Володимир Павук

Цьогорічний березень для національно-культурної автономії українцівНовосибірська був приємно напруженим

Як завжди, на початку березня щорічно проводяться «Шевченківські дні» – культурні заходи, присвячені Дню народження Тараса Шевченка. Проте, в нинішньому році ця подія вперше у нас була особливо святковою, бо ще досі витає святковий дух відкриття пам’ятника Тарасу.

Ще під час відкриття пам’ятника у своїй промові голова автономії Володимир Павук наголосив, що відтепер 9-го березня кожного року сюди будуть приходити українці з квітами, щоби ще раз поклонитись генію українського народу. Так і відбулося.

Спочатку 6 березня активісти зібралися в Українському Культурному Центрі, де відбувся святковий концерт і лунали розповіді про творчість не тільки Тараса Шевченка, але і ще однієї ювілярки – видатної Лесі Українки, 145-річчя від дня народження якої відзначалось у лютому цього року.

Цікаву розповідь про життєвій шлях і творчість  Лесі Українки підготував Гнат Стеценко. А дует у складі Валентини Цирульникової і Людмили Сафронової виконав пісню на слова Лесі Українки «Вечірня година».

А напередодні 9 березня по місцевому радіо неодноразово передавали повідомлення Володимира Павука, що 9 березня буде покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

І об 11 годині цього пам’ятного дня до монумента підійшла перша група людей на чолі з Володимиром Павуком і виконуючим обовязки консула України в Новосибірську  Діаною Івановою. Тут же були і тележурналісти. Після промови Володимира Павука присутні поклали квіти до памятника, а від консульства України козину з квітами. Протягом дня відвідувачі з квітами неодноразово підходили до памятника.

Головним же культурним заходом святкування Шевченківських днів стало тематичне свято «Обніміться ж, брати, мої, молю вас благаю…», присвячене Дню народження Тараса Шевченка. Це свято відбулося в БК ім. Г. Заволокіна за підтримки Міністерства культури Новосибірської області. До програми входила  велика виставка української вишивки, наочні матеріали творчості Т. Шевченка, слайди з хронології спорудження памятника та інше.  А на сцені свою майстерність показували ансамбль «Мрія», ансамбль бандуристів «Чарівниці», «Перлина» та інші. Шевченківське свято вдалося на славу.

А уже 27 березня члени національно-культурної автономії українців м. Новосибірськзнову зібрались у своєму культурному центрі. На цей раз – на звітно-виборчі збори, бо, відповідно до Статуту,надійшов час знову вибирати Голову та членів Ради. Була звітна доповідь голови організації Володимира Павука, в якій він підкреслив, що минулі два роки для автономії були особливими: і радісними і сумними.  

У 2014 році широко відзначалось 200-річчя Т. Шевченка, того ж року автономія немалими успіхами зустрічала своє 25-річчя від дня створення. А наступного 2015 року відбулась неординарна для всієї Росії подія – спорудили памятник Тарасу Шевченку в Новосибірську. І, на жаль, в цей же період випало складне випробування – різке загострення відносин між Україною та Росією, кровоточащі рани в Криму та на Донбасі, антиукраїнська істерія в країні… І в цих умовах нам треба було вистояти, не опустити українську культуру та свою гідність...

Члени автономії у своїх виступах позитивно оцінили роботу голови Павука Володимира і знову вибрали його головою. Вибрали також новий склад Ради, до якої ввійшло 9 осіб. Новообраний голова розповів про основні напрямки роботи автономії у наступний період та про існуючі проблеми.

Національно-культурна автономія українців м. Новосибірськ з честю продовжує нести вахту на поприщі збереження та розвитку української культури та народних традицій на сибірській землі в сучасних умовах.

Володимир Павук,

Голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірськ.

Додаткова інформація:

https://youtu.be/-LQr7uGy074

https://youtu.be/T2SSAQhM7Jk

 

На світлинах: Володимир Павук. Епізод зібрання.Гнат Стеценко розповідає про творчість Лесі Українки. Валентина Цирульникова та Людмила Сафронова виконують пісню Лесі Українки “Вечірня година”. На сцені бандуристи Світлана Єрмакова та її доня Поліна. Володимир Павук та активіст Сергій Федьків. 9 березня, покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку. Афіша до свята. Гості цікавляться експонатами виставки. Епізод виставки. Ще один епізод виставки. Володимир Павук дає інтерв’ю місцевому телеканалу. Володимир Павук звертається зі сцени до присутніх. На сцені ансамбль “Перлина”. Заключна пісня зі сцени “Одна калина”. Біля виставки людно. Володимир Павук звітує перед членами організації. Невеликий фуршет після зборів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка