Фото- і відеозвіт про заходи Національно–культурної автономії українців м. Новосибірська в літній період нинішнього року

Незважаючи на період літніх відпусток, культурна програма літа-2018 для Національно–культурної автономії українців м. Новосибірська була досить активною і насиченою. Бо розуміємо, що на фоні продовження антиукраїнської істерії в місцевому телебаченні все що ми можемо зробити – так це продемонструвати велич і глибину української культури, мелодичність української пісні, та неймовірну красу українського прикладного мистецтва – української вишивки. При цьому ми наголошуємо на своїй національній ідентичності і пишаємося тим, що ми УКРАЇНЦІ! І для цього використовуємо будь-які можливості.

Так протягом трьох тижнів у травні-червні в Міському міжнаціональному центрі (вул. Станіславського, 29) проводилася виставка української вишивки із великої колекції Володимира Павука. Причому, виставка супроводжувалась лекцією Володимира Федоровича про історію та географію української вишивки, про Тараса Шевченка, про створення пам’ятника Кобзареві в Новосибірську. А наша активістка Софія Кохан демонструвала майстер-клас із вишивання для учнів різних шкіл, які відвідували виставку.

Традиційно щорічно, в останню суботу та неділю червня, святкують День міста. Цього року це була ювілейна дата – 125-річчя від дня заснування Новосибірська. Як завжди, були відкриті намети-виставки елементів національних культур різних етносів. Як завжди, однією з найбільш яскравих експозицій в нашому наметі – була виставка української вишивки. А зі сцени лунали пісні нашого ансамблю «Мрія». П'ятнадцять активістів автономії були нагороджені ювілейною медаллю.

Також традиційно щорічно в Березовому гаї (нинішнього року це було 19 серпня), за ініціативи української та білоруської національно-культурних автономій проводиться фестиваль «Слов’янське подвір’я», де ми маємо змогу знову продемонструвати українську культуру. Причому, цього року проводився вже десятий, ювілейний, фестиваль.

А 21 вересня ми вперше брали участь у відкритті Етновиставки в музеї Заєльцевського району Новосибірська, присвяченої п’ятій річниці музею. І тут ми мали можливість продемонструвати український національній одяг, українські рушники, українські книги та елементи прикладного мистецтва. А на відкритті виставки українські пісні виконували ансамбль «Мрія» та соліст Віктор Скалій

Ансамбль «Мрія», крім цього, протягом літа брав участь у низці інших концертних програм на різних майданчиках міста. В цей нелегкий час ми як можемо несемо українську культуру, зберігаємо українські традиції, наголошуючи на своїй українській ідентичності.

Володимир Павук,
голова Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська

Відео: 

 • https://youtu.be/SZaEr8J6yT0
 • https://youtu.be/IVGuC_mxT2s
 • https://youtu.be/JUBGWxTOikA
 • https://youtu.be/K3QAi5DMF8A
 • На світлинах:

  Вишита емблема НКАО м. Новосибірська.

  Міський Міжнаціональний центр:

  Афіша виставки в ММЦ.

  Володимир Павук розповідає присутнім про українську вишивку та про Тараса Шевченка.

  Софія Кохан проводить майстер-клас із вишивання з учнями.

  Володимир Павук в українському наметі на День міста.

  День міста, активісти Сергій Федьків та Софія Кохан.

  День міста, в гостях у друзів-молдаван.

  В гості до українців завітав з онуками наш друг – керівник телеканалу РБК-ТВ Юрій Слуянов.

  Слов’янське подвір’я:

  На сцені ансамбль «Мрія».

  Український намет.

  Активіст Валентина Павук демонструє свою нагороду – ювілейну медаль мерії «125 років

  м. Новосибірську».

  Музей:

  Володимир Павук і Софія Кохан під час відкриття виставки.

  Біля української експозиції.

  Огляд експозицій.

  Учасники відкриття виставки: фото на згадку.

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити

  Вхід

  Останні коментарі

  Обличчя української родини Росії

  Обличчя української родини Росії

  {nomultithumb}

  Українські молодіжні організації Росії

  Українські молодіжні організації Росії

  Наша кнопка