2 травня ц.р. в українському культурному центрі місцевої автономії знову лунали українська мова та українські пісні: цього разу зібрання було присвячено Дню Перемоги.

Відкриваючи  зібрання, голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Павук, зокрема, зазначив: «Учора багато хто відзначав свято 1 травня. З політичної точки зору можна по-різному ставитись до цього свята, але сам лозунг цього свята «Мир і Праця» − буде потрібний людству ще довгий час. І можна лише молитись, щоб той мир і праця були завжди.

Про Велику вітчизняну війну і перемогу в ній сказано дуже багато, і чогось особливого нового додати важко. Але, слухаючи російську пропаганду в ЗМІ, складається враження, що тоді ми (СРСР) самі так легко розправились з німецькими загарбниками і самі здобули перемогу. У нас не люблять згадувати про роль союзників (США, Англію, Канаду і ще багато країн) в цій перемозі та про те, яку колосальну допомогу в рамках ленд-лізу надали США Радянському Союзу під час війни».

Володимир Павук зачитав інформацію з Інтернету про те, чого і скільки було відправлено нам (літаків і танків, кораблів і автомобілів, паровозів і вагонів, вибухівки й пороху, різного металу для виготовлення літаків і танків, продуктів тощо). Завдяки тому, що американці оголосили війну японцям, СРСР зміг перекинути сибірські дивізії на захист Москви. А скільки німецьких сил союзники відтягували на інших фронтах − в Європі та Африці! Зрозуміло, що це була колективна перемога над німецьким фашизмом.

Тоді народи і уряди країн антигітлерівської коаліції зуміли об’єднатися проти загального ворога. Це дуже актуально і в наші дні, коли у світі накопичено багато ядерної зброї і під загрозою вже може опинитись все людство планети Земля. Хочеться сподіватись, що розум візьме гору над безглуздою та безвідповідальною політикою керівників окремих ядерних держав…

Далі Володимир Павук сказав: «У своєму житті я зустрічався з багатьма фронтовиками і мене завжди вражало, скільки страхіть і трагедій випало на долю цього покоління. Спочатку − десятиліття сталінських репресій в 30-ті роки, в яких держава знищила десятки мільйонів своїх громадян. Згодом − чотири роки воєнних лихоліть з мільйонами жертв… А ті, хто не з власної вини опинився в німецькому полоні, в німецьких концтаборах (їх теж мільйони!), після звільнення і Перемоги опинилися вже в сталінських таборах…  Пам’ятаймо ж свою історію!»

Сьогодні вже мало залишилось ветеранів війни. Ми завжди з гордістю наголошуємо, що членом нашої організації є учасник війни українець Микола Леонтійович Петренко − йому вже 93 роки. За професії він геолог, а крім цього − ще й художник, його картини з української тематики прикрашають стіни нашого українського центру. Володимир Павук вручив фронтовикові подарунок.

На завершення, голова автономії зазначив: «Фронтовиків, справді, залишилось дуже мало. Тож поспішайте насититись їх спогадами, їх живим словом. І бережіть мир!»

Далі була продемонстрована концертна програма за участі ансамблю «Мрія», гостей і активістів, а також, як завжди, на закінчення був влаштований фуршет, під час якого знову лунали українські пісні, виконувались танці.

Наш кор.

Додатково (відео):


На світлинах: Голова української автономії Новосибірська Володимир Павук. Володимир Павук вручає подарунок ветерану війни Миколі Петренку. На сцені Саша Шевченко з домброю. На сцені Сестри Софія Кохан та Катерина Платонова з онучками. Виступає соліст Віктор Скалій. За святковим столом. В’ячеслав Шевченко та Гнат Стеценко. Спільне фото на згадку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка