Ти йдеш на День Незалежності з нами
Ти йдеш на День Незалежності з нами

Та його українську молодіжну версію «Дев'ятнадцять» разом з Українським молодіжним клубом

День Незалежності 24 серпня святкували як в Україні, так і у різних країнах світу. Святкували по-різному. В Україні напередодні святкової дати вітчизняні ЗМІ більше переймались проблемою: чи дійсно це свято? Чи варто його святкувати? Чи стала Україна таки незалежною? Від кого? А вже після свята дати склалось враження, що про нього нічого, крім додаткових вихідних, не нагадувало. І що цією датою переймались більше за кордоном. У Європі «пісяючого хлопчика» наряджали у козачка, у США - пройшли українські тижні; у Москві традиційно покладали квіти до пам'ятника Т.Шевченку і слухали капелу бандуристів ім. Майбороди (яка до речі у Москві не була 20 років) в Культурному центрі на Арбаті. Пройшов урочистий вечір та святковий концерт, присвячені 19-й річниці незалежності України.

А ще в цей день у Москві відбувся захід, якого точно не було за час мого майже п'ятирічного перебування в російській столиці. Не змогли пригадати такого факту і «старожили» української діаспори. Справа в тому, що група активістів з Українського молодіжного клубу міста Москви (УМК.) провели флеш-моб «Дев'ятнадцять». В процесі було і покладання квітів до пам'ятників Шевченку, Лесі Українці та Гоголю; і пов'язування навколо цих пам'ятників синьо-жовтих стрічок (вишиванок на 3-5 метрові фігури не шиють:-); і випускання синьо-жовтих кульок з мосту Б.Хмельницького. І все це - без жодного політичного забарвлення, гасел чи закликів.

Дуже весело виглядало, коли проводилось опитування москвичів на тему розуміння української мови:

- Что означает украинское слово «вродлива»?

- Родная?... Знаете, когда на украинском говорят, то, в принципе, все понятно, но по отдельности...

- Можна ще сказати «вродлива дівчина», - «підказують» екзаменатори; дівчата підморгують.

- Красивая!

- «Парасолька»?

- Ну, это что-то такое родное. Это, кажется, Эдита Пьеха что-то такое пела.

- В таку погоду її використовують, - дівчата, які стоять саме під парасольками, дивляться вгору.

- Зонтик! - А «сукня»?

- Сухое... Сукно... А, может быть, крыша? - висловлюють хлопці несподівану версію. - Нет? Что-то из одежды, говорите... Венок? Ленточка? Сарафан? Обувь? Белье? Подъюбок? Жилетка? Пояс? Юбка? Платье? Платье!!!

Особисто мене більш за все вразило те, що бажання відсвяткувати українське державне свято виникло не у функціонерів (чи то посольства, чи то організацій діаспори, яким дбати про відзначення таких дат визначено їх статусом), а саме у молоді, яка нічим, якщо розібратись, цій державі і не зобов'язана.

І ось ця молодь займається (причому - зовсім безкоштовно) тим, чим повинні, по ідеї, займатись культурні місії, центри, бібліотеки і інші відповідальні чиновники: переконує людей, що українці - це не «оранжоїди», «бандерлоги» чи фанатики, інтереси яких обмежуються лише любов'ю до сала з горілкою та гопаку.

Як людина, що мала змогу побувати на кількох засіданнях УМК, можу побитись об заклад, що учасники клубу знають про Україну більше, ніж самі мешканці України. І охоче розповідають про це оточуючим. Не дивно, що люди часто і з радістю відвідують їх засідання і потім знову повертаються.

До речі, незважаючи на те, що клуб є українським, зустрічі відвідують також росіяни, поляки, білоруси і татари; люди, які мають українські коріння; люди, які колись просто подорожували Україною. А також ті, хто цікавиться українською мовою - саме тут є хороша можливість не забувати її і навіть вивчити (чи поліпшити свій рівень) - адже найкращим способом вивчити мову є «занурення в мовне середовище» (чого і не у всій Україні знайдеш).

Хочеться лише побажати молоді з УМК успіху в їх освітній та культурологічній роботі. І на всяк випадок - застерегти від втягування в участі у акціях політичних. Будь якого спрямування - бо все одно політики «кинуть».

Щоб зрозуміти мою увагу до цієї акції і захоплення УМК. необхідно розуміти специфіку українця у Росії.

Українцями себе в Росії вважає (і не соромиться про це говорити вголос) невелика частина людей і то - переважно старшого віку. Ще одна частина свого українського походження не дуже приховує, проте називає себе «хохлами» і зверхньо відгукується про Україну як державу (тому мабуть і популярна думка, що «хохлами» українців в Росії називають власне не росіяни, а саме колишні українці).

Молодь же намагається «розчинитись» у середовищі і про українське коріння згадує лише тоді, коли іноді їздить до родичів в Україну. Решту часу їм вигідніше про це просто промовчати. І українською (хто її знає) не говорити. Експериментально доведено, що таджики на вулицях Москви між собою говоритимуть таджицькою, азербайджанці - азербайджанською, вірмени - вірменською і т.п., а ось українці, які дома говорять українською, на публіці все одно говоритимуть російською. Щоб не виділятись.

Про причини цього можна розмірковувати довго. Згадати хоча б недавню «п'ятирічку ненависті». Не вдаючись до розбору політичних уподобань і переваг того чи іншого кандидата останніх президентських виборів, скажу, що зараз напруга в російському суспільстві щодо українців спала. Взяти хоча б проведення вищезгаданої акції - ще рік тому це було б просто неможливим. І все тому, що у Росії команда «зверху» «мочити хохлів» тимчасово зникла. Чи надовго - покаже час.

Ігор СОЛОВЕЙ,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(http://www.vecheerka.ru/index.php?i=29&lg=1&blog=22&n=22)

Ярослав Копельчук та Ліна Федорова
Ярослав Копельчук та Ліна Федорова
Українська карта Москви
Українська карта Москви
Камінь із написом «Здесь будет сооружен монумент в память 300-летия воссоединения Украины с Россией
Камінь із написом «Здесь будет сооружен монумент в память 300-летия воссоединения Украины с Россией
За допомогою лише долонь написали у підніжжя майбутнього пам’ятника – «УКРАЇНА»
За допомогою лише долонь написали у підніжжя майбутнього пам’ятника – «УКРАЇНА»
Під вигуки «Слава Україні!» та оплески випустили у небо 19 повітряних кульок синього та жовтого кольорів
Під вигуки «Слава Україні!» та оплески випустили у небо 19 повітряних кульок синього та жовтого кольорів
Пов'язали національними стрічками Кобзаря
Пов'язали національними стрічками Кобзаря
На Українському бульварі міста Москви
На Українському бульварі міста Москви
Сині та жовті стрічки до ніг Лесі Українки
Сині та жовті стрічки до ніг Лесі Українки

На світлинах: Ти йдеш на День Незалежності з нами? Іспит москвичів з української мови. Ярослав Копельчук та Ліна Федорова. Українська карта Москви. Камінь із написом «Здесь будет сооружен монумент в память 300-летия воссоединения Украины с Россией». За допомогою лише долонь написали у підніжжя майбутнього пам’ятника – «УКРАЇНА». Під вигуки «Слава Україні!» та оплески випустили у небо 19 повітряних кульок синього та жовтого кольорів. Пов'язали національними стрічками Кобзаря. На Українському бульварі міста Москви. Сині та жовті стрічки до ніг Лесі Українки.

Додаткова інформація:

День Незалежності разом з УМК:

Флеш-моб "ДЕВ'ЯТНАДЦЯТЬ" (28 серпня) Що: феєричне і незвичайне святкування Дня Державного Прапора України і, звичайно ж, 19-річчя Дня Незалежності України!

Де: Місце зустрічі - м. Київська, літера "Е" біля ТЦ "Європейський".... куди йдемо далі - дізнаєтеся на місці, але точно не пожалкуєте, що прийшли!;)

Коли: 28 серпня, субота, 13-00 !

На вас чекає море веселих розваг, сюрпризів і святкова атмосфера!

Всі, в кого є вишиванки, шаровари,спідниці, сорочки та інший народний одяг - приходьте в ньому обов’язково!! В кого є фанатські шарфики,символіка України, прапори, віночки, жовто-блакитні речі - принесіть теж!))

В кого нічого немає - беріть гарний настрій і приходьте, будемо ділитися - хто чим!

Окреме велике прохання до тих, в кого е кілька елементів одягу: захватіть, будь ласка для себе та інших. Бо для гарного товариша і останню сорочку не шкода, а на один вечір - тим більш!)

І не забудьте фотоапарати...

Прохання попередити про участь та здати по 300 крб. У кого нема – пишіть адмінам – все владнаємо!  

Довідкова інформація:

http://vkontakte.ru/event19400541

тел. 8-926-208-29-21 Ярослав

У Москві відбувся флеш-моб з нагоди Дня Незалежності України

Українська молодь Москви провела флеш-моб під назвою "Дев'ятнадцять" на честь Незалежності України. Учасники запустили у небо 19 жовтих та блакитних кульок, які символізують українські серця, що прагнуть бути незалежними.

Корреспондент

У Москві відбувся флеш-моб з нагоди Дня Незалежності України В День Незалежності України українська молодь Москви провела на вулицях російської столиці флеш-моб під назвою "Дев'ятнадцять".

Учасники флеш-мобу у національному та жовто-блакитному одязі з українською символікою (прапорами, фанатськими шаликами) пройшли місцями Москви, котрі пов'язаних із Україною.

Акція розпочалась на пішохідний мосту ім. Богдана Хмельницького, де молоді люди запустили у небо 19 жовтих та блакитних повітряних кульок зі словами "Це не просто кульки. Вони символізують наші українські серця, які прагнуть бути вільними та незалежними. Сподіваємось, вони долетять до України, адже наші серця завжди тягнуться до Батьківщини, де би ми не знаходилися!".

Учасники акції біля пам'ятного знака дружби України і Росії біля Київського вокзалу провели опитування серед росіян. Зокрема, ставилося запитання, яке сьогодні свято?. Відповідь на нього більшість опитуваних з декількох спроб знаходила завдяки українському одягу організаторів. Натомість, на прохання перекласти з української на російську слово "парасолька" давались різноманітні варіанти, як приклад - "девушка", "букет". Слово «вродливий" перекладали як "родня", а слово "сукня" викликало найбільшу кількість варіантів – "сухое", "крыша", "венок", "сукно". З підказками всі слова було правильно перекладені українською, а учасники опитування отримували призи - українські цукерки, хоча деякі вимагали сала.

Також організатори флеш-мобу поклали квіти до пам'ятників Лесі Українці, Т.Шевченкові і М.Гоголю і пов'язали на них жовто-блакитні стрічки.

Літературна частина свята включала виконання на Старому Арбаті Гімну України та патріотичних віршів про Україну.

Крім того, учасники акції виготовили велику листівку «З днем народження, Україно!», на якій всі бажаючі написали свої побажання країні. Молодь також відвідала концерт - виступ капели бандуристів ім. Майбороди в Культурному центрі України,

Наприкінці учасники флеш-мобу частувались тортом із написом «З днем народження, Україно!», на якому засвітили 19 свічок.

Завершилось святкування Дня Незалежності українською молоддю Москви урочистим салютом з 19 залпів в одному з московських парків.

Як повідомив один з організаторів акції, керівник Українського Молодіжного Клубу Ярослав Копельчук, ідея провести флеш-моб народилась рівно рік тому - на День Незалежності - і сьогодні була реалізована.

"Ми можемо своїми руками зробити дуже багато для поліпшення відносин між Україною та Росією, для розвитку нашої незалежної Батьківщини", - наголосив Копельчук.

Він також підкреслив, що Клуб – це не політична організація і не має жодних політичних цілей.

В свою чергу активіст Українського Молодіжного Клубу Ліна Федорова зауважила, що клуб має свою сторінку в одній з соціальних мереж та включає в себе близько 500 хлопців та дівчат, які навчаються та працюють у Росії. При цьому дуже багато з них нічого спільного з Україною не мають, але приходять поспілкуватись українською мовою.

Москва/Київ, 25 серпня, 02:01

http://tsn.ua/ukrayina/u-moskvi-vidbuvsya-flesh-mob-z-nagodi-dnya-nezalezhnosti-ukrayini.html

День Незалежності: московська версія

День Незалежності України відзначали не лише у ненці. Своїм це свято вважають тисячі українців, що мешкають у Росії. Тож святкування проходили у Санкт-Петербурзі, Владивостоці, Тюмені, Нижньому Новгороді та багатьох інших російських містах, куди доля закинула громадян України. Ну і, природно, у Москві.

Звичайно, був і офіціоз: покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку у російській столиці, урочисті збори, чудовий концерт Національної капели бандуристів України імені Майбороди, що зібрала аншлаг у Національному будинку української культури на Арбаті та «порвала публіку». А ось українська молодь, що мешкає у Москві, вирішила здійснити свою версію святкування 19-річчя Незалежності України та провела флеш-моб – театралізовану акцію під назвою «19».

Організатором цього заходу став Український молодіжний клуб Москви. Це об’єднання виникло спонтанно – спочатку в Інтернеті, де знаходили один одного молоді українці, які опинилися у російській столиці на навчанні, переїхали з батьками, хтось приїхав на роботу; є навіть корінні росіяни, які закохалися в українську мову та культуру. Потім ці хлопці та дівчата почали зустрічатися «в реалі» - та й об’єдналися в Український молодіжний клуб, членами якого зараз є понад півтисячі осіб. Щоправда, е всі з них змогли взяти участь в московській акції – більшість студентів зараз на батьківщині, канікули, до того ж 24 серпня в Росії – звичайний робочий день, й надавати працівникам вихідний для святкування Незалежності України для більшості російських роботодавців – не аргумент. А ось ті, хто зміг – вирішили пройтися по пам’ятних місцях Москви, які так чи інакше пов’язані із Україною, та трохи повеселитися.

Спочатку проклали маршрут, який розпочинався біля Київського вокзалу. Саме тут, на Європейській площі, українці призначили зустріч. «Дресс-код» – українській національний одяг або хоча б його елементи чи речі у синьо-жовтих кольорах. Віталося усе, що пов’язане з Україною – значки, шарфики спортивних клубів чи просто букети синіх та жовтих квітів.

Перший пункт походу – міст через Москва-ріку, названий на честь Богдана Хмельницького. Звідси, з оглядового майданчику, учасники під вигуки «Слава Україні!» та оплески випустили у небо 19 повітряних кульок синього та жовтого кольорів. Видовище виявилося досить веселим, а кульки прикрасили похмуре московське небо, затягнуте хмарами.

Далі – іспит для росіян. Зустрічним перехожим молоді українці пропонували своєрідний тест на знання української мови. Олексій та Ігор – корінні москвичі. Хоча Олексій одразу попереджає: мовляв, усі ми родом з одної країни, СРСР, а українців не вважає іноземцями – ми й друзі, й брати. На «іспит з української» хлопці погоджуються із задоволенням.

- Як перекласти на російську українське «вродлива»?

- Родная?... Знаете, когда на украинском говорят, то, в принципе, все понятно, но по отдельности…

- Можна ще сказати «вродлива дівчина», - «підказують» екзаменатори; дівчата підморгують.

- Красивая!

- «Парасолька»?

- Ну, это что-то такое родное. Это, кажется, Эдита Пьеха что-то такое пела.

- В таку погоду її використовують, - дівчата, які стоять саме під парасольками, дивляться вгору.

- Зонтик же!

- «Сукня»?

- Сухое… Сукно… А, может быть, крыша?, - висловлюють хлопці несподівану версію. – Нет? Что-то из одежды, говорите… Венок? Ленточка? Сарафан? Обувь? Белье? Подъюбок? Жилетка? Пояс? Юбка? Платье? Платье??? Платье!!!

За свої «муки» хлопці, як й наступні учасники опитування, отримують приз – цукерки українського виробництва. Варто сказати, що чимало росіян досить непогано розуміють українську. Щоправда, багато з них зізнавалися, що мають українське коріння – чи то бабусю-дідуся, чи то батьків, а хтось й народився в Україні та переїхав до Росії із батьками. А ось вимова слова «паляниця», здається, не вдалася нікому. Виходило все, що завгодно: й «паляница», й «паляніца», й «паляніця». Довелося тренуватись.

Наступне місце зупинки – парк, в якому ще у 1954 році було встановлено камінь із написом: «Здесь будет сооружен монумент в память 300-летия воссоединения Украины с Россией 1654-1954». Монумент «споруджується» й досі, а свій внесок в його створення вирішили зробити й молоді українці.

Синьою та жовтою фарбами за допомогою лише долонь вони написали у підніжжя майбутнього пам’ятника – «УКРАЇНА». Спочатку хотіли зробити цей напис прямо на бруківці, але, аби уникнути конфлікту із московською міліцією, довелось діставати великі аркуші паперу.  

- Формат нашого клубу - повна аполітичність, - зауважив голова Українського молодіжного клубу Ярослав Копельчук. – Тож ця акція не має жодного політичного підтексту. Ми хотіли продемонструвати лише одне: як ми виклали своїми долонями «Україна» у цьому місці, яке символізує об’єднання України та Росії, так і ми можемо своїми руками зробити дуже багато для поліпшення відносин між нашими країнами та розвитку нашої рідної батьківщини.

А потім хлопці та дівчата вирушили «в гості» до видатних українців, яких чимало у Москві. Зокрема, на Українському бульварі «прописалася» Леся Українка.

До пам’ятника письменниці молоді українці поклали квіти та прикрасили його синіми та жовтими стрічками.

Такий же подарунок отримав й Тарас Шевченко, який стоїть на набережній свого імені поблизу готелю «Україна» та дивиться через річку на будинок російського уряду. Й такі ж стрічки пов’язали на пам’ятник Миколі Гоголю. Тут молоді українці влаштували імпровізований концерт, співаючи українських народних пісень. Перехожі привітно посміхалися, а деякі з них навіть пробували підспівувати.

Данило Кляхін.

http://www.golosua.com/suspilstvo/2010/08/25/den-nezalezhnosti-moskovska-versiya-foto 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка