2 травня ц.р. в українському культурному центрі місцевої автономії знову лунали українська мова та українські пісні: цього разу зібрання було присвячено Дню Перемоги.
Відкриваючи зібрання, голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Павук, зокрема, зазначив: «Учора багато хто відзначав свято 1 травня. З політичної точки зору можна по-різному ставитись до цього свята, але сам лозунг цього свята «Мир і Праця» − буде потрібний людству ще довгий час. І можна лише молитись, щоб той мир і праця були завжди.
Про Велику вітчизняну війну і перемогу в ній сказано дуже багато, і чогось особливого нового додати важко. Але, слухаючи російську пропаганду в ЗМІ, складається враження, що тоді ми (СРСР) самі так легко розправились з німецькими загарбниками і самі здобули перемогу. У нас не люблять згадувати про роль союзників (США, Англію, Канаду і ще багато країн) в цій перемозі та про те, яку колосальну допомогу в рамках ленд-лізу надали США Радянському Союзу під час війни».
Володимир Павук зачитав інформацію з Інтернету про те, чого і скільки було відправлено нам (літаків і танків, кораблів і автомобілів, паровозів і вагонів, вибухівки й пороху, різного металу для виготовлення літаків і танків, продуктів тощо). Завдяки тому, що американці оголосили війну японцям, СРСР зміг перекинути сибірські дивізії на захист Москви. А скільки німецьких сил союзники відтягували на інших фронтах − в Європі та Африці! Зрозуміло, що це була колективна перемога над німецьким фашизмом.
Тоді народи і уряди країн антигітлерівської коаліції зуміли об’єднатися проти загального ворога. Це дуже актуально і в наші дні, коли у світі накопичено багато ядерної зброї і під загрозою вже може опинитись все людство планети Земля. Хочеться сподіватись, що розум візьме гору над безглуздою та безвідповідальною політикою керівників окремих ядерних держав…
Далі Володимир Павук сказав: «У своєму житті я зустрічався з багатьма фронтовиками і мене завжди вражало, скільки страхіть і трагедій випало на долю цього покоління. Спочатку − десятиліття сталінських репресій в 30-ті роки, в яких держава знищила десятки мільйонів своїх громадян. Згодом − чотири роки воєнних лихоліть з мільйонами жертв… А ті, хто не з власної вини опинився в німецькому полоні, в німецьких концтаборах (їх теж мільйони!), після звільнення і Перемоги опинилися вже в сталінських таборах… Пам’ятаймо ж свою історію!»
Сьогодні вже мало залишилось ветеранів війни. Ми завжди з гордістю наголошуємо, що членом нашої організації є учасник війни українець Микола Леонтійович Петренко − йому вже 93 роки. За професії він геолог, а крім цього − ще й художник, його картини з української тематики прикрашають стіни нашого українського центру. Володимир Павук вручив фронтовикові подарунок.
На завершення, голова автономії зазначив: «Фронтовиків, справді, залишилось дуже мало. Тож поспішайте насититись їх спогадами, їх живим словом. І бережіть мир!»
Далі була продемонстрована концертна програма за участі ансамблю «Мрія», гостей і активістів, а також, як завжди, на закінчення був влаштований фуршет, під час якого знову лунали українські пісні, виконувались танці.
Наш кор.
Додатково (відео):
-
Володимир Павук вручає подарунок ветерану війни Миколі Петренку. Володимир Павук вручає подарунок ветерану війни Миколі Петренку.
-
На сцені Саша Шевченко з домброю. На сцені Саша Шевченко з домброю.
-
На сцені Сестри Софія Кохан та Катерина Платонова з онучками. На сцені Сестри Софія Кохан та Катерина Платонова з онучками.
-
Виступає соліст Віктор Скалій. Виступає соліст Віктор Скалій.
-
За святковим столом. За святковим столом.
-
В’ячеслав Шевченко та Гнат Стеценко. В’ячеслав Шевченко та Гнат Стеценко.
-
Спільне фото на згадку. Спільне фото на згадку.
http://kobza.com.ua/ukrajinska-mrija-novosybirsk/5741-ukraintsi-novosybirska-provely-urochyste-zibrannia-prysviachene-dniu-peremohy.html#sigProGalleria8a50374726
На світлинах: Голова української автономії Новосибірська Володимир Павук. Володимир Павук вручає подарунок ветерану війни Миколі Петренку. На сцені Саша Шевченко з домброю. На сцені Сестри Софія Кохан та Катерина Платонова з онучками. Виступає соліст Віктор Скалій. За святковим столом. В’ячеслав Шевченко та Гнат Стеценко. Спільне фото на згадку.