира Павука відбулося нагородження активістів. Поздоровили ювілярів представники міської адміністрації, гості з громадських організацій інших національних діаспор, яких в Новосибірську досить.

Вітати ювілярів приїхали творчі колективи закладів культури Коливанського району на чолі з керівником Відділу культури Наталкою Дружиніною (землячкою Тараса Шевченка), творчий культурний колектив Чистоозерського району очолила солістка Юля Дорошенко. З музичним вітанням з Новосибірської консерваторії виступили баяністи Андрій Кугаєвський та Андрій Романов. Тепло вітали глядачі виступ самодіяльного ансамблю з Академістечка «Смерічка», а також солістів – членів УНКА – подружжя Валентину Цимбал та Валентина Пеньковського, Антоніну Шунько та Анатолія Одарія, Світлану Ермакову та багатьох інших.

Після святкового концерту відбулася дружня вечеря, де продовжилися поздоровлення і вручення подарунків від представників діаспори. Лунали пісні, дружні розмови, відбувалися знайомства.

20 років у столітній історії міста термін достатній. Якщо врахувати, що кожен четвертий мешканець Новосибірська і області має українське коріння, то можна собі уявити який внесок української діаспори у розвиток міста і області.

У створенні товариства українців Новосибірська взяла на себе обдарована людина, з неординарною долею, академік Сибірського відділення Російської академії наук, доктор філософських наук, професор, засновник наукової школи Іоасаф Семенович Ладенко (16 вересня 1933 р. - 16 березня 1996 р.). За його ініціативою в 1989 році було створено перше громадське об’єднання українців як первинна організація Всеукраїнської «Просвіти». Він же був обраний першим головою товариства і працював на цій громадській посаді до 1996 року, доки не відійшов від нас на той світ. Вічна йому пам'ять.

В 1998 році відбулася реорганізація товариства у громадську організацію «Місцева національно-культурна автономія українців міста Новосибірська». Першим її головою був обраний Володимир Миколайович Манович. Протягом десяти років він очолював нашу громадську організацію.

З травня 2009 року головою УНКА став Володимир Петрович Шевченко - головний науковий співробітник НДІТО, доктор медичних наук, професор. Якісно нові зміни відбулися в організації в кінці 2007 року. Чітко визначені умови членства, з виданням посвідчення і оплатою членських внесків. Відремонтовано нове, просторе приміщення культурного центра УНКА, де регулярно відбуваються зустрічі, святкові концерти, заняття в українській недільній школі.

Головними напрямками діяльності УНКА були і лишаються:

- проведення заходів, пов’язаних на зміцнення дружби між українським і російським народом;

- пропаганда української культури в місті;

- організація тематичних виставок, лекцій, фестивалів, посвячених культурним подіям в житті українського і російського народів;

- організація святкових концертів, силами фольклорних колективів;

- функціонування недільної школи української мови і культури;

- сприяння російсько-українському діловому партнерству в Сибірському регіоні.

Представляючи інтереси всієї української діаспори в Новосибірську, члени нашого товариства впевнені, що в майбутньому ми дальше будемо достойно представлять і розвивати українську культуру на Сибірській землі.

Володимир ПАВУК,

заступник голови Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Афіша до ювілею УНКА

В фойє Володимир Павук, поетеса Валентина Жбанова, члени Ради УНКА - Генріх Стеценко, Анатолій Міняйло, Олександр Люлько

Елемент виставки  вишивки із колекції Володимира Павука

Епізод святкування ювілею

Подружжя Микола і Лідія Породько

Учасники святкування ювілею Валентина  Павук і Ксеня Павук

Ювілейний календар УНКА на 2010 рік

На світлинах: Перший голова української громади Новосибірська академік Іосаф Ладенко. Афіша до ювілею УНКА. В фойє Володимир Павук, поетеса Валентина Жбанова, члени Ради УНКА - Генріх Стеценко, Анатолій Міняйло, Олександр Люлько (депутат міської ради). Елемент виставки вишивки із колекції Володимира Павука. Епізод святкування ювілею. Подружжя Микола і Лідія Породько. Учасники святкування ювілею Валентина Павук і Ксеня Павук. Ювілейний календар УНКА на 2010 рік.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка