Гетьманська булава - символ Голови Національно-культурної автономії. Передається новому Голові після обрання на посаду

Cвої роботи представили Софія Кохан, Катерина Пеприк і Валентина Чекмак

Майже рік домагався я дозволу, щоб організувати виставку українського прикладного мистецтва - української національної вишивки в Художньому музеї м Новосибірська (або в Картинній галереї Новосибірська, як кажуть у нас в народі). Керівництво музею пішло назустріч моїм проханням, підтримало ідею й Міністерство культури області, при цьому свої національні експонати частково також виставили білоруська і російська організації.
Але центральне місце в виставковому залі, як за площею (понад 80%), так і за кількістю експонатів, зайняла українська експозиція. Відкриття виставки було призначено на 1 червня 2016 р., Всесвітній день захисту дітей. Тому на відкриття виставки запросили школярів, і для них же з короткою концертною програмою виступив наш дитячий ансамбль бандуристів "Дивоструни" (керівник Єрмакова С.Н.). Крім експонатів з колекції вишивки В. Павука, свої роботи представили українки-активісти і майстри вишивки Софія Кохан, Катерина Пеприк і Валентина Чекмак. Тематика творів і стилі різноманітні: вишиті ікони та картини, рушники та серветки, наволочки, скатертини, чоловічий, жіночий і дитячий одяг, українські сувеніри, тощо... Виставка триватиме весь червень місяць.

Відкривали виставку Міністр культури Новосибірської області Ігор Решетніков і директор Художнього музею Сергій Дубровін, які, зокрема, відмітили, що це перша за масштабом виставка не митців-професіоналів, а представників народної творчісті…

Володимир Павук в своєму виступі підкреслив, що у багатьох слов’янських народів є традиція вишивати, але такого розквіту, різноманітності та широкого вжитку в побуті немає ніде - лише в Україні. В наш час сорочка-вишиванка чи вишита жіноча блуза стали символом-ознакою українців, де б вони не були у світі, включаючи й Росію.

Це вже не перша виставка українських вишиванок, яку організовує Національно-культурна автономія українців в Новосибірську. Це свідчить про те, що новосибірці захоплюються красою української вишивки, бажають доторкнутися душею до первісних словянських джерел. Досвід свідчить, що в світі поєднуються дві протилежні тенденції – бажання модерного, але в той же час, і бажання підкреслити свою ідентичність і любов до культури предків. Обидві тенденції взаємопов’язані і збагачують культуру і духовність, надають суспільству більшої духовної міці, а людям – більше радості самовиявлення.

Отже, хочеться побачити на вулицях Новосибірська більше людей в українському національному одязі. В нашому толерантному місті це буде сприйнято лише позитивно.

Володимир ПАВУК

Голова Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська

Від редакції:

Ми вітаємо Голову УНКА Володимира Павука із новим досягненням.

Перепрошуємо у читачів за затримку з публікацією.

В.К.

 

На світлинах:Гетьманська булава - символ Голови Національно-культурної автономії. Передається новому Голові після обрання на посаду.

Загальний вигляд Художнього музею Новосибірська.

Підготовка виставки. Все робимо разом.

Володимир Павук звертається до присутніх на відкритті виставки. Директор музею С. Дубровін та Міністр культури області відкривають виставку. Володимиру Павуку завжди допомагає жінка Валентина.

Активісти і митці - Катерина Пеприк, Софія Кохан, Валентина Павук.

Ансамбль бандуристів 'Дивоструни'. Виступ на відкритті. Під час виступу бандуристів.

Софія Кохан демонструє дітям секрети вишивки.

Елемент експозиції-1. Елемент експозиції-2. Національно-культурна автономія міста Новосибірська.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка